Skocz do zawartości
msosna

Serwer dedykowany dla portalu

Polecane posty

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich!

 

Potrzebuję rady w temacie wyboru serwera dedykowanego dla nowopowstającego portalu, w którym użytkownicy będą zakładać swoje prywatne podstrony. Ze względu elementy multimedialne dostępne dla użytkowników serwer powinien mieć dobrą wydajność, spore dyski i w miarę duży limit transferu.

 

Niezmiernie istotna jest też dla mnie kwestia stabilności serwera - użytkownicy będą płacić za konto a jak wiadomo - klient płaci, klient wymaga:)

 

Druga kwestia to administracja serwera. Na tą chwilę nie mam jeszcze nikogo, kto by się tym zajął (start portalu za ~2m-ce). Stąd pytanie - czy lepiej szukać konkretnej osoby czy raczej dostawcy, który oferuje administrację.

 

Ostatnia sprawa to cena - najważniejsza jest dla mnie jakość ale nie jestem z tych, którzy lubią przepłacać.

 

Z góry dziękuję za rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich!

 

Potrzebuję rady w temacie wyboru serwera dedykowanego dla nowopowstającego portalu, w którym użytkownicy będą zakładać swoje prywatne podstrony. Ze względu elementy multimedialne dostępne dla użytkowników serwer powinien mieć dobrą wydajność, spore dyski i w miarę duży limit transferu.

 

Niezmiernie istotna jest też dla mnie kwestia stabilności serwera - użytkownicy będą płacić za konto a jak wiadomo - klient płaci, klient wymaga:)

 

Druga kwestia to administracja serwera. Na tą chwilę nie mam jeszcze nikogo, kto by się tym zajął (start portalu za ~2m-ce). Stąd pytanie - czy lepiej szukać konkretnej osoby czy raczej dostawcy, który oferuje administrację.

 

Ostatnia sprawa to cena - najważniejsza jest dla mnie jakość ale nie jestem z tych, którzy lubią przepłacać.

 

Z góry dziękuję za rady!

 

Witam,

 

Mogę polecić jakiś z naszych serwerów: http://dedykowane.com.pl/

 

Dodatkowo oczywiście możemy zaoferować usługi administracji serwerem - cena do negocjacji.

 

Pozdrawiam,

Mariusz Jokiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam OVH.PL :lol:

Chyba najlepszy panel zarządzania usługą jaki widziałem, KVM, zdalna reinstalacja systemu...

przy serwerze za 200 zł brutto masz Pleska do 30 domen za free.

 

Naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas bez problemu dostanie pan serwer taki jaki pan potrzebuje pod swoje potrzeby serwery w Polsce niskie pingi proszę spojrzeć na livenet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje.. ale bardziej zależy mi na konkretach.. na co zwrócić uwagę, które firmy są sprawdzone, co z tą administracją? Dysponuję budżetem +/- 600 na m-c..

 

z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje techniczne
Procesor 2008 	
Intel  Core2Duo E6750
2x 2.66  Ghz
L2: 4MB
Dual Core
Architektura	64 bit
Pamięć RAM 2008 	2 GB DDR 2
Dysk twardy	2x 250 GB
Rodzaj dysku	SATA2 RAID HARD 1
[b]Łącze	1 Gbps
Przepustowość	1 Gbps[/b]
Stałe IP	1 adres
IP Fail-over 	+4 adresy

 

570 zł / msc

 

Przepustowość 1 Gbps!!

 

http://www.ovh.pl/produkty/eg.xml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o administrację to radze zacząć poszukiwania od dobrego administratora. Uzgodnić z nim szczegóły i myślę że najlepiej jak on doradzi odnośnie sprzętu. Będzie wiedział dokładnie na co należy zwrócić uwagę przy konkretnym projekcie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam uwagi Sebastiana (Sebak)

Z różnych opini na forum słyszałem ,że specami są:

-Bellerofont (http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showuser=2153)

-Patryk (http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showuser=697)

Jeszcze parę osób by się znalazło ale aktualnie wyleciało mi z głowy :lol:

 

Od siebie mogę dorzucić:

Hosteurope.de - serwerownia oferuje bardzo dobrą jakość za stosunkowo niską cenę.

 

 

@@edit

 

Zapomniałem :

-Jkopcze

-Pleple (dzięki Sebak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych dwóch również mogę polecić, jeszcze dorzucił bym do nich pleple, ale wątpię by on znalazł czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie pobrać panel lxadmin - do 40 domen jest za darmo. Większość rzeczy zainstaluje i skonfiguruje się sama tak więc serwer będzie od razu gotowy bez dodatkowej interwencji (czyli zaoszczędzisz na wstępnej administracji :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam konfiguruje Mysql , Apache/Lighttpd :) ? pewnie tylko mi się wydawało, że każdy config powinien być indywidualnie ustawiony według potrzeb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszystkie panele. Wiadomo - różne serwisy, różne wymagania, nie da się tego dopasować dokładnie. Chociaż ostatnio trzeba im przyznać że mają dość ambitne plany na przyszłość i mocno ruszyli z rozwojem. Dodali też niedawno kilka opcji np. różne pliki konfiguracyjne mysql dla mocno obciążonej bazy, czy ustawianie liczby procesów fastcgi. A co się nie ustawi samo zawsze można poprawić ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oo proszę :)

Widać mam się czym zainteresować na mój "Czerwony Kapelusik" (RHE)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×