Skocz do zawartości
Harold

[wirtualny] Małe I Tanie + Domena

Polecane posty

Witam!

 

Tym razem poszukuję czegoś bardzo małego (pod forum [prawdopodobnie SMF] dla wiejskiego stowarzyszenia, liczba użytkowników ~30, potem dojdzie do tego mikro-strona o samym stowarzyszeniu). 50 MB przestrzeni to dla nas za dużo ;-)

Cena niewielka (20-50 zł/rok), przydałaby się jakaś promocja na złapanie domeny, co by nie szukać osobno drożej ;-)

 

Hekko? Insane? MasterNet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się załapać na domenę to z tych trzech to My i Masternet :) I to nawet gratis zależnie od opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwera wirtualnego typu CLASSIC w cenie jedynie 35zł rocznie netto (1GB przestrzeni oraz 2GB transferu miesięcznie).

Gratis w w/w cenie każdy Klient otrzymuje domenę regionalną na rok czasu bez żadnych zobowiązań.

 

Zapraszamy do bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego w firmie z czteroletnim stażem na rynku.

 

Pozdrawiam;

Szczepanik Adrian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest kupić na allegro oferty MajsterNET są tam bardzo atrakcyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym razem poszukuję czegoś bardzo małego (pod forum [prawdopodobnie SMF] dla wiejskiego stowarzyszenia, liczba użytkowników ~30, potem dojdzie do tego mikro-strona o samym stowarzyszeniu). 50 MB przestrzeni to dla nas za dużo ;-)

Cena niewielka (20-50 zł/rok), przydałaby się jakaś promocja na złapanie domeny, co by nie szukać osobno drożej ;-)

Osobiście zawsze radzę kupować hosting i domeny w osobnych firmach (i wcale nie dlatego, że my domen nie sprzedajemy). Tak bezpieczniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też preferuje osobno załatwiać domenę, ale tu o kasę idzie  :)

 

hekko, Adrian, czy do najtańszych kont można u Was jedynie regionalną? Mieszkamy w okolicach Gdańska i bylibyśmy najwyżej gda.pl zainteresowani, a tymi trzęsie TASK - utrzymanie domeny by było 2 razy droższe od samego serwera.

Za to jakiś .org czy .pl już by było super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dołożę swoje 5 groszy.

http://szybki-serwer.pl/index.php?page=plans&plan=18

na pewno na początek wystarczy, razem z rozrostem strony można powiększyć parametry, po co od razu płacić za coś z czego się nie korzysta.

do tego dowolna domena globalna lub pl w cenie 10zł brutto, do większych kont domena gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale nie macie nawet 100zł rocznie? Heh

teraz domeny .pl po 10zł są.. bo za rok i tak trzeba będzie przedłużyć już po normalnemu... do tego hosting za 40-50 i jest gitez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo jak to jest jak się nie ma pieniędzy lub szkoda wydać albo jest się skąpym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi: mamy, nawet trochę więcej  :)

@scz: tak, w tym przypadku po prostu szkoda pieniędzy, nie widdzę potrzeby dopłacania za trzymanie na serwerze dodatkowego wolnego miejsca. Wolę zakupić kratkę piwa i widzieć przykładowo "zajęte 10% z 50MB", niż inwestować w napis "zajęte 5% ze 100MB".

 

Kończąc temat "kto ubogi, a kto skąpy", a wracając do ew. domeny, to można zamówić w TASK (wyjdzie lepiej, aniżeli potem utrzymywać jakąś ładną domenę z promocji) albo spróbować się dogadać z gd.pl, by kupić "pararegionalną" .gd.pl w cenie regionalnej.

 

BTW. Wie ktoś coś więcej o szybki-serwer? W opiniach nic nie znalazłem, ale to może wynikać z późnej pory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Harold mówiąc o darmowej domenie dodawanej do konta mowa oczywiście o domenach rejestrowanych przez firmę a nie zewnętrznych rejestratorów jak np TASK.

Trudno zresztą do konta za jedynie 35zł netto rocznie dokładać domeny o wartości połowy kosztów samego serwera.

 

Jeżeli natomiast interesuje Cię inna domena to:

Serwer BUSINESS - .pl - 210zł rocznie

Serwer PROFESSIONAL - .pl - 105zł rocznie

Serwer PREMIUM - .com.pl (funkcjonalna) - 70zł rocznie

Serwer CLASSIC - waw.pl (regionalna) - 35zł rocznie

 

Parametry oraz szczegóły oferty na stronie MasterNET.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Harold.. ale już wiele razy tu mówiliśmy.. bardzo często płacisz nie za np. 5 Gb na dysku i 50Gb transferu (vide dawna oferta nazwa.pl), ale płacisz za overselling i jakość usług... bo łatwiej zagwarantować wysoki poziom biorąc np. 200zł za rok za parametry 1Gb / 20Gb niż biorąc 50zł za parametry 250Mb / 5Gb - to nie tak, że płacisz dokładnie za to, co wykorzystasz.. tak się dzieje np. na resellerze w Sisco, gdzie bulisz za bodajże 3Gb/20Gb 120zł na KWARTAŁ, a tymczasem w nazwa.pl dajesz 366zł rocznie za 10 Gb / 2000 Gb.. ale nazwa wcale nie da Ci wydoić ani 10 Gb dysku, ani 2000 Gb transferu... z tego, co zauważyłem, nie opłaca się sprzedać np. 100 kont po 100Mb, lepiej firmom sprzedać 50 kont po 1Gb, bo i tak nikt nie korzysta z większej przestrzeni (czy tam transferu), niż kilku procent z oferty...

 

I dlatego też robisz zły ruch szukając najtaniej.. "bo potrzebuję mało".. jest jakieś tam minimum, że insane, proste, masternet.. i nie schodz poniżej poziomu takich tanich firm.. 50zł myślę, że to jest granica dobrego "smaku"... heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian: oczywiście nie chodziło mi o to, by jakakolwiek firma dawała mi konto w cenie 40 zł i sama musiała płacić komuś z zewnątrz 50 zł za moją domenę. Może nieprecyzyjnie się wyraziłem, pisząc "można spróbować", chodziło mi o "w swoim zakresie będę próbował, a hosting biorę osobno" :)

 

@Sponsi: rzeczywiście, nie pomyślałem o tym od tej strony. W sumie jak bym miał być na miejscu firmy, to też bym wolał obsługiwać 1 klienta zamiast się rozdrabniać na kilku. Z mojej strony też by było wygodniej, gdybym miał jedno konto i na nim ew. 2 nanostrony, niż gdybym miał mieć 2 konta w tej samej 

umarycznej) cenie po 1 nanoforum na każde. Chyba kupię jakieś konto (chyba to środkowe) w proste (spodobał mi się panel IQ  :) ). Konto będzie moje, na części się postawi forum, a reszta będzie mogła mi posłużyć do innych mało ambitnych celów (np. nanoforum grupy na studiach, gdyby nam starosta odszedł i nie miał kto płacić za jego hosting :) ); stowarzyszenie będzie miało do utrzymania jedynie domenę, a w TASKu są to niewielkie koszta (100 zł. netto na 2 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×