Skocz do zawartości
TheBlood

Słaba GPU i mocny CPU

Polecane posty

Blueman co ty za syf zaproponowales? :P

 

Z k.graficzną 7300GT

P. główna z możliwości wstawienia tam C2Q, dysk 250GB z 16MB cache - po prostu żyć nie umierać za 1200 zł.

 

7300GT + E2160? :( Gdzie tu sens? :( I jeszcze płyta główna na wiekowym chipsecie...

 

 

Za 1200zl nie zlozysz nowego dobrego komputera (tj. z dyskiem, nagrywarką, obudową itp pomijając peryferia i monitor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Syf, który jest odpowiedni dla normalnego użytkownika i który będzie działać.

Mnie nie potrzebna jest grafika większa niż najtańsza z dostępnych na rynku. Nie gram w gry, a CS 1.6 na bank pójdzie.

 

Do gier i komp z wszystkimi nowinkami technologicznymi odpowiednio więcej kosztuje :P Sam zasilacz 200 zł przecież!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli użytkownikowi wystarcza 7300GT, to dobranie do niej E2160 jest nierozsądnym wyborem - procesor będzie się nudził. Do 7300GT spokojnie można dać Athlona 64 3000+ Orleans AM2 BOX (najtańczy procesor z oferty tej firmy). To samo zresztą tyczy się pamięci ram - 2GB to za duzo jak na taki komputer. 1GB spokojnie wystarczy.

 

Odnośnie obudowy - widzę, że dołaczony jest do niej zasilacz tej samej firmy, czyli TRACER. Zasilacze te, podobnie jak np. Codegeny lubią się palić - nie sądzę więc, by zakup takiej obudowy z zasilaczem był rozsądny.

 

Lepiej zakupić obudowę i zasilacz oddzielnie :P Tanie zasilacze o dobrej opinii to marki ModeCom (z wyjątkiem serii Feel), Fortron, Huntkey, Chieftec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do obliczania liczby PI serio potrzebna jest grafika? Ile tak na prawdę działań, obliczeń przechodzi przez grafikę więcej, niż przez procek?

Ta grafika jest jak najbardziej OK. Grafika ma za zadanie odciążyć procesor, a nie go zastąpić i ta grafika jest wielce OK dla osób, które nie zamierzają grać w gry, czy korzystać z full opcji Visty.

 

2 GB - Vista na starcie zużywa 800 MB, więc 2 GB jest na prawdę rozsądną wartością. Photoshop CS3 potrafi także sam w sobie zjeść 1 GB.

 

Co do zasilaczy - niby racja, ale ze swoje i ze znajomych doświadczenia widzę, że nie ma z nimi problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt o zdrowych zmyslach nie wybiera Visty posiadając budżetowy sprzęt :P Karta graficzna w grach jest b.istotna. 7300 właściwie uniemożliwia grę w większość nowych pozycji. Aplikacje nie są zbyt zasobożerne, więc im E2160 niepotrzebny (no chyba, że kupiec planuje zająć się jakimś renderingiem, projektowaniem itp, ale wtedy to będzie go także stać na komputer za 6000 :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@TheBlood po prostu gadasz farmazony robiąc przy okazji zupełnego offtopa. Ja mam (jak i wieeeelu innych ludzi) w swoim laptopie C2D 1.66GHz i karte graficzną Intela. I mój procesor wcale się nie nudzi, chętnie zamieniłbym go na szybszy. Jeśli ktoś nie gra to jego karta graficzna będzie "się nudzić" niezależnie jak jest słaba (tzn. biorąc pod uwagę jedynie takie karty, które można dostać dziś w sklepie). Tak więc do Twojej wiadomości - procesor nie będzie się nigdy nudził ze względu na to, że masz słabą kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby Core2Duo miał 100% obciążenie przy surfowaniu po internecie, czy pracowaniu w Wordzie :P Praca "biurowa" głównie na tym polega. Mój procesor (kilkuletni) aktualnie jest obciążony w kilku % przy kilkunastu pootwieranych oknach przeglądarki, pracującym Aimpie, komunikatorze i innych mniej znaczących przygwizdach. Procesor się nudzi. Jeśli ktoś nie gra, tylko pracuje na komputerze, to mu nawet kilkuletni sprzęt spokojnie wystarczy. Montowanie do takiego komputera Core2Duo, czy podobnych "demonów" jest kompletnie niepotrzebne.

