Skocz do zawartości
SeeQQ

Konto Reseller Jako Ftp

Polecane posty

Witam,

Mam pytanie odnoscie tego konta czy może on słuzyc jako serwer ftp? A i czy można zainstalowac na takim koncie jakas aplikacje np. Winrara?

 

Prosze o szybka odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Ja jestem noobem w tych sprawach wiec sie nie dziw...

 

Pytasz o podstawowe sprawy.

 

Praktycznie wszystkie resselery chodzą na linuxie lub unixie a Ty pytasz sie o WINrara ;)

Jak by co to tego typu pytania spotkają się z zrozumieniem na www.webhelp.pl

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości instalacji żadnych dodatkowych programów na koncie reseller, nawet rzadko zdarza się reseller z shellem - a nawet jak trafisz to z takimi prawami nic nie możesz zainstalować. Podstawowe rzeczy masz, tar, gzip etc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj ludzie.. Święta są, heh..

SeeQQ.. przede wszystkim ja obawiam się o to, co Ty chcesz tam serwować, bo kolejne pytanie będzie o polecaną firmę.. a pod warezy czy inne gówno nie polecę (nie polecimy?) nic dobrego.. ja mam resellka na DirectAdminie i tam masz rozpakowywanie tar.gzipów.. po polskiemu to odpowiednik winrara.. prawie to samo, bo większość pakerów windowsowych szamie .gz i .tar i .tar.gz

 

Instalować to możesz natomiast na VPS-ie.. jeśli chcesz Windowsa, to windowsowego VPS-a.. ale to już inna sprawa.. i inny przedział cenowy...

 

Myślę, że można spokojnie odpowiadać przynajmniej w skróconej wersji na takie posty dopóki dany user nie struga kozaka (a wszyscy wiemy, że tacy też się zdarzają i mędrkują, jak nie wiadomo co).. przecież nie każdy od razu był mistrzem hostingu.. nawet taki pionek jak ja (jak nie ma złego humoru) to z przyjemnością powie parę słów.. chwała Linux-owi (userowi ;) i Wesołych Świąt : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz a ten post z przeprosinami to za to pytanie czy może służyć jako serwer ftp... Przecież wiadomo ze tak... Wczoraj jakoś byłem rozkojarzony i nawet nie myślałem co pisze... Moze przez te święta? (nie wiem sam ;)) Aha czyli na koncie reseller nie mogę nic zainstalować czyli pozostaje tylko serwer dedykowany.. Aha i właśnie chciałem zapytać o jeszcze jedno do czego służy SSH? Czytałem coś na ten temat, ale nie bardzo kumam do czego to służy może ktoś napisach?

 

Dziękuje i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSH to serwer shell - przez niego łączysz się z serwerem i wydajesz mu polecenia ( w formacie komend tekstowych )

 

Poczytaj o administracji linuksem.

 

P.S Nie zostaje tylko dedyk, możesz też brać vpsa ;) Virtual Private Serwer, czyli taki wirtualny dedyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim projekcie? Po prostu potrzebuje taniego serwera gdzie mógłbym zainstalować Winrara takiego prawdziwego jak mam na windowsie. Serwer nie musi być nie wiadomo jaki może być ze tak powiem badziewny, ale żeby dobrze winrar działał czyli pakował. Do czego mi winrar? Do tego ze mam kilkanaście dużych baz danych które waza po 1 gb i więcej, a muszę ściągnąć na dysk, a winrar do tego żeby spakować i podzielić np na poł czyli na 2 party po 500 mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh

powiem ci ze winrar jest ci niepotrzebny i mozesz to zrobic na 100 innych sposobow

 

najprostszy:

phpmyadmin ci spakuje bazy a jak zamiast dzielic archiwum exportuj polowe bazy...

 

edit:

gdzie ty na shared masz kilkanascie baz po gb? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SeeQQ, jak tak bardzo chcesz tego winrara (tar rlz :P) to vps z hosteurope.de z windowsem :> ale to już większa suma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edit:

gdzie ty na shared masz kilkanascie baz po gb? :P

na YoYo.pl

 

kilka GB baza ;| to chyba onetu, sciagnij sobie calosc pakujac w phpmyadmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za to, można zamknąć i usunąć. Nie wiem co sie ze mna dzieje :/

 

 

no to zamykamy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×