Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
UnixStorm.org

Panel na Sparca?

Polecane posty

Mam mały problem...

 

Niedługo będę się "bawił" serwerem Suna na UltraSparcu (T2). Serwer będzie odpowiedzialny głównie za utrzymanie wymagających serwisów www i powiązanych z nimi usługami hostingowymi (bazy danych, maile, itd...). Problem jest taki, że potrzebny będzie tam panel administracyjny dla klientów, ale jak się okazało, znalezienie rozsądnego panelu (w stylu DirectAdmin, Plesk, itp) na tą architekturę graniczy z cudem...

 

I tu turbo-pytanie: czy ktoś zna jakikolwiek działający i nadal rozwijany panel? Cena takiego panelu tutaj nie gra roli. Jedyny warunek: MUSI działać na procesorach Sparc. Jeśli do tego będzie chodziło na Solarisie (v10/OpenSolaris) to popłaczę się ze szczęścia, ale jeśli będzie np. pod Linuksa (Debian?) na Sparcu to też nie będzie źle...

 

Szukam już drugi dzień i ciągle bez skutku...

 

Ewentualnie jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł na uruchomienie panelu pod takim serwerem to proszę o informację.. (może jakaś emulacja programów skompilowanych dla Linuksa x86 na Sparcu?).

 

PS: Panele z otwartymi źródłami też będą jakąś alternatywą - można będzie przerobić i przekompilować pod Sparca... Niestety wszystkie ciekawsze udostępniane są tylko w wersjach prekompilowanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedługo będę się "bawił" serwerem Suna na UltraSparcu (T2). Serwer będzie odpowiedzialny głównie za utrzymanie wymagających serwisów www i powiązanych z nimi usługami hostingowymi (bazy danych, maile, itd...). Problem jest taki, że potrzebny będzie tam panel administracyjny dla klientów, ale jak się okazało, znalezienie rozsądnego panelu (w stylu DirectAdmin, Plesk, itp) na tą architekturę graniczy z cudem...

 

Panele typu DirectAdmin, cPanel, Plesk itd. to panele administracyjne pisane dla tzw. "użytkowników masowych", a tacy użytkownicy korzystają (nie tylko ze względu na wiedzę, ale i ze względu na koszty) w zasadzie tylko z dwóch archiketur sprzętowych i tylko pod te architektury takie panele są tworzone. Nawet jeśli chodzi o platformy systemowe to i tak wielkim plusem uznać można to, iż panele takie (mówie np. o DirectAdmin, bo z nim mam doświadczenie "na co dzień") są dostępne nie tylko na Linuksa, ale również na FreeBSD (chociaż działania tego panelu na tej platformie systemowej nigdy osobiście nie testowałem).

 

Druga sprawa o której już częśćiowo wspomniałem to... koszty. Myślę, iż jeśli już jakąś firmę stać na SUN'a i Solarisa (nie mówię tu oczywiście o OpenSolaris, bo ten wydawany jest również na architekturę x86 i sam z ciekawości zamówiłem sobie kiedyś pakiet "starter kit") to stać go również na własne autorskie rozwiązania w tym zakresie. Przynajmniej ja sam tak to widzę.

 

I tu turbo-pytanie: czy ktoś zna jakikolwiek działający i nadal rozwijany panel? Cena takiego panelu tutaj nie gra roli. Jedyny warunek: MUSI działać na procesorach Sparc. Jeśli do tego będzie chodziło na Solarisie (v10/OpenSolaris) to popłaczę się ze szczęścia, ale jeśli będzie np. pod Linuksa (Debian?) na Sparcu to też nie będzie źle...

