Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Laptop 3,5k

Polecane posty

Witam,

 

Zastanawiam się nad:

 

Lenowo R61

 

Cena http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/11869/

Recenzje http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3814 i http://www.pcmag.com/article2/0,1895,2149373,00.asp

 

HP 6510

 

Cena http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2719/

Recenzja http://www.notebookreview.com/default.asp?...review=HP+6510b

 

Co byście polecali? Może jeszcze jakiś inny brać pod uwagę? (wyłącznie matryce mat)

 

Inna kwestia to taka, iż ww laptopy za granicą kosztują około 1k$ więc jakby nie patrzeć o ponad 30% taniej. Jak wygląda gwarancja HP i IBM czy jest "międzynarodowa"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja słyszałem, że na Zachodzie jest drożej niż w Polsce, qmpel specjalnie tu z Holandii przyjechał kupić laptopa (po dwóch miesiącach pracy w MAN-ie, heh.. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Drogie to strasznie...

 

Co byście polecali? Może jeszcze jakiś inny brać pod uwagę? (wyłącznie matryce mat)

Używałeś szklanej przez dłuższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Thinkpada R61. Teraz mam R60 i już się obawiam co zrobię jak za jakiś czas się on zużyje a Lenovo faktycznie nie wypuści już żadnego Thinkpada:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał jednak HP. Kupiłem ostatnio i jestem zadowolony, o IBM nie mogę nic powiedzieć pod względem tego jak się sprawuje, ponieważ jeszcze nie miałem... ale wygląd laptopów nie jest zbyt "nowoczesny" - jakie były kilka lat temu, to identyczne teraz produkują... Do tego ten czerwony joystick na środku i niebieski enter...bleee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od gustu. Dla mnie właśnie to jest jedna z największych zalet - przez lata nie zmieniają świetnego designu. Oczywiście nie każdemu się podoba ale dla mnie (dla wielu ludzi, których znam też) jest idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałem, że na Zachodzie jest drożej niż w Polsce, qmpel specjalnie tu z Holandii przyjechał kupić laptopa (po dwóch miesiącach pracy w MAN-ie, heh.. )

 

 

Mysle, ze na zachodzie jest taniej. Oczywiscie, gdy sprzet jest tani np. do 2tys. zl to roznica moze byc na korzysc zakupu w Polsce.

 

Ja osobiscie na Zachodzie moge w tej chwili kupic Dell Inspirona 1720 w ponizszej konfiguracji na ok. 3200zl:

- Pocesor Intel C2D T7250 2,00 GHz

- 2048 MB RAM

- Dysk 2 x 160 GB

- Grafika Go 8600M GT 256 MB

- matryca 17" truelife 1440 x 900

 

W polsce 15" notebook np. Toshiby z powyzsza konfiguracja kosztuje ok. 4tys.

O 17" notebooku w takiej cenie i konfiguracji to moge zapomniec.

 

Kumple za Stanow przywoza MacBook Pro, za ktore tam zaplacili 5tys. a w Polsce trzeba za taki sprzet zaplacic 8tys.

 

To tyle o cenach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Kup sobie jabłuszko :)

Sam planuje kupić sobie takiego cudnego maćka.

Tylko nie wiem czy kupić używanego za około 3 200 czy nówke za 6 000 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

Oj ciekawie się zapowiada :) $1999 to wcale nie takie duże pieniądze ;]

Więc poczytam poczytam ;p

I możliwe że nie długo Mac OS ;D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
$1999 to wcale nie takie duże pieniądze ;]
Nie zapominaj, ze MacBook Pro tez kosztuje $1999 :)

 

Swoja droga podejrzewam, ze cena bedzie troszke wyzsza, bo poki co SSD sa jeszcze dosyc drogie (~$500/32GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jabłka są fajne tylko system mają jakiś nie taki (jak dla mnie). Ale jak tam zainstalować Linuksa to fajna maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jabłka są fajne tylko system mają jakiś nie taki (jak dla mnie). Ale jak tam zainstalować Linuksa to fajna maszyna...

 

 

Teraz to nawet Windowsa na tym zainstalujesz, gdyz za wyposazone w procki C2D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to nawet Windowsa na tym zainstalujesz, gdyz za wyposazone w procki C2D.

No tak co jest kolejnym minusem. Jeśli kogoś (jak mnie) MacOS X nie powala na kolana ani nawet nie urzeka, jabłka są niczym innym jak solidnie wykonanym, zwykłym laptopem. Kiedyś można było przynajmniej "laski podrywać" na to, że ma się tam RISC-a i choć trochę poczuć się wyjątkowym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem "o tyle" od decyzji kupna Maca :) Przekonuje mnie ich system 20% wpłaty i 20 rat, oprocentowanie 0%.

