Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
noodly

Problem Z Laczem - Webtropia.com

Polecane posty

Witam serdecznie

 

Mam serwer dedykwoany w serwerowni webtropia.com a na nim duzy serwis z duza iloscia plikow i z duzym zuzyciem transferu

 

 

Wszystko bylo Ok! ladnie smigalo 8-9mbits a od wczoraj non stop idzie 5mbit/s ani mniej ani wiecej

 

Oto wykres zuzycia lacza:

 

1int1rc4.png

 

 

W zeszylm miesiacu przekroczylem transfer 1TB i chodzilo wszystko super. Teraz w panelu ciagle wyswietla mi sie ze korzystam z portu 100mbit

 

Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna ? Support mi odpowiada ze nie moga mi zagwarantowac lacza (nie rozumiem) Czy mozliwe jest ze jakos mnie odgornie ograniczaja i nie chca o tym powiedziec??

 

Poza tym wszystko smigalo super a tu nagle takie ograniczenia....

 

Jak to zalatwic?? Mysle nad zmiana serwerowni na ovh.pl bo tam chyba nie robia takich jaj bez informowania ... 10-15mbit/s bez problemu.

 

Czy wyciagne tylko na ovh.pl z laczem 100mbps bez SLA?

 

 

W iptraf mam mnustwo takich polaczen:

 

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.2 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.119 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.118 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.103 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? UDP (135 bytes) from 62.141.32.2:53 to 85.114.141.211:33304 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.105 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.127 to 224.0.0.18 on eth0 ?

? VRRP (46 bytes) from 217.79.189.102 to 224.0.0.18 on eth0

 

Czy to moze byc jakis DDOS na port 80 np. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci powiedzieć, że miałem identyczną sytuację dokladnie max 5-6mbit .. i wiele osób to miało.. To są pojedyńcze przypadki, a Fast It nie potrafi tego naprawić.. Tlumacza sie tym ze po lokalu do serwera maja 100mbit i tyle tez daja na swiat..Nie beda tego naprawiac bo to nie ich wina :)) ".. to nie nasza wina, tylko serwerów zewnetrzych w polsce, z ktorych pan korzysta" <<< taka odpowiedz dostałem też :) Jak zaczałem im tlumaczyc, ze polacy w ogole nie korzystaja z serwerów, tylko wylacznie niemcy.. to mowili, ze to nie mozliwe.. W kazdym razie bez znaczenia skad ile polaczen itp nigdy jzu nie przekroczysz 5mbit..a do tego jak skonczy Ci sie te mbit to pingi w uslugach oczywiscie beda wyzsze, a do tego packet loosy.. Meczylem sie z nimi 2 tygodnie, w koncu napisałem rezygnację.. serwer chodzil jeszcze nie wylaczony przez ponad 2 miesiace.. m/w tydzien przed tym jak go w koncu wylaczyli nagle zaczal dzialac na 100mbit :) Dla mnie sa nie pwoazni wydalem mase kasy na telefony do nich i spedziłem grube godziny, bo na pewno to nie byli minuty an telefonach w celu wyjasnienia zaistnialem sytuacji..

 

Od razu moge ci powiedziec, ze inni w FAst IT, co maja serwery na pewno maja dobrze..

 

Polecam zmianę, bo oni w kulki lecą jesli chodzi o łaczę.. ciagłe przerwy przynajmniej za moich czasów.. to minut to 10 minut.. czesto nawet codzinnie w godzinach kolo 18-20 robili 2 minutowa przerwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majkel jeżeli chodzi o fast it to ja nie zauważyłem od dłuższego czasu żadnej awarii łącza, baa od kilku miesięcy :). Co do ovh to da rade, dziennie przeciętnie generuje ~15mbps obciążenia na łączu :) i jakoś to działa. Niestety tutaj już nie jest tak kolorowo, ostatnio był 30 minutowy pad łącza :/ ale i tak dobrze jak za tą cene

 

 

POzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie wyglada rezygnacja??

 

Mam u nich 2 serwery jeden dziala super z 2 mam problemy

 

 

Mam pytanie czy jesli przestane placic za jeden to odlacza mi drugi ??

 

Jak to rozwiazac z rezygnacja umowe mam na 24 miesiace ?? Majkel dasz mi kontakt do ciebie zebym mogl np. przedzwonic na chwilke i pogadac albo gg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem prawie identyczną sytuację z serwerem w strato.de (brane przez xxl-web) miałem ograniczony transfer na ftp: max 40 kB/s .... a łącze ogólnie do ~ 15 mbit... i ani szczypty w górę więcej nie wyciągałem ... tak samo się tłumaczyli j/w...

Dodam że drugi serwer w strato normalnie śmiga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo u mnie 2 serwer bez problemu chodzi.

 

To panowie jak dzialac?? Pisze maile do supportu i nic... Moze jakies kontkaty do technikow macie np. moze oni maja wiecej w glowie a nie tyle co na szkoleniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nazywa sie odciecie laczy uzytkownikom z duzym transferem, to sa praktyki w kazdej serwerowni oferujacej nielimitowany transfer, troche logiki panowie, nikt nie oferuje 100Mbit za pare euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko wszystko ale mogli by o tym napisac i bylo by po sprawie. A nie krecic i bajerowac. Nie wiem czy czekac na odzew czy czym predzej przenosic sie gdzie indziej ... zenada moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nazywa sie odciecie laczy uzytkownikom z duzym transferem, to sa praktyki w kazdej serwerowni oferujacej nielimitowany transfer, troche logiki panowie, nikt nie oferuje 100Mbit za pare euro

 

wiadomo ze 100 mbit nikt nie da za kilka euro, ale nie zmienia to faktu że te firmy z takim podjeciem działają nieuczciwie. Wiadomo ... prawa rynku..., wszyscy dają takie ceny ... itd

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nazywa sie odciecie laczy uzytkownikom z duzym transferem, to sa praktyki w kazdej serwerowni oferujacej nielimitowany transfer, troche logiki panowie, nikt nie oferuje 100Mbit za pare euro

 

bzdury powiadasz.. ja osobiscie nie przekraczałem nawet 700GB/m.. a limity oni maja po 1TB przelacza sie na 10mbit..

 

Co innego jakby ktos robil transfery po 50mbit i wiecej.. ja osobiscie robilem gora 10mbit..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzdury powiadasz.. ja osobiscie nie przekraczałem nawet 700GB/m.. a limity oni maja po 1TB przelacza sie na 10mbit..

 

Co innego jakby ktos robil transfery po 50mbit i wiecej.. ja osobiscie robilem gora 10mbit..

 

poczytaj sobie na niemieckich forach o praktykach niemieckich uslugodawcow, to bedziesz pisal cos innego, w Niemczech nie ma nic za darmo, nawet 700GB/m-c kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytaj sobie na niemieckich forach o praktykach niemieckich uslugodawcow, to bedziesz pisal cos innego, w Niemczech nie ma nic za darmo, nawet 700GB/m-c kosztuje

 

to sorki, ale by musieli przyciac 95% klientów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×