Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
thinkbot

VPS, panel, konfiguracja

Polecane posty

Hej,

 

Chciałem się troche dowiedzieć na temat dedyków i VPSów; obecnie mam kilka 'shared'

Kupiłem VPS w vps4less.de do nauki jak to wyglada mniej wiecej, najtanszy pakiet, czekam na aktywacje

 

Mam ogolnie kilka pytan na temat hostingu, vps, paneli i konfiguracji

Jesli chodzi o moje doswiadczenie, to zajmuje sie glownie programowaniem; z linuxem juz sie wczesniej spotkalem takie rzeczy jak kompilacja ze zrodel, instalacja, ogolna konf, kompilacja kernela itp nie powinny byc problemem

 

o co chodzi...

1. Jak wygląda proces reinstalacji systemu na VPS ? z panelu OpenVP czy Virtuozo ?

2. System dostaje calkowicie czysty, bez zadnych serwerow, konf itd ?

3. Jaki panel polecacie, darmowy, małe obciazenie serwera, obslugujacy apache/lighthttpd, pureftp i te najwazniejsze, jezyk ang; lxadmin, IspCP omega ?

4. zalozmy ze wiekszosc trafficu dostaje z USA i Polski (zaleznie od serwisow), w takim przypadku lepiej bedzie kupic serwer ulokowany gdzies w USA czy moze niemcy ? jesli by mnie interesowal przyszlosciowo traffic miedyznarodowy powiedzmy

porownywalem pingi, USA srednio 200, do niemiec hosteurope 50, roznica 150ms, dla tysiecy żądań wydaje sie mieć znaczenie

5. Jak wyglada sprawa zabezpieczenia serwera, powiedzmy narazie VPS, czyli aktualizacje, nakladki typu grsecurity, wszystko we wlasnym zakresie rozumie?

6. Jak wyglada sprawa wydajnosciowa serwera z panelem lub bez ? duze roznice ?

 

To chyba wszystko co chcialem narazie wiedziec, jak cos to jeszcze dopisze.

 

Dzieki wielkie za pomoc :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Calość zamyka się w jednej komendzie (kliknięciu w przypadku HyperVM) na skutek którego rozpakowywuje się tar z obrazem czystego systemu dla Twojego VPSa.

2. To zależy od Ciebie - dostawcy oferują zarówno wersję z LAMPem z paczek jak i systemy w wesji minimal.

3. Jeśli chcesz mieć panel niezależny od systemu to jedynie tandem Webmin + Usermin. Omega przychodzi w domyślnej konfiguracji z wieloma cudami typu 2 x PHP po fCGI, własnymi webmailami i phpmyadmin co niekoniecznie musi być dobre jeśli zamierzasz sobie postawić tylko jeden serwis.

4. Różnica nie jest na tyle znacząca, żeby ją zauwazyć przy 99% zastosowań. Przede wszystkim celuj w te firmy, które nie upychają 150 klientów na jeden serwer, bo przy takim zapchaniu node'a korzystanie z VPSa będzie mało przyjemnym doświadczeniem.

5. Na VPSie z OpenVZ nie masz możliwości instalacji czegokolwiek na kernel czy chociażby jakieś zmiany modułów - wszyscy userzy na serwerze współdzielą to samo jądro z odpowiednim openVZ patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/patryk - dzieki za informacje

 

hosting juz aktywowany, czekalem 14h, ladnie :)

 

pierwsze wrazenie, podoba mi sie

Na serwerze jest HyperVM, wiec mam integracje nawet z LxAdmin, hoh

150MB zajete, poszlo na Debiana 4

 

Moze ktos ma jakies informacje na temat, róznic wydajnosciowych w przypadku systemow plesk, cpanel, lxadmin, ogolnie z panelem lub bez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

co do twojego pytanie to panel nie ma zasadniczo żadnego wpływu na działanie serwera. Wszystko zależy od Ciebie, jak bedzie skonfigurowana dana usługa itd. W przypadku panelu możesz mieć tylko większe zużycie dysku i ramu (czasami tez procka podczas przeliczania transferu itp.). Panel tak jak już powiedziałem ułatwia dodawanie kont i zarządzanie nimi, a to jak wydajne będzie środowisko w którym będzie ono pracowało zależy od administratora tej maszynki czy też vps-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :)

 

ogolnie jak widze instalacja podstawowych rzeczy bez paneli jest bardzo prosta, szczegolnie na debianie z apt-getem

 

Co mnie interesuje, czy wy na swoich dedykach instalujecie tylko Panel, a z panelu reszte czyli apache, php, mysql, perl, ssh, ftp itd ?

podstawowa konfiguracja, i nic pozatym nie robicie ?

 

czy moze kompilujecie od poczatku jądro, dostosowujac pod architekture procesora, potem kompilacja apache tylko z wybranymi bibliotekami itd, instalacja nakładek na jądro typu grsec, itd ? zeby uzyskac max wydajnosc

 

czyli ogolnie chodzi mi o to, co robicie po kupnie vpsa, dedyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz :)

 

czy moze kompilujecie od poczatku jądro, dostosowujac pod architekture procesora, potem kompilacja apache tylko z wybranymi bibliotekami itd, instalacja nakładek na jądro typu grsec, itd ? zeby uzyskac max wydajnosc

 

Ja preferuje te właśnie praktyki, wszystko ze źródełek pod swoje potrzeby (na www nginx:P), żadnych zbędnych rzeczy... potem ewentualnie jakiś panel, niekoniecznie, ale czasami umili zycie... z aptów instaluje tylko niezbędne lib`y;) na koniec munin, snort etc.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×