 

Co do głównego tematu wątku: Linux zapisz sobie w notatniku windowsowym jakie są "rynkowe" ceny produktów, które chcesz sprzedać, odejmij 15-20% od wartości całości i wyjdzie ci suma, którą bez problemu powinieneś uzyskać podczas sprzedaży tych części :( Choć oczywiśćie nie zawsze znajdzie się kupiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takiego założenia wychodzi się teraz sprzedając mini laptopy albo komputery za 200$ (patrz - Everex). Tak więc wydajesz się już rozumieć, że zapotrzebowania na zasoby w komputerze bywają różne tylko nie rozumiem czemu dalej nie trafia do Ciebie, że niektórzy potrzebują dużej ilości RAM i sporego CPU a karta graficzna jest bez znaczenia. Odpalenie kilkunastu zakładek w przeglądarce Internetowej a w każdej z nich kilku banerów we flashu i od groma grafiki i skryptów Java potrafi zużyć spore ilość pamięci oraz zasoby procesora. Posiadanie szybkiego procesora daje nie tylko dużą "przepustowość" obliczeniową ale również zwiększa responsywność (choć tu najważniejszy jest znów RAM) i ogólną wygodę działania. Może i Pani Zosia przez 95% czasu, w którym pracuje zużywa tylko 5% zasobów procesora ale za to chce żeby sesja w firefoksie odnawiała się jej w ciągu 2 sekund... Niezastąpionym oprogramowaniem w jakimkolwiek biurze jest (tak, to przykre ale prawdziwe) Corel Draw - w czymś trzeba tworzyć wizytówki i inne pierdoły.. A może krytyczna aplikacja w danej instytucji napisana jest w Javie? Wtedy czasu procesora i RAMu nigdy za wiele... Przykłady można mnożyć i dodawać ale na pewno jest ich trochę - konfiguracja z mocnym procesorem i dużą ilością pamięci ma duży sens w wielu przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aplikacje nie są zbyt zasobożerne, więc im E2160 niepotrzebny (no chyba, że kupiec planuje zająć się jakimś renderingiem, projektowaniem itp, ale wtedy to będzie go także stać na komputer za 6000 wink.gif)

Porównaj sobie Photoshop 7 i Photoshop CS3 - serio nowe aplikacje nie są zasobożerne i nie różnią się tymi z przed kilku lat na leciwym komputerze?

 

Też mam C2D 1,66 MHz z Intel X3100 w HP Compaq 6710s z Vista HB i Ubuntu i często wgrywam bazy danych sql ~250MB, więc procesor(-y) chodzą na 100% !

Na zintegrowanym Intel X3100 uzyskałem wynik 3,5 w Vista.

 

Zapotrzebowanie na więcej CPU/RAM, a grafika prawie zbędna:

Photoshop, CorelDraw - nakładanie filtrów, warstw, itp

IfanView - masowa zmiana wielkości zdjęć na mniejsze

FireFox - kilkanaście otwartych zakładek ze stronami - i już ponad 150MB mniej ramu, który jest zagospodarowany dla FF.

Office 2007 - przebajerowany jest, ale jednak wiele osób go używa.

NetBeans - używałeś go kiedyś? To jest potwór właściwie. Pod Linuxem nieźle chodzi, ale w Windowsie jest tragedia ;)

Internet - efekt przeźroczystej warstwy na cały ekran, duża ilość GIFów na stronie, efekt Image LightBox, także potrzebują lepszego CPU, niż GPU !

 

Grafika jest przydatna tylko przy zaawansowanych operacjach graficznych - wyświetlanie, tworzenie grafiki 3D, gry. W każdym innym przypadku jest wręcz zbędna!

