Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szczurzy

OVH.pl - Eden?

Polecane posty

Witam;-)

 

No cóż, projekty się rozwijają, wykupiony na 1500gb transferu miesięcznie serwer w serwerydedykowane zaczyna powoli marudzić, a do tego jeszcze transfery w granicach 30-40gb dziennie dość jasno mówią, że niedługo trzeba będzie się przenieść.

 

No i znalazłem coś takiego:

Procesor 2008 Intel Core2Duo E6750

2x 2.66 Ghz

L2: 4MB

Dual Core

 

Architektura 64 bit

Pamięć RAM 2008 4 GB DDR 2

Dysk twardy 2x 750 GB

Rodzaj dysku SATA2 RAID HARD 1

Łącze 1 Gbps

Przepustowość 1 Gbps

Stałe IP 1 adres

IP Fail-over +4 adresy

 

Myślę sobie, no nie da rady, dzwonię. Miła pani z Biura Obsługi Klienta mówi mi, że łącze zagwarantowane to 100mbps, max 1Gbps, bez ograniczenia transferu, za tam 750zł/mieś - raj na ziemi.

 

Tylko, czy ktoś z forum może z tego korzysta? Prosiłbym bardzo o jakieś info, jak jest naprawdę;-)

 

Pozdrawiam

Szczurzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To 100 Mbps z SLA jest wtedy gdy nie przekroczysz 101 Mb/s ( przy karcie 1Gbps da rade).

Wtedy ruch przechodzi na NOSLA i nie zobaczysz raczej 100 Mbit ;)

 

Masz z ich forum:

Jeżeli Klient potrzebuje wyższą przepustowość niż 101Mbps,

proponujemy 2 opcje:

 

- noSLA bez miesięcznego limitu transferu, w tej samej cenie.

W tej opcji nie gwarantujemy jakości połączenia, usługa jest

dobrym rozwiązaniem dla serwisów z downloadem i mirroringu.

 

- SLA dla przepustowości powyżej 101Mbps w cenie:

100Mbps=890Euro/miesiąc. W tej opcji gwarantujemy dobrą jakość połączenia.

 

Więc nie licz tu na za dużo przy tych 750 zł miesięcznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To 100 Mbps z SLA jest wtedy gdy nie przekroczysz 101 Mb/s ( przy karcie 1Gbps da rade).

Wtedy ruch przechodzi na NOSLA i nie zobaczysz raczej 100 Mbit ;)

 

Masz z ich forum:

 

 

Więc nie licz tu na za dużo przy tych 750 zł miesięcznie :D

 

Hm, obecnie mam 50mbps i transfery jak wyżej, słabo się na tym znam - jest duża szansa by to przekroczyć? I piszesz, że przy karcie 1gpps da rade - a jaka jest szansa, że nie da rady?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Jeżeli obecnie masz 50mbps to nie przekroczysz raczej 100 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Jeżeli obecnie masz 50mbps to nie przekroczysz raczej 100 :D

 

Tyle, że chodzi o dość szybko rozwijającą się gre, i tak słabo mnie by bawiło jakby nagle spadło mi łącze do 5mbps;-) Jakiego rzędu musiałby być ruch na stronce, by przekroczyć te 100mbps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było można przeskakiwać sla, non-sla nie wiem jak teraz ale mówiąc ogólnikowo ovh ma dobre łącza (bezawaryjne)

 

sporo firm hostingowych, shoutcast ma tam właśnie wykupiony serwer. OVH też wyróżnia bardzo funkcjonalny panel, darmowy 'format' przez ten panel etc.

 

Ruch nie spadnie aż tak drastycznie. Kiedyś jak miałem tam serwer (kimsufi) spokojnie 50 mbps miałem (nonsla) więc o drastyczny spadek raczej nie masz się co obawiać. Poza tym serwer nie ma żadnej opłaty instalacyjnej i możesz zrezygnować z niego z miesiąca na miesiąc(nie ma wypowiedzenia, po prostu go nie opłacasz i znika ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko, że przeskakiwanie z serwera na serwer troche słabo robi dla gry;-) Chyba najlepiej będzie, jak na ten temat dogadam się po prostu z ovh.pl, co pr

wda trochę mnie uspokoiliście, za co dziękuję;-), ale jak w ciągu miesiąca transfer z 10gb dziennie skoczył mi do 40 dziennie t

 dalej jestem zdezorientowany. :-P Tak czy owak, patrzyłem też na ofertę cjc.pl(z tego co wyczytałem na forum to pośrednik hetznera, ja z niemieckim mocno nie za pan brat, więc sobie tam spoglądałem) i w

czytałem  "1000GB/100Mbit/s, powyżej - 10 MBit/s w opcji darmowej" coś takiego. Czy jest jakaś możliwość wykupienia w hetznerze stałego pasma

powyżej tego transferu, i jakie są tego koszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Nie no ovh jest jedną z najtańszych, a zarazem najstabilniejszych ofert. Ja tylko ostudziłem zapał w wykorzystywaniu tej karty 1 Gbit. Myślę, iż ta oferta z ovh będzie odpowiednia i lepszej w tej granicy cenowej nie znajdziesz bądź będzie ciężko.

 

Każdy gigabajt w hetzner więcej to 0,09 ojro , wystarczy poczytać ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?s=&...ost&p=94510

 

Tutaj opisalem jak wyglada to "SLA"

 

 

W skrocie to co gwarantuja to nielimitowany ruch 100mbps / 1 Gbit w ramach ich serwerowni, a poza nia to masz np : 300 mbit na "n" serwerow i korzystasz w ramach tego lacza. wiec w szczycie ciezko jest osiagnac 40-50 mbps .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×