Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
.kml

Prawa Autorskie

Polecane posty

Witam,

 

Jestem grafikiem 3D, tworzę modele wzorując się na oryginalnych produktach, które widujemy w życiu codziennym. Moje modele, różnią się kilkoma szczegółami od oryginalnego pierwowzoru. Zatem nasuwa mi się pytanie. Kończąc model, kto posiada prawa autorskie do niego, ja czy firma, na której produkcie wzorowałem się, tworząc swój model. Jest mi ta odpowiedź niezmiernie potrzebna, ponieważ moje modele są wykorzystywane do gier serii 18 Wheels of Steel. Model daje z zablokowanym plikiem źródłowym, jak ktoś go odblokuje to jest łamanie praw autorskich czy normalna kradzież?

 

Pozdrawiam, .kml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno ty posiadasz wszystkie prawa autorskie do modelu ktory zrobiles

co zleceniodawca moze zrobic z plikiem ktory mu dajesz powinna okreslac umowa miedzy wami (powinna okreslac tez wynagrodzenie czyli prawa autorskie majatkowe)

lepiej zebys pilnowal zeby nie mogli uzyc twojego obiektu w innej grze

 

jesli chodzi o ten watek z wzorowaniem sie to pewnien nie jestem ale wydaje mi sie ze jesli produkt jest zastrzezonym znakiem towarowym (lub jest opatentowany czy ma inne zastrzezone prawa autorskie) to powinienes miec zgode wlasciciela praw obiektu rzeczywistego - inaczej bedzie mogl wystapic do sadu o odszkodowanie

 

jest jeszcze watek z wykorzystaniem wizerunku czyjejs rzeczy

niestety jestem za cienki bolek w prawach autorskich wiec moze ktos inny ci odpowie na to pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×