Dlatego wolę zainwestować w lepszą p.główną, niż GPU. Ta zaprezentowana wcześniej przezemnie nie jest za dobra, ale i tak ma spory wachlarz możliwości... dołoży się 50 zł i można mieć Gigabyte P35-D5SL (czy jak jej tam...), która ma już ICH-7 (czy nawet 9?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grafika jest przydatna tylko przy zaawansowanych operacjach graficznych - wyświetlanie, tworzenie grafiki 3D, gry.

Przy tworzeniu grafiki 3D też karta graficzna nie jest najważniejsza. Ostateczne sceny są i tak liczone przez procesor więc to on jest najważniejszy (co widać choćby przy klastrach wykorzystywanych do renderowania grafiki 3D - one wcale nie mają mocnych kart graficznych). Karty graficzne używane są głównie do wykonania jakichś "preview" itp więc stacja robocza wykorzystywana do stworzenia scen oczywiście musi mieć jakąś przyzwoitą kartę graficzną ale taka 7300GT w większości zastosowań będzie nawet się nudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wlasnie bedę kupowal nowy komputer i w www.gral.pl mozna dostać ponizszy sprzet za 1400 zł brutto

 

 

Procesor:

AMD Athlon 64 X2 4800+ BOX (AM2) 65W Brisbane

 

Płyta główna:

Asus M2A-VM HDMI, X1250, VGA, DUALDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, VGA, MATX HDMI

 

Pamięci:

DDR2 2048MB 800MHz Geil Ultra (2x 1024MB) CL4

 

Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.10 160GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ (zapis prostopadły)

 

Nagrywarka:

LG GH20LS10 DVD±R 20x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 8x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, LightScribe, Black

 

Karta graficzna:

GeForce 8600GT Gigabyte 256MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E

 

plus obudowa i pozostale, bez myszy klawiatury i monitora.

 

Wg mnie ten sprzet wystarczy z nawiazką do pracy i do większości gier.

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj marudzicie ;) ja początkowo chciałem do 6000+ kupić radka 2400 ;P ale po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem że procesor nie będzie miał co robić i kupiłem 8600 :]

 

@ed ja za 1700 kupiłem 6000+, 8600FT 512Ramu, HDD seagate 250GB/16MB cache, 2GB ramu @800Mhz.

 

No i obudowa, nagrywarka itd ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sierpniu za 3000 zł kupiłem:

 

Core2Duo 2.66 ghz

4 GB ram 800 mhz

Nvidia geforce 7600GS 512 mb

250 GB S-ATA

Obudowa, zasilacz itp..

 

Spokooooojnie starcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nvu, Ty jak zwykle wyróżniłeś się poziomem niepowiązania swojego postu z tematem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to pod jakie? Counter Strike 1.6 ;] bądź Half Life 1 z 99 roku jak kto woli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ednet bardzo podobnego kompa złożyłem 3 miechy temu.. i już chciałem Ci bić brawo, że nie dałeś się marketingowym bzdurom.. ale ten 8600 GT to totalne nieporozumienie.. bo tak: w DX9 jest nawet gorszy niż mój ulubiony Radek 1950 Pro (i chyba droższy!).. a w DX10 i tak nie pograsz, bo raz, że nie ma na razie gier, a dwa, że jak wyjdą, to ten 8600GT będzie już totalnym złomem... zainteresuj się Radkiem 37xx lub bodajże 38xx...

no i od razu proponuję dysk 250tkę minimum.. przy 160 po 3 miechach będziesz się zastanawiał co możesz skasować, by mieć więcej miejsca : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to pod jakie? Counter Strike 1.6 ;] bądź Half Life 1 z 99 roku jak kto woli ;)

 

Czyli jednak znalazłeś "złoty środek". I dobrze. Nie bylo sensu przepłacac skoro to platforma na ktorej grał bedziesz głównie w CS/H-L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ednet bardzo podobnego kompa złożyłem 3 miechy temu.. i już chciałem Ci bić brawo, że nie dałeś się marketingowym bzdurom.. ale ten 8600 GT to totalne nieporozumienie.. bo tak: w DX9 jest nawet gorszy niż mój ulubiony Radek 1950 Pro (i chyba droższy!).. a w DX10 i tak nie pograsz, bo raz, że nie ma na razie gier, a dwa, że jak wyjdą, to ten 8600GT będzie już totalnym złomem... zainteresuj się Radkiem 37xx lub bodajże 38xx...

no i od razu proponuję dysk 250tkę minimum.. przy 160 po 3 miechach będziesz się zastanawiał co możesz skasować, by mieć więcej miejsca : )

Sponsi, dzięki za radę.

