Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kufel

[panele] Direct Admin - pierwsze wrazenia

Polecane posty

Dzieki uprzejmosci wspolpracownika mam okazje potestowac odrobine panel kontrolny Directadmin --> www.directadmin.com

 

Od dawna slyszalem dobre rzeczy na jego temat, oto moje wrazenia na szybko po zapoznaniu sie z kontem testowym.

 

+ przejrzyste funkcje

+ szybkosc dzialania [o WIELE szybciej niz np CPanel]

+ w/g mnie bardzo intuicyjny

+ mniejsza integracja z systemem operacyjnym [mysle ze prowwadzi do mniejszej awaryjnosci]

+ nowy wyglad jest bardzo atrakcyjny

+ w/g dlugoczasowych uzytkownikow bardzo stabilny

 

- mniejsza kontrola nad kontem/serwerem za pomoca panelu [aczkolwiek to nie konniecznie minus - prowadzi tez do latwiejszego poruszania sie po panelu]

- brak automatyzacji pewnych funkcji serwera za pomoca panelu [aczkolwiek mniejsza awaryjnosc owego przez mnejsza integracje]

- wymaga wiekszego zaangazowania administratora [tez czy minus do dsykusji ;)]

- malo "wbudowanych" funkcji poszukiwanych przez przecietnego klienta budzetowego hostingu ktory szuka maximum mozliwosci za minimum ceny - directadmin moze wydawac im sie "golym" panelem kontrolnym.

 

Podsumowanie: Mysle ze moze byc to ciekawa alternatywa do cpanelu - rozwazam zainstalowanie DirectAdmin na jednym z wlasnych serwerow i przetestowanie go w srodowisku produkcyjnym, wieksze wymagania administracyjne serwera nie stanowia problemu - interesuje nas tylko potencjal funkcjonalnosci dla koncowego uzytkownika i czy statystycznie zmniejszy ilosc problemow powodowanych przez panele typu cpanel.

Pozostaja jeszcze zbadanie mozliwosci roszrzerzenia instalacji o rozne pluginy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej czy panel uchodzi za bezpieczny czy nie, nie pomoze jak serwer niema sprawnego admina ktory to bezpieczenstwo nadzoruje. Niemniej to spory plus dla DirectAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na kilku serwerach DirectAdmina (cpanel takze) i powiem ze sprawuje sie bardzo dobrze, po pierwsze wogole DA jest innym panelem nic cPanel ma funkcje lepsze ale nie ma tez niektorych

instalacja o wiele bardziej bezproblemowa i wogole jest z nim mniej problemow niz z cpanelem, mniej bolesnych updatow, lepiej rozwiazane niektore funkcje systemowe, fakt ze jest dosc zblizony cenowo do cpanelu i wogole popularnosc cpanela, mnogosc dodatkow, itd itd ... powoduje ze to troche spycha go na dalszy plan ale to naprawde dobry panel

co to integracji z systemem to ma taka sama jak cpanel, wszystko instaluje sam na w sumie "goly" system, poprostu funkcji ma mniej

 

dodatkowe plusy to latwosc poruszania sie po poziomach administracji (admin, reseller, klient), kazdy dzial ma swoja strone pomocy, dostepne z zewnatrz phpMyAdmin i webmaile

co do bezpieczenstwa jak ktos juz powiedzial im mniej funkcji tym bezpieczniejszy - to oczywiscie fakt ale dodatkowo sam w sobie jest on naprawde dosc bezpiecznym panelem

narazie problemow wiekszych z nim nie stwierdzilem, co do funkcji moze przeszkadzac brak tychze do konfiguracji samego serwera, ale w sumie takie operacje robi sie raz i potem raczej jest to zazwyczaj zbedne

w kazdym razie uwazam ze dla przecietnego uzytkownika funkcje sa wystarczajace i to co potrzebne jest, jak komus szkoda kilkudziesieciu zloty na cpanel to w zupelnosci mu wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA był pierwszym panalem jaki w ogóle zobaczyłe i z jakiego korzystałem i w porównaniu z cpanele, którego używam teraz jest o wiele lepszy jeśli chodzi znajdowanie opcji i korzystanie z nich dla początkującego użytkownika. W DA wszystko jest poukładane wg kategorii i wszystko można łatwo znaleźć, w przeciwieństwie do cpanela, w którym wszystko jest wrzucone do jednego wora. Mimo że cpanela mam po polsku czasami o wiele trudniej jest mi znalexć daną funkcje niż w anglojęzycznym DA. Do tego bardzo chwalę sobie pomoc, która rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DirectAdmin jest bardzo przyjaznym panelem, zwłaszcza jeśli chodzi o reselling i zwykłego uzytkownika (o adminie nie wiem bo zbyt długo się nim nie bawiłem).. Łatwo wszystko znaleźć, i jest tylko to co jest potrzebne, brak zbędnych pierdół, a to tylko pomaga w utrzymaniu bezpieczeństwa, które z cpanelem jest prawie nie możliwe jeśli admin sam sobie nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wypowiadało się tu kilku użytkowników Direct Admina. Mam nadzieję, że ktoś będzie umiał mi pomóc. Jak w tym panelu dodać domenę tak, aby wskazywała na jedną z subdomen. Chodzi mi o coś takiego jak addon domains z cpanela.

 

A żeby było na temat to uważam, że DA jest bardzo dobrym panelem. Urzekła mnie szybkość działania oraz bardzo czytelny układ wszystkich funkcji. Żałuję, że wcześniej się z nim nie zetknąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej. a moze ktos z Was wie jak wlaczyc listowanie katalogow w DAdmienie?

 

chodzi o to ze jak w katalogu nie ma pliku index.*

to wyswietla zawartosc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. a moze ktos z Was wie jak wlaczyc listowanie katalogow w DAdmienie?

A parzyles jak to robi np. cPanel? W sensie czy przejrzales jak wyglada wtedy .htaccess ? Jak go skopiujesz, to powinno zadzialac, albo po prostu poczytaj i nim - nie pamietam jaka to opcja byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ece , czy Ty jestes wszedzie ?! To juz ktore forum Geniuszu :D

 

powiem wam ze jest jeszcze smieszniej -

jak wejde przez IP: http://64.92.173.90/~widmo/ - widac co tam mam...

ale przez domene: http://al0th.info/ - ktora prowadzi dokladnie w to samo miejsce - 403 :]

 

chcialbym cos zmienic w serwerze w httpd.conf - a nie w kazdym katalogu u kazdego usera miec .htaccess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×