Skocz do zawartości
allfortrade1

Sytuacja Patowa Z Hostingiem

Polecane posty

Witam

Z gory zaznacze ze nie jestem w tym temacie obeznany.

Mam pewien problem i prosze o rade.

Pewna firma A wokonala mi strone a firma B bedzie ja miala na swoim, czy tam wykupionym serwerze (bedzie ja hostingowala). Firma A chciala 4 razy tyle za hosting i stad wypadlo na inna firme B.

Moj problem polega na tym, ze firma A ktora robila strone stawia pewne warunki a firma B nie chc sie zgodzic. Firma A chce aby na serwerze byl jakis Zend Optimizer i biblioteka Tibi, uwazaja ze to sa standardy i tylko dzieki nimi bedzie strona prawidlowo chodzila, firma B nie chce takich programow czy uzadzen zainstalowac. Firma A ponoc przesyla strone zabezpieczona jakims kodem, tak aby nikt nie mogl robic na niej zmian, firma B nie chce sie zgodzic aby na ich serwerze bylo cos zakodowane, bo musza widziec co to jest. Jestem w sytuacji patowej, bo strona juz jest zrobiona, hosting oplacony ale firmy nie chca sie dogadac a ja w tym temacie jestem laikiem i nie wiem kto ma racje.

Prosze o pomoc

Dodam ze jestesmy dosc duza firma i zalezy nam na poprawnym funkcjonowaniu strony. Istnieje tez mozliwosc umieszczenia strony na innym serwerze, prosze o podpowiedz jaki serwer bedzie dobry. Z wstepnych informacji strona zajmyje 25 Mega. A proponowane nam serwery to 10Gb. Chodzi tylko o hosting strony, adresyy e-mailowe mamy juz zalozone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będzie "hostowała", nie "hostingowała" : )

Dajesz za mało informacji co do tego, że firma A chciała cztery razy tyle za hosting.. może jakość była nieporównywalnie lepsza, może oferowali jakiś rozszerzony support i zmiany na stronie - za mało informacji, aby już na początku się do tego ustosunkować.. heh

No i jaki stosunek ceny był? 400zł - 100zł? 200zł - 50zł? 1000zł - 250zł?

 

No i co to za strona? Firmówka jakaś lekka, czy kobyła z serwisem dla partnerów, logowaniem, jakimiś bajerami, prezentacjami, czy coś?

 

Zend ..hmm.. może nie chcą się dzielić kodem strony? Zend, z tego, co wiem, nie jest popularny.. a do tego drogi..

Może właśnie z tego powodu hosting w A jest droższy.. bo mają te wszystkie opcje :) swoją drogą.. biblioteka Tibi? heh to od tej gry?

Dziwne... ale może ja też się nie znam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona jest firmowa, ale bez żadnych "bajerów", standardowo produkty, konakt i wysyłanie zapytania.

Stosunek ceny hostowania to około 500 do 2000.

Firma, która wykonywała stronę nie chce dać jej "rozkodowanej" i dodatkowo chce aby był zainstalowany Zend Optimizer i biblioteka Tidy (cokolwiek to znaczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dalej nie za wiele wiadomo na temat rozmiaru i planowanego zapotrzebowania serwisu na moce, ale wstepnie 2000 zl wydaje sie przesadzone. Co na tej stronie bedzie sie znajdowac, poza standardowymi rzeczami typu aktualnosci, oferta, newsletter?

 

2. Czy informacja o uzyciu Zend Optimizera znajduje sie w umowie? Jesli nie, mozna probowac powolywac sie na stosowanie ukrytych oplat, nie wynikajacych z umowy i wprowadzenie tym samym w blad co do ostatecznej ceny uslugi (zwracam jednak uwage, ze zapewne nie ma tez w umowie, ze strona bedzie odkodowana). Jednak nie wroze temu sukcesu - Zend Optimizer jest narzedziem darmowym i firma A ma prawo oczekiwac, ze wiele firm bedzie z niego korzystac. Tym bardziej, ze jest to narzedzie dostarczane przez producenta PHP. A ze niewielu hosterow zwraca na to uwage... To juz inna bajka.

