Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Trzeba zrobić katalog online z pliku xls

Polecane posty

Gość

Hello,

 

doopy jakoś nie ma czasu mi odpisać, więc uderzam na forum... generalnie fucha na zlecenie zaprzyjaźnionej firmy:

 

jest sobie katalog-cennik w xls-ie, chodzi o kwiaty, donice itd. i trzeba z tego zrobić katalog online - bez obrazków (jeszcze), ale za to z:

 

- pełnym interfejsem na wyszukiwanie po numerze, nazwie

- podziałem na podkategorie (jest kilka kategorii głównych i do tego podkategorie)

- dodaniem dwóch dodatkowych tabel

- koniecznie z trójstopniowym systemem użytkowników: każdy może oglądać wszystko oprócz dwóch tabel, zarejestrowani (rejestracja zamknięta) mogą oglądać wraz z tymi dwoma tabelami, administrator może zmieniać wpisy

- 3000 produktów z małym hakiem, update raz na 2-3 miesiące, ale raczej 4-5

- czas: no tak w miarę sensownie.. tydzień? dwa?

- kasa: też sensownie.. czyli bez tupetu, ale spokojnie - wiem, że to będzie kosztować

 

i takie tam... ogólnie pachnie CSV-em i takimi zabawami, ale ja np. nie jestem raczej programistą

w przyszłości w jakiś sposób trzeba będzie tam dodać obrazki, ale teraz podstawa to taki katalog online

 

kto i za ile by się tego podjął? sponsi@iq.pl jakby co :)

może być faktura, ale nie musi... i ktoś, kto do mnie napisze lepiej, żeby się na tym znał lepiej, niż ja :)

oferta dla osób pełnoletnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam import jest łatwy do wykonania ale pozostaje jeszcze panel. Z jakiej bazy to ma korzystać i co ma być dokładnie z możliwości edycyjnych w panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

- MySQL.. od biedy może być PostgreSQL

- wybór kategorii towaru, przeszukiwanie po nazwie i numerze pozycji, tam jest też wysokość i szerokość.. można to też zrobić, ale nie trzeba.. projekt ogólnie "rozwojowy", bo docelowo mają być też obrazki

 

do końca tygodnia chciałbym wybrać kogoś, kto to zrobi.. heh

to naprawdę nie jest trudne, tylko ja akurat nie jestem aż takim programistą, żeby teraz siedzieć całymi dniami i to robić... pewnie bym zrobił, ale mam sto innych rzeczy na głowie, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MySQL.. od biedy może być PostgreSQL

Nie jestem specjalistą od baz danych (od samochodów też w sumie nie), ale to trochę tak jakbyś napisał "kupię Malucha, od biedy może byc Porsche" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kaczy.. określam możliwości, ja jestem ku MySQL, ale skoro nie znam PostgreSQL, a wiem, że hostingi raczej to mają, to nie wykluczam..

czyli rozumiem, że to nie jest tak, że MySQL a PostgreSQL to jak maluch i Porsche? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczy.. określam możliwości, ja jestem ku MySQL, ale skoro nie znam PostgreSQL, a wiem, że hostingi raczej to mają, to nie wykluczam..

czyli rozumiem, że to nie jest tak, że MySQL a PostgreSQL to jak maluch i Porsche? : )

Temat trochę na zupełnie osobny wątek. Nie chcę się tu wypowiadać jako specjalista w tej dziedzinie, bo nim nie jestem (co już wyżej zaznaczyłem). Zapewne bell mógłby tu coś więcej na ten temat powiedzieć. Z moich dawnych rozmów z kolegą administratorem od baz danych (gość miał po opieką zarówno bazy MySQL, PostgreSQL, MS SQL, Oracle czy DB2 IBM) dowiedziałem się, iż MySQL a Postgres to dwie różne pary kaloszy i ten pierwszy (kalosz) do bardziej zaawansowanych zastosowań (zwłaszcza jeśli mowa o dużych bazach) się po prostu nie nadaje. Przykładem (żeby nie być tak zupełnie gołosłownym) może być np. migracja z MySQL'a do Postgresa na grono.net opisana na ich itblog'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U znajomego w firmie zajmujacej sie pisaniem softu na rozne urzadzenia wybrali na zbieranie logow MYSQL'a po przetestowaniu innych baz danych. Obecnie baza ich zajmuje 12GB i ma ponad 217.000.000 rekordow. Mowil mi, ze dziala znosnie :)

 

Przepraszam za offtopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo zaleta MySQLa jest na pewno szybkosc. I do tak nieskomplikowanej struktury danych jak owe logi moze to wystarczac, a szybkosc przy takich prostych strukturach bedzie tu waznym kryterium. Przy wiekszych systemach bazodanowych zaczynaja sie ujawniac powazne niedostatki MySQLa. Postgres tez idealnym systemem nie jest, w duzych zastosowaniach daleko mu do rozwiazan komercyjnych (glownie chodzi o narzedzia wspierajace), ale na pewno jest to najlepszy system z dostepnych Open Source.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×