Skocz do zawartości
Hamurabii

Atak DoS - 'lekarstwo - logi'?

Polecane posty

Witajcie

 

Borykam się z problemem, który teraz jest coraz bardziej spotykaną metodą - otóż zapychanie portu atakiem DoS (Nie DDoS! DoS - z jednego IP, np 100000 pakietów w ciągu jednej minuty).

 

Ataki są częste zapychają tylko usługę (PORT) a nie cały serwer więc z dostępem do ssh nie ma problemu. Więc poszukuję jakiegoś programu który umożliwiłby mi ujawnienie jakiegoś ip atakującego na dany port UDP.

 

Czy coś możecie poradzić?

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 iptraf dla zdiagnozowania np numeru IP potem ip tables na wyciecie delikwenta.

 

A jesli sie ktos uwziął to moze zmieniac IP lub atakowac z wielu IP wtedy to tylko ściecie goscia na routerze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Dziękuję wam. Jutro pobawię się tym. Mam nadzieje, że pozbawię dzieciaka internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, drogi Kubasku - aka Xenonie [nick z Twojego avatara]. Polecam Ci wziąć się za naukę a gdy skończysz szkołę to możesz pomyśleć o swoim własnym hostingu, a na razie daruj sobie tworzenie któregoś z rzędu krzaka (google wie wszystko? ;)) Przez takich nastolatków jak Ty dzieci tracą swoje ostatnie kieszonkowe :D. Masz już wielki problem przy pojedynczym ataku DoS który jak widać jeszcze nie obciąża maszyny (czyżby ZEROWA wiedza na temat linuksów? [w Twoim języku "linuchów"). Wystarczy pomyśleć co będzie gdy Twój krzak dostanie poważniejszego DDoSa lub wystąpi jakiś problem z systemem. Przestań też wypisywać bzdur typu 'dziecko straci internet', to czy DoSowanie/DDoSowanie jest zgodne z prawem niech osądzi kto inny. Ty lepiej zamiast wyklinać* innych to popatrz na swoją działalność.

 

 

* - pierwszy lepszy tekst z brzegu (google)

 

xenon dnia marzec 13 2008 18:39:16

Wypierdaj w pizdu jacuk idz poliż dupke LS-RP. A jak chcesz stracić internet craszuj. Zobaczysz skurwysynu, ze stracisz neta. A teraz cie k*wa żegnam i wypierdalaj stąd o/

 

Wpis stąd:

http://liberty-rp.pl/news.php?readmore=33 (o ile jeszcze nie usunąłeś :))

 

Podejrzewam że skoro tak odnosisz się do innych to nie był to jednorazowy wybryk, nie mam zamiaru nikogo tutaj sądzić ani szukać kolejnych Twoich tekstów (wybacz, brak czasu na takie bzdety). Z tego co widzę w tym newsie to problem opisany w tym temacie dotyczy właśnie tego serwera (chodź być może nie tylko tego) ale jak widzisz w sprawie nagłych interwencji na awarie jesteś 0.

 

A dla śmiechu to = http://gtam.info/index.php?mod=art&id=108 (link do serwisu z Twojej stopki)

 

----

Post nie miał za zadanie urazić kogo kol wiek, jedynie chciałem poinformować użytkowników tegoż forum komu udzielają pomocy i informacji :)

 

Dziękuje za uwagę i życzę miłego wieczoru - Piotr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, jak się nie płaci podatków to można robić porównania cenowe z firmami.

Tylko że dziecko i tak z tego nic nie ma, moi klienci pisali do mnie że dostali ofertę od niego o połowe tańszą, jednak nikt nie zrezygnował,

moja rada: skończ szkołę, cena to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło, dziękuje za ostre słowa:)

 

Nikt nie stracił kieszonkowego więc nie wypowiadaj się jak nie jesteś pewny w 100%. Piotrze ja jeszcze dodam, że każdemu człowiekowi warto udzielać informacji pojętej jako pomocy. Niezależnie czy "dziecko" czy dorosły. Poza tym określenie "dziecko" można przy warunkować kilku pojęciom "dziecko bo dziecko nie ma 18 lat" lub "dziecko - nie dojrzałe psychicznie mające 18 lat". Dodam jeszcze jedno: Internet jest na tyle anonimowy, że posty może pisać każdy.

 

Mulek - wypowiedzi o prawie na pewno nie były moje. Dodam tutaj, że atak DoS, który był opisany na tamtej forumo-stronie to nic innego jak gotowy program, który jest dostępny praktycznie wszędzie i nigdzie nie jest zabezpieczony. Sami deweloperzy gry olewają ten problem a multiplayer nie rokuje tym, że będzie rozwijany. Atak ten cechuje sie bardzo MAŁĄ przepustowością - często nie sięgającą nawet 128 kb/s. Z tamtego konta wypowiada się wiele administratorów owego serwera więc udowodnienie mi, że to ja nie będzie proste :lol: Nadmieniam też, że ten "dos" to jest luka w Raknecie. Ponadto komentarz to w pewnej formie wyrażenie swojej opinii, która powinna być dobrowolna i nikt nie powinien brać go jako opinie a w szczególności jako wyrażenie oficjalnego stanowiska.