 

8600 GT jest tanszy og ati 1950 bo kosztuje nawet ponizej 300 zl brutto - http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/GeForc...V2xDVIPCI-E_66/

Myslę nad RadeonHD3850 http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon...-E2.0Zalman_97/ ale jest o 300 zl drozszy.

 

Komp napewno z nawiązką wystarczy do pracy (webdesign, programowanie) ale chcialbym tez nieraz pograc w Call Of Duty 4 i inne nowe gierki a powyzszy geforce to ma dość dobry stosunek mozliwosci do ceny. 8600 GT wystarczy do tych gierek?

 

Dysk 160 GB wystarczy, ale pewno wezmę jakiś większy z uwagi na większy cache.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8600GT bedzie ... jako taki, ale nie licz na nic wiecej niz 1024x768 (obawiam sie o 1280) i detale na medium. Radeon 3850 jest calkiem ciekawy i bardziej wydajny niz X1950PRO. Testowalem jedno i drugie, wiec mowie o wynikach z autopsji. CoD4 jest calkiem niezle zoptymalizowane (spodziewałem sie duzo gorszej optymalizacji), ale swoje wymagania co do mocy grafiki jednak posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi nie przesadzaj - 8600GT to nie taka zła karta. Pod względem wydajności jest minimalnie gorszy od 1950Pro Radeona. Jednak to pod karty Nvidii jest tworzona większość gier, a nie pod Radeona. Tak więc w nowszych tytułach 8600GT może nawet przewazać... Poza tym 1950Pro jest starszy od 8600GT, bardziej się grzeje, pochlania więcej energii...

 

Kiedys dałem się zrobi w balona przez "specjalistów" i kupiłem Radeona Sapphire 9800 Pro. Niby byl lepszy od wszystkich kart w tym segmencie cenowym (1000zl), jednak miał starą architekturę, grzal sie niesamowicie i mial fatalne chlodzenie. FATALNE! Malutki wiatraczek, ktory stanal mi niedlugo po zamontowaniu karty, karta z przegrzania ulegla trwalemu uszkodzeniu (artefakty itp). Raz przez nieuwagę dotknalem brzegu karty tego Radeona, mialem palec sparzony przez caly dzien.

 

Nie polecam Radeonów nawet największym wrogom. To są problemogenne karty.

 

Sam niedawno zamowilem 8600GT Palita. Ta karta poradzi sobie z większością nowych pozycji na High. Jedynie takie pozycje jak Crysis mogą zgrzytac i bedzie koniecznosc przejscia na medium/low. Call Of Duty 4 to - jak na dzisiejsze czasy - gra o niskich wymaganiach sprzętowych, 8600GT obsluzy tę grę na High bez najmniejszego problemu...

 

 

Jesli ktoś przymierza się do upgrade swojej "skrzynki" i nie chce wydać zbyt duzej ilosci pieniedzy, to oto config, kotry niedawno zakupilem:

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160

http://www.agito.pl/dualcore/intel_core_du...1746.40914.html - 199 zł

 

Cooler: Arctic-Cooling Freezer 7 Pro

http://www.agito.pl/chlodzenie/arctic_cool...o.82.41496.html - 79zł

 

Płyta Główna : Abit IP-35

http://www.agito.pl/socket_775/abit_ip35.776.43185.html - 351zl

 

RAM : Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK

http://www.agito.pl/ddr_2/patriot_ddr2_pc6...607.325101.html - 166 zł

 

