Skocz do zawartości
Zawi

Szukam Administratora Do Skonfigurowania Serwera

Polecane posty

Witam,

do tej pory miałem styczność tylko z shared hostingiem w każdym już kraju świata. Aktualnie już wszyscy wymiękają dlaetgo czas przejsc na dedyka. Mam ciekawą ofertę kolokacji dlatego szukam osoby która ma naprawdę pojęcie na temat konfiguracji serwerów dedykowanych

 

Ów osobe chciałbym prosić (płatnie prosić :P) o pomoc w znalezieniu odpowiedniego serwera, prześle go do serwerowni oni postawią tam debiana podajże i raszta w rękach admina.

 

Chciałbym żeby skonfigurował i zainstalował niezbędne rzeczy na serwerze (apacha, msqla, phpa, obsługę poczty itp)

 

Ew. czy direct admin (lub inny panel) ma te elementy w sobie? I wystarczy go wykupić, żeby nie bawić się z tą całą uciążliwą konfiguracją?

 

Oferty proszę na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż przy DA nie będziesz miał az tyle roboty ;) a installacja DA nie jest trudna wystraczy wiedzieć co sie robi ;P i na jakim systemie to sie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale każdy panel ma swoje ścieżki dostępu do konfiguracji i instalując go godzisz się no to że jak chcesz coś zmienić albo błagasz support DA aby dali ci informację na ten temat - lub sam kombinujesz metodą prób i błędów ;)

 

...ale wybierając DA i tak płaci się dużo mniej niż za Cpanel lub autorski projekt pisany według określonych wytycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo jestem w temacie obyty ;)

myślałem ze DA to tylko taki panelek nic wiecej, a teraz czytam ze on te wszystkie apache, msqle poczty itp ma w sobie :/

to teraz co ja mam zrobic? konfigurowac (instalować) wszystko recznie (w sensie admin) czy wziasc da i tam gotowiec jest?

 

chyba chciałbym mieć takie coś do czego jeste przyzwyczajony, np. zeby dodac konta ftp czy domeny, czy baze msql itp, wygodnie, bez jakiejs specjalnej wiedzy. podobalo mi sie to co da oferuje dla zjadacza chleba, chyba ze sa jakies alternatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść serwer - najlepiej reinstalacja systemu i na to DA - tak wydaje się najprościej...

Pozdrawiam

PS

Oczywiście nie zapomnij o zabezpieczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawi, instalacja DA nie wystarczy

admina musisz wynajac tak czy siak bo w ciagu jednego dnia stracisz serwer...

 

admin ci zainstaluje DA, zrobi aktualki pakietow i systemu (mozesz dostac nowego dedyka ze starym systemem!!!) oraz wszystko pozabezpiecza

i nie oszczedzaj na adminie bo to potem wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest wszystko robić ręcznie a nie bawić się w jakieś panele.

Mysql - można wygodnie administrować za pomocą phpmyadmin (w sensie uploadowania małych baz danych i podstawowych poleceń)

Virtualki i subdomeny to trochę ręcznej roboty chociaż widziałem gdzieś jakiś web interfejs do dodawania subdomen przez przeglądarkę (nie pamiętam teraz adresu)

Ftp - to zależnie czy chce się z dostępem do ssh czy nie

Poczta i postfix to najwięcej pisania choć jeśli system to debian to instalacja z apt a potem drobne ręczne poprawki

 

W sumie to jak przysiąść to można by to ogólnie zrobić szybciej niż instalacja DA bo i tak po standardowej instalacji serwer nie jest wystarczająco zabezpieczony. Jeśli serwer stawiasz raz na długi czas to lepiej ręcznie go zrobić - nie będziesz miał problemów z znalezieniem plików conf lub aktualizacją oprogramowania do najnowszej wersji. Jak zamierzasz zmieniać serwerownie co miesiąc to lepiej kup directadmina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jest wszystko robić ręcznie a nie bawić się w jakieś panele.

Mysql - można wygodnie administrować za pomocą phpmyadmin (w sensie uploadowania małych baz danych i podstawowych poleceń)

Virtualki i subdomeny to trochę ręcznej roboty chociaż widziałem gdzieś jakiś web interfejs do dodawania subdomen przez przeglądarkę (nie pamiętam teraz adresu)

Ftp - to zależnie czy chce się z dostępem do ssh czy nie

Poczta i postfix to najwięcej pisania choć jeśli system to debian to instalacja z apt a potem drobne ręczne poprawki

 

W sumie to jak przysiąść to można by to ogólnie zrobić szybciej niż instalacja DA bo i tak po standardowej instalacji serwer nie jest wystarczająco zabezpieczony. Jeśli serwer stawiasz raz na długi czas to lepiej ręcznie go zrobić - nie będziesz miał problemów z znalezieniem plików conf lub aktualizacją oprogramowania do najnowszej wersji. Jak zamierzasz zmieniać serwerownie co miesiąc to lepiej kup directadmina :)

 

teraz widzę, że zapomniałem napisać o tym, że mam zapewnioną kolokacje, więc pisząc "pomoc w znalezieniu serwera" mam na myśli pomoc w wybraniu maszyny. W serwerowni zainstalują i podłączą co trzeba (znaczy kable i debiana 4.0 :))

 

nie bede sie przenosił do końca życia wiec wole naprawde zainwestować w admina, żeby zrobił serwer tak aby ten był zoptymalizowany. O direct admin pisze z tego wzgledu, że to panel w ktorym wszystko mam pod reka. Wygodny ladny i przejzysty. Troszke boje sie sytuacji gdzie kazdy element bede musial oddzielnie kofnigurowac (zeby zrobic subdomene tu, dodac konto ftp tu itp) ale jezeli jest to opcja lepsza i wydajniejsza no to bede musial to zcierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak cie to przeraża to weź jednak to wex Direct admina i po kłopocie

instalacja DA + konfiguracja =150 pln opieka administratora >200 spokojny sen bezcenny za wszystko inne zapłacisz master card :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jak cie to przeraża to weź jednak to wex Direct admina i po kłopocie

instalacja DA + konfiguracja =150 pln opieka administratora >200 spokojny sen bezcenny za wszystko inne zapłacisz master card :P

 

i tak zrobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×