Skocz do zawartości
dizhat

Ranking firm hostingowych

Polecane posty

Dobry ranking powinien bazować kilkumiesięcznym na badaniu usługi, również w przeciążeniu. Dla mnie ważne jest też to, czy dostępne są usługi typu cloudflare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, domero napisał:

Dobry ranking powinien bazować kilkumiesięcznym na badaniu usługi, również w przeciążeniu. Dla mnie ważne jest też to, czy dostępne są usługi typu cloudflare.

Dodatki typu OPCache,Memcachaed czy Redis wg mnie też powinny zwiększać pozycję firmy w rankingu. Od czasów gdy Google zwraca szczególną uwagę na szybkość działania strony, profesjonalny serwis powinien być tak zoptymalizowany, aby znaleźć się w ostatnim decylu wg  PageSpeed Insightsi.
Trzeba jeszcze dodać, że stworzenie takiego rankingu wymaga bardzo dużego nakładu pracy, z przyzwoitości wymagałoby to sprawdzenia kilkudziesięciu największych dostawców z top100 wht. I to nie w okresie próbnym, tylko w ciągu całego roku. A to wymaga kilkunastu tysięcy złotych nakładów na wykupienie hostingu.

Jest kilka dobrych stron z rankingami np. https://mytophost.pl/ ale nie są to pełne i miarodajne wyniki, między innymi dla tego sama materia jest bardzo rozbudowana. Mnogość providerów, liczba możliwych czynników itp. sprawiają że w praktyce bada się tylko te 20 najpopularniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dlatego jedynymi firmami zainteresowanymi w tworzeniu takich rankingów są dostawcy hostingu, ewentualnie agencje reklamowe współpracujące z nimi. Małe, niezależne podmioty nie są w stanie, ze względów finansowych tworzyć takich rankingów.

A wracając do Cloudflare to niewiele firm daje możliwość podpięcia się pod nich, a dla mnie to jest jeden z najważniejszych czynników determinujących pozycję w taki, rankingu.

17 godzin temu, fejmpl napisał:

Dodatki typu OPCache,Memcachaed czy Redis wg mnie też powinny zwiększać pozycję firmy w rankingu. Od czasów gdy Google zwraca szczególną uwagę na szybkość działania strony, profesjonalny serwis powinien być tak zoptymalizowany, aby znaleźć się w ostatnim decylu wg  PageSpeed Insightsi.

Z tym też się zgadzam, z przykrością zauważam że większość największych firm nie ma tych technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×