Skocz do zawartości
michal1-1991

Tanie Serwery Na Pliki, Nielimitowany Transfer

Polecane posty

Mam zamiar stworzyć serwis, do którego niezbędna jest duża ilość plików MP3. Chciałem ciągnąć pliki z wrzuta.pl, ale nie zgodzili się na to. Dlatego też szukam serwerów, które umożliwiałyby wrzucanie plików, bez limitu wielkości. Oczywiście niezbdny jest nielimitowany transfer. Co do pojemności, to najlepiej koło 100GB.

 

Jeśli łącze ma 100Mbit/s to ile osób będzie mogło słuchać muzyki "normalnie" a nie czekać co chwilę aż załaduje się dalsza część? Nie zabardzo wiem jak to policzyć. Czy takie coś jest mniej więcej prawiłowe...

100(prędkość Mbit/s) * 1000(na kbit) / 128(kbit/s - muzyka) = ok. 750

 

Jeśli dobrze liczę, jeden serwer mógłby obsługiwać tylko 750 osób. Ja chciałbym obsługiwać conajmniej 10 razy więcej osób, dlatego właśnie zależy mi na cenie. Nie potrzebuje żadnych technologi na serwerze poza PHP (niezbędne do dynamicznego obliczenia ilości pozostałego miejsca). Poprostu chcę mieć miejsce i transfer nieograniczony.

 

Zaznaczam że nie chcę serwera na dziś. Jak będe coś kupował, to nie prędzej niż w lutym. Jednak warto abym wiedział już na dziś dzień ile będe potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniejszą :)

 

 

Dodam małą notkę...

Mile widziane byłyby Polskie Serwerownie, które mogłyby mi zaufać i opłaty za serwery zebrać po 2 miesiącach. Chodzi mi o to, że wszystkie fundusze jakie mam przeznaczam na budowę serwisu i na serwery nie zostanie mi dosłownie nic. Jednak w pierwszym miesiącu działania serwisu powinienem odrobić i stać będzie mnie na serwery. Pieniądze dostanę pod koniec 2 miesiąca online (zarabiam na AdSense).

Nie chcę działać nielegalnie, tzn linkować z innych serwisów pliki bez zgody właścicieli. Oczywiście o korzyściach jakie mogą płynąć z zaryzykowania nie piszę, ewentualnie tylko na gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PL? Hmm mysle ze z kilka tys. zl MIESIECZNIE to spokojnie :) Zapchanie calego lacza 100mbit i to w PL, to naprawde ogromne wymagania nie na twoją kieszeń.

 

BTW Poleganie tylko na AdSense, jako jedynym źródłe utrzymanie strony, to igranie z ogniem. Wystarczy, że ktoś nieprzyjazny nabije ci z 5 klików pod rząd i zablokują ci konto. No ale czego wymagac od tych oszustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapal godny podziwu, ale z takim podejsciem:

wszystkie fundusze jakie mam przeznaczam na budowę serwisu i na serwery nie zostanie mi dosłownie nic.

wiele nie zdzialasz.

Nie masz szans na dobry server z "nielimitowanym transferem" za "jak najmniejsza kase". Nie chce Cie dolowac, ale zejdz na ziemie. Jak chcesz zrobic duzy servis nie inwestujac w zasadzie w jedna z najwazniejszych rzeczy - zaplecze techniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Michal: Bez urazy, ale Ty chyba naprawde nie masz pojecia o rzeczach, w ktore sie chcesz wpakowac...

1) Nie jestes w stanie zarobic na 100mb/s w Polsce ani AdSense ani innym reklamami (mowie tu o streamingu, a nie portalach spolecznosciowych z setkami tysiecy zarejestrowanych uzytkownikow)... A juz na pewno nie jestes w stanie tego zrobic w ciagu 2 miesiecy :)

2) Nie zrobiles biznes planu i nikt powazny Tobie nie 'zaufa', bo to sie po prostu nie kalkuluje (tym bardziej, ze jestes jeszcze niepelnoletni),

3) Jezeli szukasz serwera pod streaming w Polsce, to znaczy, ze kompletnie nie masz pojecia co robisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Ok, bo żaden z moich poprzedników nie 'zgasił Cię wystarczająco' - oczywiście nie mówię tego złośliwie, po prostu takie są realia.

