Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
p4trykx

Bazy Mssql

Polecane posty

Cześć

Poszukuję hostingu w asp.net i bardzo mnie dziwi, że większość dostawców daje bardzo małe bazy MS SQL 50 MB w najtanszych opcjach. Dlaczego tak jest ? Z jednej stronym mam mase GB dysku a baza malutka ?

 

Jest tylko nieograniczona ilość baz Accessa czy one jakoś inaczej obciążaja komputer podczas odczytu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję hostingu w asp.net i bardzo mnie dziwi, że większość dostawców daje bardzo małe bazy MS SQL 50 MB w najtanszych opcjach. Dlaczego tak jest ? Z jednej stronym mam mase GB dysku a baza malutka ?

A jak myślisz? Marketink. Dużo tego, co nic nie kosztuje (i dodatkowo wiadomo, ze nikt nie wykorzysta przy niewielkich innych parametrach), mało tego, co generuje realne koszty.

 

Jest tylko nieograniczona ilość baz Accessa czy one jakoś inaczej obciążaja komputer podczas odczytu ?

Strzelam -- tak samo tylko mało kto pisze na ich bazie większe aplikacje, możliwe do umieszczenia na takiej platformie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bazy MS SQL znacznie bardziej obciążają taką maszynę, niż MySQL. Takie samo porównanie ASP.NET z PHP jest.

 

Do tego popularność w/w technologii jest na tyle znikoma (w porównaniu do PHP), że konkurencja prawie zerowa i bardzo łatwo można podnosić ceny do góry, albo ograniczać rozwój użytkowników.

 

 

Spróbuj z hostingiem ASP za granicą (Ameryka), tam powinno być na pewno lepiej pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden prawdziwy powod moim zdaniem to znikoma konkurencja na polskim rynku. Wszystko nadejdzie z czasem. Dobre 10 lat temu firmy hostujace na linuxie udostepnialy 10-50 mb na bazy, a teraz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden prawdziwy powod moim zdaniem to znikoma konkurencja na polskim rynku. Wszystko nadejdzie z czasem. Dobre 10 lat temu firmy hostujace na linuxie udostepnialy 10-50 mb na bazy, a teraz ?.

Wtedy wydajność serwerów była nieco inna. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność była inna, ale też rodzaje hostowanych witryn były zupełnie inne i generowane przez nie transfery (jeśli w 96-97 roku 90% kraju łaczyło się z internetem przez modem 33,6 to taki provider mając symetryka 512 kbps miał pewnie jeszcze spory zapas przepustowości :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydajność była inna, ale też rodzaje hostowanych witryn były zupełnie inne i generowane przez nie transfery (jeśli w 96-97 roku 90% kraju łaczyło się z internetem przez modem 33,6 to taki provider mając symetryka 512 kbps miał pewnie jeszcze spory zapas przepustowości :P).

Zgadza się, moja pierwsza maszynka produkcyjna stała na 1 mbit/s. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z ciekawości tą najsłapszą wersję express można używać za darmo do celów komercyjnych?
Google przestalo dzialac? klik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×