Dokładnie w ten sposób kupiła moja znajoma (ta, której padł HP o czym pisałem już w innym wątku). Kupiła MacBook'a i jest strasznie zadowolona, choć dopiero poznaje system.

 

Ja zastanawiam się obecnie nad kupnem MacMini w marcu, ale moja narzeczona skłania się raczej ku MacBook'owi i... pewnie będziemy musieli jescze te kwestię oboje wiele razy (główny powód: cena) przedyskutować :)

 

Edit: Jeśli chodzi o system, to cokolwiek wybierzemy (MacMini/MacBook) będe chciał korzystać na nim z MacOS X'a, Linuksa (Kubuntu) oraz Windows (tak wiem, profanacja). MacOS X (z tego co go powoli poznaję) przypadł mi do gustu, więc pewnie korzystał będe z tych systemów w wyżej wymienionej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do tego 15.01 czyli u nas 16.01 pewnie na oficjalne stanowisko jeśli chodzi o MB PRO Nano :)

 

Znajoma ma którego MB? Na nowym intelu czy poprzednia generacja?

 

Zastanawiam się między MB Black a MB Pro 15, za MB Pro przemawia matryca (mat) i fakt iż "podobno" jest cichszy od MB (możesz to potwierdzić?), na niekorzyść to hmm cena :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajoma ma którego MB? Na nowym intelu czy poprzednia generacja?

 

Zastanawiam się między MB Black a MB Pro 15, za MB Pro przemawia matryca (mat) i fakt iż "podobno" jest cichszy od MB (możesz to potwierdzić?), na niekorzyść to hmm cena :) .

Zośka (znajoma) ma MacBook'a z Core2Duo kupowanego w listopadowej promocji Apple'a. Kolor biały, z matrycą 13.3 cala, a w środku: Core2Duo 2.0GHz, 1GB RAM, 80GB dysk i grafika Intel GMA950 64MB. Teraz chyba są jakieś modele ze znacznie lepszą grafiką, ale jej to akurat było zbędne. Korzysta z komputera po pracy, w celach prywatnych (Firefox, Kadu, czasem jakiś film obejrzeć i muzyki posłuchać). Czasem robi jakieś projekty w AutoCAD na uczelnię (stąd właśnie chęć posiadania na tym sprzęcie systemu Windows, zarówno u mnie jak i u niej, bo studiujemy na tej samej uczelni/kierunku). Resztę info posłalem Ci na priw (potwierdź otrzymanie). Jak dla mnie sprzęt jest cichszy od szeptu, ale na MB Pro nie miałem okazji nigdy pracować, więc nie mogę się wypowiedzieć, czy i co głośniej działa. Ja bym jednak zdecydowanie wybrał białego MacBook'a ze względu na małe rozmiary, a wielkość matrycy- uwierz mi, że jest w pełni wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi głównie o wielkość tylko o jej konstrukcję glare, czy jest bardzo "upierdliwa"?

 

Co do GMA950 to podobno "głośniejszy" jest ten nowy na GMA965 ale właśnie szukam opinii kogoś kto ma go na co dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby mnie było stać na AutoCADa to pewnie też bym sobie kupil lapka od Apple tylko po to żeby mi jabłko świeciło :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby mnie było stać na AutoCADa to pewnie też bym sobie kupil lapka od Apple tylko po to żeby mi jabłko świeciło :o

Mac'a nie kupuje się dlatego, że ładnie jabsłuszko w nocy świeci, podobnie jak serwerów DELL'a nie kupuje się dlatego, że ładnie w szafie wyglądają. Co do AutoCAD'a to będąc studentem Politechniki można ubiegać się o licencję dla studentów. Można też zamówić w autodesk.pl wersję testową (zamawiałem jako firma) tylko od razu ostrzegam, że należy sobie później dodać ich domenę do filtrów antyspamowych, bo strasznie spamują i odczepić się nie chcą.

 

Nie chodziło mi głównie o wielkość tylko o jej konstrukcję glare, czy jest bardzo "upierdliwa"? Co do GMA950 to podobno "głośniejszy" jest ten nowy na GMA965 ale właśnie szukam opinii kogoś kto ma go na co dzień.

Nie wiem co rozumiesz przez upierdliwość jeśli o matryce chodzi, ale wg mnie te w MacBook'ach są ok. Co do głośności to- tak jak napisałem na pw, cichszy od szeptu. Jak się pracuje po nocach, a tuż obok w łóżku śpi narzeczona (która o 5ej rano musi wstać, aby dojechać do pracy) to głośność ma znaczenie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×