 

Co do Edart'a:

 

Odprowadzanie podatku nie musi wiązać się z zakładaniem działalności gospodarczej. Podatek można odprowadzić na zasadzie tytułu dzierżawy - najmu (nie ukrywam względów ekonomicznych zus itp, nie zakładam stron www jak ty). Dodam tu też, że jeżeli nie przekroczyło się wolnego progu od podatku - nie trzeba go odprowadzać.[ale trzeba to zgłosić!]

 

Zobacz zresztą inne 'hostinki' oparte o gta często stawiane nawet na shells.pl to są krzaki[tylko s-s posiada dział gosp. porównując z innymi "GTA-HOSTAMI" których znalazłbyś około 20] . Na serwerach nie zarabiam "grosza"... Zresztą sam ze swoimi cenami zapewne wiele nie zarobiłeś(choć mogę się mylić jak przekroczyłeś 750 gb). GTA to nie jest CS czy coś innego. GTA to raczej 'fanowska' seria gier a nie komercyjna. Zainteresuj się bardziej swoimi klientami, którzy płaczą na serwerach "że serwer z S-S im nie działa" sam wiesz co jest tego powodem a serwer obiecujesz im już od ~8 dni. Co do waszej jakości nigdy nie ukrywałem, że jest wysoka i sam polecałem wasz gta-host znajomym, ale też "szef działu sa-mp" wg. twojego pojęcia jest "dzieckiem". Wyrażanie opinii o kimś innym jest bardzo łatwe trudno taką opinie wystawić sobie - zawsze będzie najlepsza.

 

ps. Nie lubię ludzi, którzy wypowiadają się a sprawy nie znają no ale cóż taki kraj nasz.

 

Życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mulek

Ja sam lubię używać sformułowania "linuchów"

@Kubasek

Ile razy już tutaj powtarzaliśmy ,że aby prowadzić działalność które oferuje stale usługi trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą ?

O ile pamiętam to nie edart we własnej osobie prowadził ten hosting SA-MP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu123,

Edart prowadzi sa-mp, tzn. nie człowiek o takim nicku ale firma Edart :lol:

 

Kubasek,

prowadzenie usług hostingowych to nie tylko hosting www, ale też hosting serwerów gier (nie ważne czy GTA, CS czy cokolwiek), hosting serwerów głosowych czy shoutcast i inne.

jest to świadczenie usług w sposób ciągły i wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej, każde prowadzenie tego w sposób inny jest nielegalny.

Zyjemy w kraju w którym nikogo nie interesuje czy firma zarabia czy nie, ma obowiązek zapłacić ZUS + ewentualne podatki.

Zdaję sobie sprawę że wiele osob prowadzi tą działalność nielegalnie, znalazłem też przypadki podszywania się pod nas.

 

Cieszę się że doceniasz naszą jakość choć jesteś "prawie" naszym konkurentem (użyłem słowa prawie nie złośliwie ale z uwagi na sposob prowadzenia interesu). Widzisz, serwer do sa-mp nie dziala 8 dni, a mimo to klienci czekają, nie chcą zwrotu pieniędzy, wolą czekać, na taką lojalność klientów

nie pracuje się poprzez wprowadzenie cen niższych o połowe niż u nas ;)

Dodam że każdy z klientów z powodu tego przestoju otrzyma rekompensatę i prezent od firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że urzędnicy państwowi źle wypełnili swój obowiązek. Zastanawiałem się nad działalnością ale panie z urzędu wybiły mi to z głowy(być może dlatego, że kończyły prace i chciały mnie zbyć). Cóż przede mną święta i troszeczkę dłuższy niż zwykle weekend to poczytam w internecie na ten temat. Poza tym może rozszerzę ofertę (NIE HOSTING) i tym sposobem "uczciwie" zarobie np. na zus, składkę zdrowotną oraz do własnej kieszeni:)). Bo chyba sam przyznasz mi rację, że z SA-MP składki nie opłacisz. Przydałoby się jeszcze zdać te prawo jazdy... (oni tylko liczą na to żeby dostać w kieszeń)

 

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kubasek,

dobrze Ci życzę, rynek jest duży a konkurencji się nie obawiam, albo to zostaw albo zarejestruj, mnie się nie chce łazić z donosami, ale pokłucisz się z jakimś kolegą i sam Cię sprzeda, będziesz miał więcej problemów niż zabawy i kasy z tego.

Pozdrawiam i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×