Skocz do zawartości
krainapc.com.pl

a'La Reseller na zwykłym koncie

Polecane posty

Witam

 

Mam konto w serwisie nazwa.pl. Teraz mają tam bardzo duży transfer. Ja na dzień dziejszy nie jestem w stanie tego wykorzystać. Czy jest jakiś skrypt, baza danych lub coś co pozwoliłoby mi w sposób kontrolowany podzielić się tym serwerem z innym?. Po prostu zrobiłbym katalog, w którym umieściłbym coś takiego, ustawił maksymalny transfer na dany katalog lub w jakimś skrypcie i do tego ustawił maksymalną pojemność dla tego katalogu. Dostęp do katalogu na hasło przez klienta FTP. Ewentualnie jakby był gotowy admin to zrobić bazę danych w danym katalogu, wsadzić cały panel administratora, wstawić ograniczenia i udostepnić komuś innemu.

 

Nie musi to być w pełni zarządzalne. Chodzi mi raczej o to żeby ktoś mógł korzystać tylko z tego jednego miejsca, miał odpowiednie ograniczenia pojemności i transferu. A coś w stylu ActiveAdmin byłoby wskazane. Wystarczy tylko możliwość wstawiania plików i katalogów. Tworzenie domen, subdomen, maili itp już bym sam robił na głównym serwerze.

 

Z góry dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz z shared hostingu zrobić hosting reseller z własnym panelem administracyjnym?

Zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam podstawowej rzeczy "wielu kont FTP" To się ie uda.

 

Dla ciekawych zrobiłem własny skrypt do zmiany hasła w nazwa.pl (CURL+Php) można go na przykład doinstalować do własnego CMSa :-) Ale to tylko po to żeby ułatwić życie użytkownikom @ nie po to żeby robić resellera.

 

http://ovotec.pl/activ/9ehHID8899x98xydf7ce76nasiuODdexoi/

(wersja mocno beta. Skrypt jest tylko do testów / nie do normalnego użytku / wysyła do mnie dane o nowym haśle :) i błędach w jego przebiegu o czym informuję z góry żeby nie było) Można go delikatnie przetestować. Kod jest na razie za świeży żeby go pokazać.

 

Edit:

A chociaż ograniczenia transferu i pojemności dla odpowiedniego katalogu na serwerze?
Nie ma takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi przecież jest opcja zmiany hasła w Active Mailu, więc po co ten skrypt :) ..hę?

 

krainapc.com.pl pamiętaj, że parametry na nazwa.pl to ogromny overselling i pic na wodę... mini resellera możesz poudawać przy 4-10 wizytówkach i jak sam wszystko robisz dla swoich klientów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi przecież jest opcja zmiany hasła w Active Mailu, więc po co ten skrypt smile.gif ..hę?

 

A skąd wiesz jakie nowe hasło ustawi user? Skrypt jest po to żebym to wiedział :-) Skrypt można podmontować do RandCube który może działać jako alternatywny webmail w nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w directadminie mozna zrobic tak, ale troche sie meczac. Jeden z naszych userow tak zrobil - jak sie pochwalil rozwiazaniem to sam mu dalem za free panel resellera :)

 

Skorzystal z API do directadmina - www.directadmin.com/api.html - zrobil panel swoim userom, ktory laczyl sie przez API z jego panelem i zmienial wszystkie opcje przez API. Wyszlo znakomicie, ale nie to co prawdziwy reseller :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×