Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Noone

Żałoba narodowa

Polecane posty

Hej. Chciałbym was zapytać jak odnosicie się do pomysłu o wprowadzeniu żałoby narodowej?

Jak dla mnie to żart jakiś. Rozumiem że tragedia wielka dla rodzin tych osób ale to nie znaczy że od razu cały kraj ma płakać nad losem nieznanych nikomu wcześniej ludzi. Co z imprezami czy to rozrywkowymi czy sportowymi które były w tym okresie zaplanowane? Olbrzymie straty dla organizatorów i utrudnienie dla obywateli. I to wieczne powtarzanie w mediach audycji, komentarzy, wspomnień - a dlaczego zginęli, czy samolot jest bezpieczny, czy lotnisko dobrze przygotowane, czy las w dobrym miejscu stoi - najlepiej równocześnie pokazując w tle czarne worki z ciałami i płacz rodzin. Ci reporterzy przybierający grobowe miny prawie jakby się mieli zaraz rozpłakać, politycy mogący się teraz pokazać (nadzwyczajne posiedzenie rządu, odwołane debaty o służbie zdrowia), setki ekspertów wyrastających jak spod ziemi i portale - który pierwszy przybierze czarną skórkę. Może wprowadzić całoroczną żałobę - w końcu w wypadkach drogowych ginie dziennie więcej osób - ich pamięć też należy uczcić.

Sorry że ironicznie ale żałosne jest to, co wokół podobnych wypadków zawsze się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda ale to wszystko kreują media. Trochę przesady w tej żałobie narodowej od razu, ale ostatnio widać coraz częściej tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez mnie dziwi zaloba narodowa. Wypadki się zdażają, prezydent wprowadzil żałobę żeby się podlizać konserwatywnemu elektoratowi.

Ginie wielu ludzi na drogach, i nikt o nich nie słyszy.

 

Tragedia zawsze jest okazją dla telewizji (transmisje na zywo, 'gorące' wywiady itd) i dla polityków żeby pokazać się z bardziej 'ludzkiej' strony- medialna szopka.

 

Jak się zawalił dach na targach gołębiarskich to wtedy żąloba była bardziej uzasadniona. Teraz raczej nie bo piloci ponoszą częściowo ryzyko wypadków lotniczych. Tym bardziej że to byli chyba piloci wojskowi.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO decyzja prezydenta jest dziwna i cokolwiek chybiona. Raczej zostala podjeta jako proba ukazania Kaczynskiego jako prezydenta jednoczacego sie z rodzinami zmarlych, ale ... bardziej jest to zabieg medialny w mojej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że polska polubiła żałoby narodowe to przecież takie amerykańskie.Media chętnie piszą wiadomo krew na pierwszej stronie sie liczy ,przy okazji można pokazać jakim się jest dobrym politykiem i pojechać na miejsce zdarzenia.Codziennie ginie wiele ludzi na drogach i nikt z tego nie robi żałoby.

Nie normalny jest świat który robią nam media no i te wypłacanie odszkodowań rodzinom ofiar tragedii więc pod tym względem moim zdaniem jest lepiej zginąć masowo niż samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie krótka piłka, jest sobie wypadek, ginie dużo ludzi. Spoko, a teraz porównajmy to do statystyk ile ludzi umiera dziennie, których też nie znam. Musiałbym codziennie w żałobie być.

Codziennie ginie wiele ludzi na drogach i nikt z tego nie robi żałoby.

Nie normalny jest świat który robią nam media no i te wypłacanie odszkodowań rodzinom ofiar tragedii więc pod tym względem moim zdaniem jest lepiej zginąć masowo niż samemu.

Popieram w całej rozciągłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej chodzi o śmierć zasłużonych ludzi dla Wojska Polskiego. W śród ofiar byli dowódca brygady(gen. brygady), dowódcy eskadr i ich zastępcy, szefowie sekcji oraz instruktorzy i piloci. Żałoba w tym przypadku jest jak najbardziej zrozumiała, można tylko dyskutować o jej długości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to troszkę przesadzone tak jak u was wyżej.... mojej koleżance prawie odwołali studniówkę w sobotę na którą jestem zaproszony ... :) ale na szczęście odbędzie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczescie zaloba jest do 19, wiec studniowki sie odbeda bezproblemowo.

