Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kubaa

Oprogramowanie na serwerach

Polecane posty

Mam dobry i wydajny, duzy system napisany w php (ma to byc cos w rodzaju portalu, z duza liczba odslon i zawaleniem bazy danych pytaniami). Do tego wykupilem sewer dedykowany.

Wszystko jest odpowiednio cachowane, od strony programistycznej system jest dobrze zrobiony. Jednak jak wiadomo, php ustepuje wydajnoscia technologii .Net. Czy potrzebuje jakiegos dodatkowego oprogramowania na serwerze? Slyszalem np. o akceleratorach Zenda. Czy taki bajer moze spowodowac szybsze dzialanie serwisu? Jesli cos pominalem, albo znacie alternatywne rozwiazania (tylko nie piszcie zebym sie przesiadl na Jave albo .Net :wink: ), prosze napiszcie. Niechcialbym zawiesic dzialalnosci juz w pierwszym tygodniu, albo zeby system dzialal jak zolw idacy pod gore, ktoremy ktos wciaz rzuca klody pod nogi :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo

heja !

 

dorzucam swoje pięć groszy :

 

cachowanie cachowanie i jeszcze raz cachowanie !

 

nie musisz mieć wmontowanego zenda żeby wszystko chodziło Ci ślicznie pięknie...

 

powiem tak : obecnie administruje jednym serwerkiem który stoi w WDC ( kolokacja ) i nie mam wmontowanego Zend'a - a programista który stworzył system oparty o php - sam z podziwu wyjść nie może jak to wszystko szybko chodzi - cyk, nie miną dwie sekundy, no może półtorej i już cały sajt się ładuje....

 

więc co musisz mieć aby Ci się jak to powiedziałeś nie żółwiło... :

1. serwer w dobrym miejscu - niskie pingi do niego

2. twój system napisany w php - z wbudowaną funkcjonalnością cache'owania

 

niewiem co jeszcze chciałbyś domontowywać do swojego system napisanego w php - w moim przypadku takie rozwiązanie spełnia swoje założenia w 150%.

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A tak z ciekawosci, ile masz odwolan do bazy danych w godzinach najwiekszego ruchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 / 1.5 sek to calkiem duzo... chyba ze masz na mysli "cale ladowanie servisu" ( czyli wygenerowanie, przeslanie do przegladarki + wyswietlenie na ekranie ) a nie tylko wygenerowanie strony...

 

tak jak ranma mowil eAccelerator i memCached

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo
2 / 1.5 sek to calkiem duzo... chyba ze masz na mysli "cale ladowanie servisu" ( czyli wygenerowanie, przeslanie do przegladarki + wyswietlenie na ekranie ) a nie tylko wygenerowanie strony...

 

tak jak ranma mowil eAccelerator i memCached

 

mam na mysli to pogrubione :)

edit : ale wiadomo ze za pierwszym razem musi sie wladowac cala grafa, wiec juz za nastepnym razem ( klikamy jakis dzial i sajt sie odswieza a zmienia sie content ) jest duzo szybciej i wlasnie ten moment mam na mysli ( cos kolo 1s, 1,5s )

 

a jezeli chodzi o statsy dot. zapytan - to postaram sie przedstawic jak tylko Klient ( wlasciciel ) serwisu rozpocznie konkretna kampanie reklamowa :) bo teraz to jest : ~24 619,91 zapytan w przeciagu godziny, a na minute : ~410,33 - czyli zdaje sie mnie ze malo, napewno topic odswierze jak tylko serwis zacznie juz miec wiecej wejsc, bo teraz to sa jeszcze takie nijakie statsy.

 

ps. ilosc zapytan do bazy tez trzeba pamietac ze zalezna jest od tego jak dobrze skodowana jest aplikacja a z tego co pamietam programista z ktorym pracuje w firmie, kladl na to ostatnimi czasy duzy nacisk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padl tutaj Turck MMCache. Nie oplaca sie go instalowac, poniewaz jest juz stary. Pierwsze zdanie ze strony wymienionego przeze mnie wczesniej eacceleratora:

"eAccelerator is a further development from mmcache PHP Accelerator & Encoder."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Ma ktos jakies doswiadczenie z suexekiem i tego typu keszami?

 

One dzialaja tylko jezeli php kompilowany jest w trybie modulu do apacza.

 

Zainteresuj sie lepiej trybem dzialania PHP jakim jest FastCGI zamiast CGI :D

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×