 

Napisz do mnie na priv, a przedstawie Ci oferte z Zend Optimizerem i biblioteka Tidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strony nie otrzymam zakodowanej. Nie ma takiej wzmianki w umowie, pozatym jeszcze do końca nie zapłaciłem za strone wiec zanim zapłacę musze ją sprawdzić przez chyba 3 tygodnie, wtedy zapłacę resztę a tak przy okazji to jak ja sam sprawdze czy jest ona zakodowana, czy na płytce od firmy która ją wykonywała bedą informacje pozwalające na sprawdzenie wszystkiego,?

Z tym kodowaniem to tak ze firma która zrobiła strone nie gwarantuje poprawnosci w działaniu jej jezeli bedzie ona umieszczena na serwerze jako rozkodowana a w umowie oczywiscie jest taka wzmianka że firma która robiła strone bierze odpowiedzialność za prawidłowe funksjonowanie strony i stą maja takie wymagania (nie wiem czy słuszne). Wykonanie strony to około 12 tyś. PLN.

Standardowo jak każda inna stronqa, dane, o firmie, produkty (to troche rozbudowane), itd. w jezyku polskim i angielskim. Jeszcze jedno, panel CMS do strony w celu samodzielnej aktualizacji i zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard. Możesz podać nazwę firmy, która wykonywała stronę? 12 tyś. to zdecydowanie za dużo jak na taką tylko funkcjonalność. Po drugie hosting powinien Cię wynosić spokojnie 300-500zł na rok maksymalnie na początek.

 

Co do biblioteki Tidy to alien może się tu wypowiedzieć, ja znalazłem http://www.php.rk.edu.pl/w/p/tidy/ . Dla mnie ta biblioteka jest zbędna. Co do Zend Optimizera to znowu muszę się podeprzeć czyjąś opinią, ale wydaje mi się iż to oznacza iż ta firma chce Ci dać zakodowany cały skrypt (więc jeśli to nie było zaznaczone w umowie, a jak piszesz nie było, to ta funkcja również nie jest potrzebna).

 

Sytuacja jest dla mnie oczywista. Firma chce z Ciebie dodatkowo "zedrzeć" na hostingu i tyle. Taką stronę (jeśli podałeś pełną specyfikację i zakres funkcjonalności) to można zrobić za góra 5 tyś. przyjmując na prawdę super hiper projekt graficzny i bazując na firmowym CMSie (wiele firm ma gotowce, które przystosowuje do danego projektu).

 

P.S. Skoro ta strona jest taka mała, to spokojnie możesz postawić ją na zwykłym hostingu shared np. http://www.kei.pl/ http://www.iq.pl/ http://home.pl/ i skrypt MUSI na nich dobrze działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak kolega napisal nie do konca zaplacil jeszcze za ta strone - wiec zapewne ma tu miejsce praktyka gdzie wifrma wykonujaca strone 'ma zamiar' udostepnic pelne zrodla po okresie testowym i otrzymaniu zaplaty.

 

w sumie praktyka jest normalna, sam ja stosuje - z tym ze wczesniej o tym dokladnie powiadamiam klienta.

 

 

co do powszechnosci Zend Optymizer - to nie bardzo znam firmy ktore go nie maja;) moze sie mysle ale uzywanie silnika Zend jest darmowe , platny jest kompilator ktory uzywac miala dana firma A , a to juz inna bajka :)

 

 

do autora topicu - postaraj sie dogadac z nimi co do tego testowania , mozesz przeciez testowac u nich na serwerze bez otrzymywania plikow 'do reki' , po zakonczeniu testow i wszystkich formalnosci zakladam ze maja Ci udostepnic wszytkie pliki - wtedy w innej firmie uzyjesz ich nieskompilowanych (Zend Optimizer tylko kompiluje pliki php do kodu wykonywalnego wiec jakiekolwiek twierdzenie ze bez tego nie bedzie dzilaac to bezedura), w sumie to stajesz sie ich wlascicielem - no chyba ze w umowie bylo inaczej , wtedy bylaby maxymalna lipa i nauczka na przyszlosc :/

 

hostowac taka strone , nawet jesli bedzie to sklep , mozesz spokojnie na shared hosting , w szczegolnosci w podanych w poprzednich postach firmach , dorzucilbym jeszcze prohost, progreso.

 

wymagan technicznych na Twoj serwis nie masz z tego co pisze duzysz, wyznacznikiem niech bedzie niezawodnosc i jakosc uslug firmy hostingowej - a o tym jest cale to forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli standard. Możesz podać nazwę firmy, która wykonywała stronę? 12 tyś. to zdecydowanie za dużo jak na taką tylko funkcjonalność.