Karta Graficzna : Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB DDRIII

http://www.agito.pl/seria_8/palit_xpertvis...1168.40340.html - 313 zł

 

=1108zł. Cooler nie jest konieczny. Ja zamowilem w celu pozniejszego podkrecania procesora ;)

 

Moim zdaniem powyzszy zestaw to wlasnie przyklad odpowiedniego dobrania podzespolow pasujących do siebie mozliwosciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procesor : Intel Pentium Dual Core E2160

http://www.agito.pl/dualcore/intel_core_du...1746.40914.html - 199 zł

 

Cooler: Arctic-Cooling Freezer 7 Pro

http://www.agito.pl/chlodzenie/arctic_cool...o.82.41496.html - 79zł

 

Płyta Główna : Abit IP-35

http://www.agito.pl/socket_775/abit_ip35.776.43185.html - 351zl

 

RAM : Patriot DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK

http://www.agito.pl/ddr_2/patriot_ddr2_pc6...607.325101.html - 166 zł

 

Karta Graficzna : Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256MB DDRIII

http://www.agito.pl/seria_8/palit_xpertvis...1168.40340.html - 313 zł

A jak kupujesz auto to też bez kół i karoserii? Sam silnik rozumiem? ;)

 

 

BTW - sklep agito.pl odradzam :/ już 3 miesiąc reklamuje u nich komplet klawiatura+mysz. Za każdym razem z czegoś innego są problemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BTW - sklep agito.pl odradzam :/ już 3 miesiąc reklamuje u nich komplet klawiatura+mysz. Za każdym razem z czegoś innego są problemy!

 

 

a ja polecam każdemu ;) Troszkę sprzętu tam zamówiłem oddałem też na gwarancje kartę graficzną i po niecałych 2 tyg. była już w domu nowa : )

Ostatnio też sobie zamówiłem ZEN'a i nie narzekam na sklep: szybko, miło, profesjonalnie i w dodatku mają bardzo tanio : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak kupujesz auto to też bez kół i karoserii? Sam silnik rozumiem? ;)

 

Obudowę takze zmieniam, ale takie bardziej "moddingowe" elementy zamawiam juz w innym sklepie. Agito.pl to taki sklep dla mas, więc nie będzie tam jakichś wymyslnych produktów. Zasilacz już posiadam (Topower 400W P5 U12 zakupiony jakiś czas temu), dysk i nagrywarki także, więc jedynie "bebechy" musialem wymienic :D

 

BTW - sklep agito.pl odradzam :/ już 3 miesiąc reklamuje u nich komplet klawiatura+mysz. Za każdym razem z czegoś innego są problemy!

 

Zapomnieli przysłać mi pasty termoprzewodzącej razem z tym procesorem, ramem itp co podalem kilka postów wyżej, ale zauwazylem to dopiero po odejsciu kuriera. Mimo to nie zrobili zadnego problemu, gdy do nich napisalem emaila - pastę otrzymalem 2 dni po poinformowaniu ich.

 

Teraz jednak napotkalem na powazniejszy problem, bo ich spedytor UPS "zgubił" moją przesyłkę z monitorem LCD wartym ponad 800zł... Dzwoniłem do UPS kilka razy: na początku mowili, że nie wiedzą gdzie jest przesyłka, potem po kilku dniach stwierdzili, że już ją mają i wyslą w poniedzialek (tj. dziś), a dziś mnie poinformowali, że jednak nie mają tej przesylki. Ba! Nawet nie przyszla z centrali (z Warszawy) do miasta, z ktorego nastepnie rozsyłają paczki m.in w moje okolice.

 

Takze to zdarzenie najlepiej pokaze jak agito podchodzi do okradzionego przez spedytora klienta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym moim sprzęcie gry typu Painkiller wyciągam płynny obraz (FPS nie wiem jak sprawdzić, a np. frapsa po to instalować to przesada :> przy 1440x900 i maxymalnych detalach. NFS Carbon to samo.

 

Ale i tak gram tylko w CS'a ;P

 

@TheBlood ja też właśnie mam Palita ;) tylko z 512RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×