 

Druga sprawa... jeśli już chcesz stawiać Debiana na Sparc'u (oczywiście można, gdyż dystrybucja ta jest wydawana pod wiele platform sprzętowych i nawet sam znam kogoś kto używał tego z powodzeniem np. na ppc) to w takim razie... po co Wam w ogóle w tej firmie serwer SUN'a? (choć... mogę się mylić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panele typu DirectAdmin, cPanel, Plesk itd. to panele administracyjne pisane dla tzw. "użytkowników masowych", a tacy użytkownicy korzystają (nie tylko ze względu na wiedzę, ale i ze względu na koszty) w zasadzie tylko z dwóch archiketur sprzętowych i tylko pod te architektury takie panele są tworzone. Nawet jeśli chodzi o platformy systemowe to i tak wielkim plusem uznać można to, iż panele takie (mówie np. o DirectAdmin, bo z nim mam doświadczenie "na co dzień") są dostępne nie tylko na Linuksa, ale również na FreeBSD (chociaż działania tego panelu na tej platformie systemowej nigdy osobiście nie testowałem).

 

Z DA również mam styczność na co dzień, więc to na pewno byłoby najlepszym wyjściem, ale oni niestety nie mają nawet w planach wersji dla Sparca... Jeśli chodzi o FreeBSD to również nie widzę przeszkód żeby na nim postawić ten serwer, ale to również nie załatwi sprawy (poprawcie mnie jeśli się mylę), bo nadal będzie to działało na Sparcu, który nie jest obsługiwany przez te panele...

 

 

 

Druga sprawa o której już częśćiowo wspomniałem to... koszty. Myślę, iż jeśli już jakąś firmę stać na SUN'a i Solarisa (nie mówię tu oczywiście o OpenSolaris, bo ten wydawany jest również na architekturę x86 i sam z ciekawości zamówiłem sobie kiedyś pakiet "starter kit") to stać go również na własne autorskie rozwiązania w tym zakresie. Przynajmniej ja sam tak to widzę.

 

No właśnie jak pisałem, tutaj nie chodzi o cenę takiego rozwiązania. Nie chcę wdawać się w szczegóły bo nie jestem do tego w pełni upoważniony, ale problemem jest głównie czas, którego nie ma... Autorski panel byłby najlepszym rozwiązaniem, ale napisanie całego (mam na myśli napisanie go przez nas, a nie zlecanie innej firmie) pochłonęłoby zbyt wiele czasu (musiałby mieć funkcjonalność zbliżoną do DA, nie tylko 'dodaj konto', 'usuń konto'...) i niestety w ogóle nie wchodzi w grę w tej chwili..

 

 

Zlecenie napisania tego innej firmie pewnie zajęłoby jeszcze więcej czasu o ile ktoś w ogóle by się podjął czegoś takiego i miał dostęp do takich serwerów, co byłoby w tej sytuacji niezbędne..

 

PS: Solaris jest darmowy od jakiegoś czasu. ;-)

 

 

Druga sprawa... jeśli już chcesz stawiać Debiana na Sparc'u (oczywiście można, gdyż dystrybucja ta jest wydawana pod wiele platform sprzętowych i nawet sam znam kogoś kto używał tego z powodzeniem np. na ppc) to w takim razie... po co Wam w ogóle w tej firmie serwer SUN'a? (choć... mogę się mylić).

 

To, na czym będzie stał ten serwer jest tutaj już trochę mniej ważne... Jak pisałem, wolałbym go postawić na Solarisie, ale jeśli z powodu wymagań panelu będzie tu musiał być inny system (np. Linux) to mogę się na to zgodzić.

 

 

Jeśli chodzi o "po co Wam serwer Suna" to wybacz mi mało konkretną odpowiedź, ale - to już nie jest sprawa do dyskusji.. ;-)

 

Nie będę wnikał w szczegóły. Po prostu musi to być ten serwer. Mówiąc najogólniej - musi być serwer 64-ro wątkowy, a tutaj alternatywy nie ma. Nie pytaj proszę dlaczego aż taki - ważne jest, że musi być...

 

 

 

@Bartosz Gadzimski:

 

Dzięki, sprawdzę, potestuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×