Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Tyle, ze najblizsza bramka z TP (a dokladnie z OT) jest we Frankfurcie. A czasy WAW->FRA->WAW sa wyzsze niz WAW->AMS->OVH...

 

Rewolucja bedzie jak OVH dostanie darmowy peering z TP w Warszawie - ale to jest straaaaaasznie malo prawdopodobne.

Odpowiem cytatm Olesia z forum OVH:

we Frankfurcie wykonaliśmy czasową konfigurację AS5511 specjalnie dla

ruchu z TPSA. Wykonaliśmy konfigurację na jednym z dwóch CRS16 w Opentransit

we Frankfurcie. Drugime etapem będzie konfiguracja drugiej sesji BGP z drugim

routerem w Opentransit, a następnie, mamy nadzieję, że wykonamy to do końca

2010 roku, chcemy przenieść wszystko do Warszawy i wymieniać ruch z TPSA

bezpośrednio w Warszawie.

 

Serwer w PL, a storage we FR? Masakra to będzie. Żal do sześcianu.

Do zastosowań czyto www pewno tak, ale dla serwerów gier ideał. Już widzę popłoch w polskich budżetowych serwerowniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Do zastosowań czyto www pewno tak, ale dla serwerów gier ideał.

znaczy że gry mogą być na wolnej i oddalonej sporo macierzy ?

 

Dla mnie kiepski pomysł bez większego przemyślenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do końca

2010 roku, chcemy przenieść wszystko do Warszawy i wymieniać ruch z TPSA

bezpośrednio w Warszawie.

No i gratulacje. Jest tylko jeden problem. Tepsa pobiera od _wszystkich_ operatorow w Polsce kase za dostep do jej sieci. Nie da sie wyslac ruchu po Polsce za pomoca lacz zagranicznych - TP ma tak skonfigurowany ruting, ze ruch zawsze wypchnie przez Frankfurt/Hamburg.

TP nie ma absolutnie zadnego interesu zeby komus dawac w Polsce darmowy peering - poniewaz wtedy nie maly procent contentu uciekl by do takiego operatora z darmowym peeringiem od operatorow, ktorzy placa Tepsie. W efekcie Tepsa by tylko zmniejszyla swoj zysk i zupelnie nic nie zyskala.

 

Mozliwosci sa takie:

* OVH narazie chce ale nie do konca zdaje sobie sprawe z sytuacji w PL (czytajac wypowiedzi Olesa nt. kupna lacza w Wawie do Telii zeby wyslac lokalnie ruch odnosze wrazenie, ze nie do konca on sie orientuje w "polskim piekielku")

* OVH jakims cudownym sposobem wymusi na France Telecom, zeby ta kazala Tepsie wymienic sie ruchem - troche nie rozumiem gdzie by tu FT miala zysk (FT jest udzialowcem TP). No ale teoretycznie jest to mozliwe.

* Do konca 2010 Pani Ani ;) uda sie wywalczyc darmowy peering z TP - i wtedy OVH faktycznie bedzie moglo sie za darmo wpiac - ale tez inne polskie serwerownie zaproponuja duzo lepsze oferty (strzelam, ze nie jedna da 100Mbit do peceta w obecnej cenie, bez zadnych limitow ruchu (czyli pozwola na gry)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy że gry mogą być na wolnej i oddalonej sporo macierzy ?

 

Dla mnie kiepski pomysł bez większego przemyślenia...

 

Być może zbyt pochopnie wrzuciłem wszystkie serwery gier do jednego worka. Opierałem się o zasadę działania serwera Quake 3, gdzie dysk z grą może orbitować wokoło księżyca, a gracz tego nie odczuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe... lecz w polsce hmm jejku .. bedzie następująca sytuacja:

80% ludzie na RPSy,gdzie dysk bedzie gies tam sobie stal w europie, a maszyna w polsce ping do maszyny bedzie moze i max do tych 10 ms - 20 ms wiec kazdy poleci lakomie i dojdzie do tego ze "kabelki" polska - francja nie wytrzymaja ;) i ovh bedzie kąbinowac co u zrobic, gdyz 20 milionow polakowe dzie chcialo korzystac z ich kabelkow ;) hhehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O przepustowosc lacz do Warszawy bym sie nie martwil, bardziej dzialanie iSCSI oraz supportem. We Francji mamy technikow, ciekawe czy w Warszawie tez bedzie zespol na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy tych serwerach jest to nie opłacalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś tam napisał:

skoro za RPS o podwyzszonym transferze ma ktos zaplacic min. 80 netto to o wiele sensowniej bedzie wziac Kimsufi za 79 zl z 250 GB HDD
i miał rację!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem ze mozna w koncu dokupywac nowe adresy IP.

 

IP Failover

(do 30 adresów IP) 4PLN Netto /miesiąc za IP

(4.88PLN Brutto)

IP Failover RIPE

(w pakiecie 16, 32, 64, 128, 256 adresów IP)

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zauwazylem ze mozna w koncu dokupywac nowe adresy IP.

 

IP Failover

(do 30 adresów IP) 4PLN Netto /miesiąc za IP

(4.88PLN Brutto)

IP Failover RIPE

(w pakiecie 16, 32, 64, 128, 256 adresów IP)

 

 

Ed

 

to już można od dawna :) z tego co pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

10 TB Transferu, szkoda że ich polityka jest nieco ekhem... Gdyby nie to to by pod hosting się nadawało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 TB Transferu, szkoda że ich polityka jest nieco ekhem... Gdyby nie to to by pod hosting się nadawało...

