Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
biezyk

shell i problem

Polecane posty

szukam konta hostowanego przez jakas wiarygodna firme, musi byc shell (albo mozliwosc skompilowania skryptow przez admina) i baza danych (najlepiej dwie) oraz mozliwosc podpiecia kilku domen do podkatalogow a kilka subdomen do kilku innych katalogow - nic nadzwyczajnego

 

ciezko jest cos takiego znalesc ale sie nie poddaje - trafilem m.in na home

 

o to co mi odpowiedzieli:

 

ja: Czy istnieje dostep do shella na serwerze Business Server

home: Nie, nie ma takiej mozliwosc

ja: Gdyby istniala koniecznosc skompilowania jakiegos skryptu np z c->cgi to byloby to mozliwe? Parametry bym dostarczyl

home: . ..typu zabiegi nie wchodza w zakres pomocy technicznej Business Servera, wiec nie mozemy pomoc. Prosimy o

wykonanie kompilacji we wlasnym zakresie.

ja: jak mam skompilowac sobie skrypt jak nie mam dostepu do shella?

home: Mozna to skompilowac statycznie byle z gcc 2.95, mozna to skompilowac na linuxie ( :?: :shock: ), mozna wykorzystac cross-compiling.

 

Nie idzie mi juz o home'a - wiekszosc ma takie problemy, czy tak trudno klepnac jedna komende :?: Tym bardziej ze wszystko bym przyslal

czesc firm moze udostepnic shella na kilka dni, czesc moze pliki skompilowac, czesc shella ma (wlasciwie to jedna wiarygodna - progreso.pl) ale z kolei nie pasuja mi parametry kont, masakra :|

 

zna ktos jakies dobre firmy zagranica z taka oferta - do wydania mam 300 zl rocznie

 

a moze ja za duzo wymagam? 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poprostu support nie ma takich możliwości, a admini nie mają czasu/chęci bo nie leży to w zakresie usług. Nie leży za pewne ze względów bezpieczeństwa (m.in.) oraz niewygody rozwiązania. Jak ktoś oferuje dostęp do shell, to za pewne gdzie indziej ma swoje "minusy".

 

Nie ma ofert idealnych, bo wtedy nie byłoby konkurencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

biezyk -> witamy na forum.

 

Polecam risp.pl - pelny dostep do shella, oferta czeka na aktualizacje ale mysle, ze po kontakcie emailowym cos mozna wynegocjowac.

 

To forum "stoi" na ich serwerze i jestem bardzo zadowolony, mam jeszcze jeden serwis juz drugi rok i nie ma zadnych problemow.

 

Serwery stoja w casablanca.cz

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko jest cos takiego znalesc ale sie nie poddaje - trafilem m.in na home

Nie idzie mi juz o home'a - wiekszosc ma takie problemy, czy tak trudno klepnac jedna komende :?:  

a moze ja za duzo wymagam?  8)

 

Z drugiej strony mozesz przeciez odpalic sobie przeciez knoppixa i o ile "skrypty" nie sa jakies szczegolnie zaawansowane - skompilowac wszystko statycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony mozesz przeciez odpalic sobie przeciez knoppixa i o ile "skrypty" nie sa jakies szczegolnie zaawansowane - skompilowac wszystko statycznie?

 

to rozwiazanie jest idealne i tym sie ratuje, ale...:

 

1. jak siedzisz np w pracy to nie wytlumaczysz glab...tfu szefowi, ze knoppix to system darmowy i nie trzeba sie bac, ze to piracki program

2. niektorzy nie chca powiedziec jaka wersje gcc maja zainstalowana (ze wzgledow bezpieczenstwa :shock:)

 

ja wiem, ze z tym shellem troche przesadzam, ale idac tym tropem moge sobie host zalozyc na neostradzie i miec 150 baz sql, Unlimited Bandwidth i Unlimited wszystkiego czego zapragne :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

no niebardzo. Jak masz 128 wychodzącego to 2 osoby taka strona utrzyma... a transfer bedziesz miał przy jednym userku 15KB/s to przy 2 juz tylko 7KB... a jak bedzie 100 osób oglądających strone?? NIebędzie bo łącze nie wytrzyma nawet 20. (biorąc pod uwage ,że bedzie to ładna strona w php a nie jeden znaczek na całą strone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×