Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Fiedoruk

Radio Internetowe

Polecane posty

Witam,

 

Jak to wygląda?

 

Co potrzeba do odpalenia radia na VPSie?

 

Jakie możliwości ma http://www.hosteurope.de/produkt/Virtual-Server-Linux-MAX (Ubuntu+Plesk) ile zasobów zabiera transmisja?

 

Wiem wiem i tak to zrobi jakiś administrator ale chodzi mi ogólnie o zorientowanie się co potrzeba ze strony technicznej / konfiguracyjnej i jakie mam zapasy przerobowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shoutcast ;)

Jedna mała aplikacja.

Obciążenie praktycznie 0.

Dodatkowo można odpalić autopilota (obciąża minimalnie dysk)

Hmm jeżeli się nie boisz, że zepsuje Ci serwer to mogę Ci to chociażby za darmo zrobić ;)

Jedynie zabrać może sporo transferu, jednak 4 TB to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie to znaczy ile?

 

Sam Portal ma generować z 1TB a 3TB by były w zapasie. Tak pi razy oko o jakiej popularności możemy tu mówić aby tyle transferu zużyć?

 

Czy istnieją jakieś zabezpieczenia, przed "pijawkami"? Czyli jakiś inteligent odpali na 20 kompach w kafejce 24/7 żeby zeżarło transfer itp. inteligentne zachowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn ograniczasz jakość nadawaniem.

Według mnie nie ma sensu robić zabezpieczenia tego typu, ponieważ wielu ludzi korzysta z internetu za NAT lub z wewnętrznym IP.

BOSS powiedz jaką jakością chcesz nadawać ?

64 kbps stereo (Będzie to wtedy 128 kbps) lub 128 stereo , mono ?

 

@@Edit

Zresztą warto zainteresować się softem, który będzie mierzył transfer na np. ech0.

Ewentualnie może zainwestuj w tego RDS z ovh :-) , ponieważ pod shoutcast będzie on się nadawał a wiele firm które sprzedają takie serwery ma swoje "zaplecze" właśnie w ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS powiedz jaką jakością chcesz nadawać ?

64 kbps stereo (Będzie to wtedy 128 kbps) lub 128 stereo , mono ?

A bo ja wiem ;) To będzie radio ale porządne, czyli nie granie do kotleta ;) Jak to się kształtuje przy różnych trybach?

 

Zresztą warto zainteresować się softem, który będzie mierzył transfer na np. ech0.

Np. jaki?

 

Ewentualnie może zainwestuj w tego RDS z ovh :-) , ponieważ pod shoutcast będzie on się nadawał a wiele firm które sprzedają takie serwery ma swoje "zaplecze" właśnie w ovh.

Czy ja wiem, póki nie zacznę się zbliżać do 4TB to nie będę ładował kasy w kolejny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś miałem konfiguracje mrtg, która zawierała między innymi w sobie pomiar zużytego transferu na interfejsie eth0.

Ale jak zwykle gdzieś zadziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, shoutcast procesora wogóle nie je, bardziej przygotuj się na zużycie transferu. Jeżeli ma być to np. 400 slotowy serwer nadający w jakości 64 kbps potrzeba ci ok 25 mbps lacza, transfer oblicz sobie sam. Oczywiscie logiczne jest to że nie będziesz miał non stop 400 sluchaczy wiec transfer napewno bedzie mniejszy. Ogólnie nie wiem czy opłaca się inwestować w VPSA, lepiej zainwestować w coś sprawdzonego, kupić shoutcasta w firmie która to sprzedaje i jak wspomniał malu ma swoje "zaplecze" w ovh.pl ;) Zobacz moją oferte: www.E-Cast.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś miałem konfiguracje mrtg, która zawierała między innymi w sobie pomiar zużytego transferu na interfejsie eth0.

Ale jak zwykle gdzieś zadziałem.

Jak znajdziesz to wiesz gdzie mnie szukać ;)

 

Witam, shoutcast procesora wogóle nie je, bardziej przygotuj się na zużycie transferu. Jeżeli ma być to np. 400 slotowy serwer nadający w jakości 64 kbps potrzeba ci ok 25 mbps lacza, transfer oblicz sobie sam. Oczywiscie logiczne jest to że nie będziesz miał non stop 400 sluchaczy wiec transfer napewno bedzie mniejszy. Ogólnie nie wiem czy opłaca się inwestować w VPSA, lepiej zainwestować w coś sprawdzonego, kupić shoutcasta w firmie która to sprzedaje i jak wspomniał malu ma swoje "zaplecze" w ovh.pl ;) Zobacz moją oferte: www.E-Cast.pl

Ale ja już mam tego VPS-a ;) i tylko chce znaleźć dla niego dodatkowe zastosowanie :)

 

Czyli tak do 400 dam spokojnie radę, to dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobacz moją oferte: www.E-Cast.pl
na tym forum udzielam się dośc sporadycznie ale juz irytuje mnie bardzo ta samo promocja w każdym temacie jak przez nvu tak i przez 3it macie problem z ilością klientów wychodzicie na - ze musicie się az tak dowartościowywać w większości tematów ze polecacie siebie..

 

 

nie wiem jak sie to podoba innym ale ja już nie wytrzymałem i musiałem powiedzieć co myślę sory za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer shoutcast = ram procek granice okolo 0,1 %

Pilot = ram procek granice okolo 1 do 3 %

( wszytko jedna aplikacja )

 

Te rzeczy nawet ina dziadku serwerze by zadzialaly.

 

Pilot = nasze 1 - 3 % plus dysk - w zaleznosci ile chcemy materialu dzwiekowego dodac ( mp3*) . Na dobrze skonwertowanych mp3 srednia jakosc 48 - 64 kbps wychodzi okolo 800-900 sztuk mp3 na 1 giga.

Pilot - serwer podlaczenie localhost - 0 % trafiku .

 

Serwer shoutcast w zasadzie tylko jakosci dzwieku sie liczy i ilosc slotow.

Kiedys krązyl mit ( nigdy tegonie sprawdzalem ) 2 albo 5 Mbist = 50 slotow 48 kbps ;) .

Ogolnie to tylko trafik sie liczy i przepustowosc lacza

 

Tutaj co poczytaj www.eshoutcast.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@netu przepraszam cię za OT ale swoją oferte zawsze wklejam w dziale prośby, tylko tutaj mu to zaproponowałem bo myślałem że nie ma jeszcze VPSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×