 

ja pier**** ssory ale nie wytrzymam...

po 1. Człowieku ogarnij się... gadasz rzeczy stworzone na podstawie zasłyszanej opinii od znajomego twojego znajomego brata siostry wujka....

po 2. Masz tam jakiś serwer? hmm.. pewnie nie... oraz jeżeli liczysz jako serwer stricle hostingowy to nie wyciągniesz te 10 000 GB ....

po 3. W serii 'Premium' gdzie nie ma limitu, wierz mi albo też nie ale przy hostingu plików czy tam P2P dobrze prosperując spokojnie wyciągniesz 13-15TB w serii serwerów 'ovh'

po 4. Szerzysz jakieś bajki po raz setny bez żadnego pokrycia, są osoby co posiadają po xx i nawet xxx serwerów (zwłaszcza stricle p2p) i nikt nie narzeka zbytnio na to... na prędkości itd... wiadomo coś padnie, coś wykryje ich 'chory' system monitoringu... no niestety takie życie... za taką kaskę naprawdę ok!

po 5. Chcesz super jakość? ZAPŁAĆ za nią!!! np w: PlusServer AG , zapłać za sprzęt, obsługę gruby "HAJS" i dopiero płacz i wylewaj łzy, a nie pieprzysz bez pokrycia... OMG.

 

ssory ale nie mogłem inaczej :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Chcesz super jakość? ZAPŁAĆ za nią!!! np w: PlusServer AG , zapłać za sprzęt, obsługę gruby "HAJS"

a to taka super jakość i super sprzęt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to taka super jakość i super sprzęt ?

 

nie... to było tak na szybko... inaczej podchodzą do klienta nie z 'szablonu'

tak o podany przykład, oczywiście wybór należy do każdego i gdzie mu się tam podoba :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jarek wyluzuj bo ci kardiolog będzie potrzebny :)

 

- gadam rzeczy na podstawie tego forum, forum OVH, opinii jednopostowców i dzieci neo nie biorę pod uwagę.

- po dwa, nie mam tam serwera, niewątpliwie jednak ów trzeba będzie zakupić. Niemniej zamiarem podzielenia serwera na konta shared (nie jakieś super wypas) 10 TB transferu powinno dać rade w miecha uciągnąć (Rzeczy jasna nie od razu :))

- po 3 nie interesują mnie rozwiązania p2p ani swoistego rodzaju wymiana plików. Typowy hosting pod niezbyt wymagające strony.

- po 4 życie nie jest bajką, niemniej ich chory system monitoringu czy odłączanie serwera za jeden durny włam/ skan czy coś tam uważam za ... Nawet o tym na meetingu w Krakowie z kimś gadałem od SEO co ma sporo serwerów i jeden stracił bo mu dzieci czy ktoś tam wlazł i namącił.

- po 5 nie interesuje mnie Dual Duo Quad procesor czy 5TB dysk. Mocna ale nie przesadzona maszyna. Nacisk kłade na transfer choć w pierwszym okresie i tak go nie wykorzystam. Dobry administrator za dobrą cenę zabezpieczy i zrobi co trzeba niemniej nikt nie jest doskonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pier**** ssory ale nie wytrzymam...

po 1. Człowieku ogarnij się... gadasz rzeczy stworzone na podstawie zasłyszanej opinii od znajomego twojego znajomego brata siostry wujka....

po 2. Masz tam jakiś serwer? hmm.. pewnie nie... oraz jeżeli liczysz jako serwer stricle hostingowy to nie wyciągniesz te 10 000 GB ....

po 3. W serii 'Premium' gdzie nie ma limitu, wierz mi albo też nie ale przy hostingu plików czy tam P2P dobrze prosperując spokojnie wyciągniesz 13-15TB w serii serwerów 'ovh'

po 4. Szerzysz jakieś bajki po raz setny bez żadnego pokrycia, są osoby co posiadają po xx i nawet xxx serwerów (zwłaszcza stricle p2p) i nikt nie narzeka zbytnio na to... na prędkości itd... wiadomo coś padnie, coś wykryje ich 'chory' system monitoringu... no niestety takie życie... za taką kaskę naprawdę ok!

po 5. Chcesz super jakość? ZAPŁAĆ za nią!!! np w: PlusServer AG , zapłać za sprzęt, obsługę gruby "HAJS" i dopiero płacz i wylewaj łzy, a nie pieprzysz bez pokrycia... OMG.

 

ssory ale nie mogłem inaczej :F

 

 

Podłączam się do tej wypowiedzi. Prowadziłem kiedyś hosting plików w ovh - miałem tam 3 serwery chodziło wyśmienicie bez żadnych problemów, transfer też był świetny :D Jeśli był jakiś nielegalny plik dostawałem maila z informacja - kasowałem i problemu już nie było :D

 

Co do transferu to nie pamiętam ile robiłem ale coś ~12-13tb/maszyna - nie pamietam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Was o serwer :D:D

 

A dokładniej co lepiej wsiąść zastosowanie hosting.

 

Kimsufi L 100 zł

Kimsufi XL 135zł

No i w cenie 170 zł jest 2XL ale tutaj to lepiej już SP MINI brać bo nie wiele droższy.

 

 

Głównie zastanawiam się na L lib XL :) Ale nie wiem jak cena serwera przekłada się na jego wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×