 

Zalezy co to za firma :-).

Watkotworca pisal, ze sa duza firma, takie firmy szukaja nieco innych zleceniodawcow. Taka cena w tej grupie nie jest wysoka.

 

Co do poleconych, home zdaje sie nie obsluguje zend_optimizera. Reszta chyba tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obydwie firmy robią Cię w jajo. Strona za 12k i potrzebuje jeszcze dodatkowych bibliotek??? Jo totalny przekręt.

Pomija, że musi być dość skomplikowana a ja też lubię się cenić, ale za 12k to możesz mieć spore wymagania. Zwalanie winy na inną firmę, że ich aplikacja nie działa to amatorszczyzna. Aplikacja powinna spełniać standardy (o ile nie ma innych zapisów w umowie). O ile Zend Optimizer IMHO jest standardem to Tidy nie jest standardową czy popularną biblioteką a i gunkcjonalność ma niezwiązaną z podtsawowym celem istnienia strony. Rozumiem gdyby to było wymaganie co do serwera baz danych ze względu na jakieś zaawansowane procedury, ale Tidy???

Powinni zaproponowac inne wyjście, któe Cię satysfakcjonuje. Za takie pieniadze powinieneś dostać niezakodowaną wersje strony (rozumiem, że to robota na zamówienie). Zakodowanie strony przyspieszy na pewno jej działanie, ale lepiej mieć też źródła.

 

A druga firma (od hostingu) to też jakieś lolki. Zend Optimizer jest takim standardem jak obsługa polskich liter. Jeśli jakaś firma nie ma go na serwerze i nie chce zainstalować to trzeba szybko zapomnieć o ich istnieniu.

10MB to zadna wielkość. Nawet jak baza się rozrośnie to i tak zanim zajmie duze rozmiary (pow. 10GB) to trochę czasu zejdzie (pewnie kilka-kilkanaście lat).

Poza tym jak jeszcze korzystałem z hostingu polskiego to nie miałem jakoś nigdy problemów z doinstalowywaniem jakichs rozszerzeń do PHP. CHyba, że to jakieś home czy coś równie mondrego (sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze musze napisac ze jako zleceniodawca otrzymam niezakodowaną stronę - moje pytanie to raczej jak ja to sam sprawdzę jako laik. Z kodowaniem to taka sprawa, że firma która miała hostować nie chciała przyjąć takiej formy, wspominali coś że jest to niebezpieczne dla ich serwera, bo nie wiedzą co zawiera strona, itd...

Oczywiście firma, która wykonywała stronę może dać im rozkodowaną, ale bez dalszej odpowiedzialności za skutki funkcjonowania strony, czego ja nie chce, dziś działa jutro przestanie i co wtedy, dlatego postawili takie wymagania, że muszą być spełnione pewne warunki, aby strona działała poprawnie.

Chyba po prostu rzucę tą stronę na jakiś serwer typu Home.pl i zobaczę jak to działa.

P.S. Ta strona teraz działa na serwerze firmy która mi ją wykonała, nie kupiłbym kota w worku, bez przesady. Cena chyba jest normalna, dużo zdjęć było robionych, kilka animacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz jeszcze musze napisac ze jako zleceniodawca otrzymam niezakodowaną stronę - moje pytanie to raczej jak ja to sam sprawdzę jako laik. Z kodowaniem to taka sprawa, że firma która miała hostować nie chciała przyjąć takiej formy, wspominali coś że jest to niebezpieczne dla ich serwera, bo nie wiedzą co zawiera strona, itd...

Oczywiście firma, która wykonywała stronę może dać im rozkodowaną, ale bez dalszej odpowiedzialności za skutki funkcjonowania strony, czego ja nie chce, dziś działa jutro przestanie i co wtedy, dlatego postawili takie wymagania, że muszą być spełnione pewne warunki, aby strona działała poprawnie.

Chyba po prostu rzucę tą stronę na jakiś serwer typu Home.pl i zobaczę jak to działa.

P.S. Ta strona teraz działa na serwerze firmy która mi ją wykonała, nie kupiłbym kota w worku, bez przesady. Cena chyba jest normalna, dużo zdjęć było robionych, kilka animacji...

 

zaczne od ceny - nie podlega dyskusji, mozesz zaplacic za strone nawet i 100k , Twoja sprawa;) , przyu okazji niekt jej do tej pory nie widzial wiec mozna sobie gdybac

 

 

z tego co piszesz wynika ze najprostrzym rozwiazaniem jest wrzucenie nawet zakodowanej strony na serwer firmy ktora nie robi zadnych problemow z ZendOptimizerem.