 

no właśnie to zadecydowało, że będzie :-) na szczęście... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Tu bardziej chodzi o śmierć zasłużonych ludzi dla Wojska Polskiego. W śród ofiar byli dowódca brygady(gen. brygady), dowódcy eskadr i ich zastępcy, szefowie sekcji oraz instruktorzy i piloci. Żałoba w tym przypadku jest jak najbardziej zrozumiała, można tylko dyskutować o jej długości.

Sorry, ale dla mnie równie ważna jest matka z dzieckiem, która zginęła pod dachem hali czyli rolnik utrzymujący żonę i piątkę dzieci. Nikt nie ujmuje im zasług ale bez przesady, wypadki się zdarzają tylko czy to powód aby zrobić medialną szopkę?

 

Z drugiej strony proszę róbcie tak dalej, siła słowa "żałoba narodowa" zmniejsza sie za każdym razem gdy państwo go nadużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja sie zgadzam z pierwszym postem w temacie. Beznadzieja. Nie bede popierał takiego czegoś nawet za cene jednego dnia wolnego od szkoły. Moim zdaniem od śmierci JP II żałoba powinna być wprowadzona może raz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już lekka przesada media ukazują świat jak ludzie by chcieli go widzieć wszędzie wojna, gwałty, samobójstwa, zabójstwa, rozboje ,wychodząc z domu jakoś tego nie widzę może jestem zacofany albo mieszkam na jakimś zadupiu?. Jak słyszymy ciągle o tragediach to człowiek sie uodparnia tak samo jak na coraz większe dawki trucizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wami w 100%.

 

Tylko czekam aż zaczną sie kolejne szopki czyli PCK uruchomi specjalne konto dla rodzin ofiar, i koncerty charytatywne. Dobra okazja nie?

 

Zawsze po tragediach zbiera pieniądze każda stacje TV co druga fundacja. A za pół roku i tak obejrzę w telewizji jak sie tym ludziom źle wiedzie. Chyba całkiem przestanę oglądać radio telewizje... przestać korzystać z internetu chyba w takim układzie też bym musiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wszystkie te fundacje i cała ta charytatywna szopka to jedno wielkie złodziejstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

slyszalem że w niektorych szkolach z powodu zaloby mają byc odwołane studniówki!

 

Załamać się można głupotą polityków.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalem że w niektorych szkolach z powodu zaloby mają byc odwołane studniówki!

 

Załamać się można głupotą polityków.

 

Ed

 

 

ednet przeczytaj to co napisałem kilka postów wyżej :) heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale po co robią z tego taki dym? Żeby społeczeństwo sie nie interesowało tym co sie dzieje w kraju a takimi durnotami jak powinny wyglądać zasady bezpieczeństwa w samolotach?

 

Po co pokazywać tragiczną sytuacje w służbie zdrowia? strajkujących górników , rolników etc.

 

PS. Taka mała manipulacja społeczeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No temat zastępczy dla ekipy premiera z wehrwą któremu bomba zegarowa odlicza do wybuchu który nastąpi niedługo. Zawsze jest tak że jak mają gryzącą ustawę to jest dym w postaci katastrofy ludzkiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie te fundacje i cała ta charytatywna szopka to jedno wielkie złodziejstwo...

jestem w 2 fundacjach (w tym jestem fundatorem jednej) i na dniach zakladam stowarzyszenie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkie te fundacje i cała ta charytatywna szopka to jedno wielkie złodziejstwo..."

Z tym się nie zgadzam aczkolwiek żałoba jest pokierowana bardziej stratą wojskową najlepsi piloci etc.

Ale można polemizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też nie podoba mi się ta żałoba - wg. mnie bez sensu wprowadzona.

 

Ale chyba tak jest - raz na jakiś czas muszą wprowadzić załobę... teraz padło na to :| G-ŁU-PO-TA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×