 

a potem jak dostaniesz zrodla to bedziesz sobie trzymal a jakiej Ci postaci pasuje - jesli firma hostingowa mowi Ci ze jest to niebezpieczne dla ich serwera to slabo to wyglada - tak jakby przegladali kazdy plik php klientow i patrzyli czy aby nie ma tam bomby:D:D - kurde u nich zaden z moich serwisow by sie nie zalapal , a chcialem dobrze zeby parser mial mniej roboty:D

 

nie przejmuj sie tylko wez konto w w/w firmach (Home osobiscie odradzam , wole inne bardziej elastyczne) - tym bardziej ze w kazdej praktycznie masz teraz jakies 14dniowe okresy testowe , nie ma sie nad czym zstanawiac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taką firmówkę niema co oszczędzać jak już tyle dałeś na str to iq.pl lub jak już to lost.pl :)

Pozdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niecna sprawa.. trzeba by poczytać co Ty tam dokładnie podpisywałeś.. ja osobiście bym spie... uciekał od obu tych firm, chyba, że ta druga oferująca tańszy hosting to coś z tandemu KEI / IQ / Sisco / Neteasy ; ))))

 

daj stówę, czy dwie jakiemuś prawnikowi od spraw informatycznych, niech Ci to PORZĄDNIE przeanalizuje.. potem daj dwie czy trzy stówy jakiemuś wprawnemu programiście-webmajstrowi, żeby przeanalizował bełkot, który wyjdzie od firmy, która Ci stronę zrobiła (i niech on Ci powie jak z nimi gadać, jak posłuchają fachowego języka, to może się opamiętają) i niech oni Ci pomogą z tego wyjść...

 

12 kafli za stronę, potem 2000 za hosting.. ale mówię.. może to z jakimiś dodatkowymi usługami.. trza by przetrzepać papier, który was wiąże.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dojdziesz do porozumienia z tymi firmami to mogę zrobić Ci od nowa ten serwis, utrzymać na swoim serwerze albo dobrać odpowiedni hosting - wtedy zarówno sporo pieniędzy jak i zdrowia przy tym zaoszczędzisz. A no i zarówno źródło jak i wszystkie pozostałe materiały otrzymasz bez żadnego kodowania i na wyłączność :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zend, z tego, co wiem, nie jest popularny.. a do tego drogi..
Z tego co pamietam Zend Optimizer od zawsze byl darmowy... I od zawsze byl popularny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

moja wina, by odświeżyć informacje, pogooglowałem - a tam jakieś oferty po 1000zł w górę.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwroce uwage, ze home prawie na pewno nie ma zend_optimizera, chyba, ze cos w tym temacie sie zmienilo i ich serwer zaczal nagle to obslugiwac :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

Dziękuje za szybkie i ciekawe odpowiedzi.

Dla wyjaśnienia moge powiedzieć, że zrobiłem tak;

Znalazłem trzecią niezależną firme aby zajęła się hostem naszej strony, firma króra ma odpowiednie biblioteki i optimizery. Niedługo strona będzie działać, więc po zakończeniu podeślę linka dla zainteresowanych.

Teraz tylko pytanie:

- jak sprawdzić czy strona którą otzrymam nie będzie zakodowana i będzie zawierała wszystko to co powinna, czyli jeżeli w przyszłości sam będę chciał ją rzucić na serwer to zrobie to bez dodatkowej pomocy.

- jak strona bedzie już działała, to jak sprawdzić czy wszystko jest poprawnie, czy nie ma jakiś problemów, błędów

 

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przy pomocy audytu, czyli znaleźć jakiegoś niezależnego programistę, który potwierdzi funkcjonalność i optymalność kodu. Napisz do alien-a czy doopy-iego to Ci zaproponują dogodne warunki :)

 

Ile dałeś w końcu za hosting?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to czy bedzie zakodowana czy nie widac od razu:

 

niezakodowane pliki php zawieraja zwykly tekst typu "<? function(); ?>"

 

 

 

zakodowane zobaczysz jedynie jakies krzaczki typu lub tylko sam napis Zend na poczatku pliku - zalezy od edytora w jakim otworzysz.

 

 

 

 

ze sprawdzeniem - tak jak napisal BOSS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×