Koszt dzierżawy 100 mbit łącza w Polskiej serwerowni wyniesie Cię ~ 10 - 12 Tysięcy złotych miesięcznie, myślę, że to ostudzi nieco Twój zapał.

 

Ratunkiem dla Ciebie może być jedynie dedyk w de z nielimitowanym transferem.. chociaż jak będziesz kręcił taki ruch to nie sądzę abyś tam długo zabawił, nikt przecież nie będzie robił czegoś dla sportu.. ponad koszty.

 

Generalnie Twój problem da się rozwiązać... w stosunkowo prosty sposób, niemniej jednak musiałbyś podesłać konkretną specyfikacje serwisu który planujesz stworzyć - wtedy będę Ci w stanie pomóc/ doradzić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie rozumiesz. Chcę przeznaczyć dużo na serwery, jednak w pierwszym miesiącu nie będe miał pieniędzy za wiele na nie. Dlatego chciałbym o możliwość zapłaty po najlepiej 2 miesiącach.

 

A propo polegania na AdSense, to jest skrypt z którego niby legalnie można korzystać. Jeśli internauta kliknie raz, drugi raz nie będzie miał tej możliwości, gdyż reklama zniknie. Testowałem to kiedyś, ale jakoś dziwnie mi działało więc wyrzuciłem. Później okazało się że Google szwankowało.

 

Serwery nie koniecznie muszą być w Polsce. Nawet wolałbym zagraniczne, jednak z Niemcem nie dogadam się na 100% żebym zapłacił mu po 2 miesiącach. Wiele polskich firm hostingowych ma jednak serwery w innych państwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę przeznaczyć dużo na serwery, jednak w pierwszym miesiącu nie będe miał pieniędzy za wiele na nie. Dlatego chciałbym o możliwość zapłaty po najlepiej 2 miesiącach.
Sprecyzuj duzo, bo mam wrazenie, ze nadal mowimy o sumach innego rzedu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro w tę stronę to możesz próbować u Dina Strzemińskiego, przez Exportal.pl

I masz Polskie przedstawicielstwo Niemieckiej serwerowni.

Niemniej jednak faktycznie, rocznik 1991 zapewne odstraszy wielu potencjalnych współpracowników (nie zwróciłem na to wcześniej uwagi).

 

Chociaż IMHO po prostu się przeliczasz - na początku nie będziesz miał takiej ilości słuchaczy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę przeznaczyć dużo na serwery, jednak w pierwszym miesiącu nie będe miał pieniędzy za wiele na nie. Dlatego chciałbym o możliwość zapłaty po najlepiej 2 miesiącach.

 

Co jesli biznes Ci nie wyjdzie (co wielce prawdopodobne bo zabierasz sie do niego od d**y strony)? Po 2 miesiacach zaplacisz za wygenerowany ruch, nazwijmy to "dzierzawe" servera(ow)? Czy tez przeprosisz Data Center i zapewnisz ze straty wyrownasz im w "Zdrowaś Maryjo"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to forum od pomagania a nie kopania...

 

Prowadzę jeden serwis od dłuższego czasu więc wiem jak to wszystko wygląda. Skoro uważacie że nie jestem w stanie tego wszystkiego zdziałać, nie mój problem.

 

Skoro piszę na tym forum i pytam was o hosting na pliki, to chyba wiadomo że nie mam większego pojęcia o tym i chce się czegoś dowiedzieć.

 

Nie wiem jak dużo, nie znam zbytnio cen. Mam jednak nadzieję że w granicach 1000zł miesięcznie znajdą się jakieś serwery zagraniczne. Mogę się jednak mylić, nie znam się na tym.

 

Pisząc że chcę zapłacić jak najmniej, nie znaczy że chce jakieś dziadostwo. Chcę poprostu umieścić pliki tak, aby mogło z nich korzystać 1000 użytkowników w danym czasie i aby nie musieli co chwile czekać aż załaduje się dalsza część pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, przedstawiamy Ci realia i nic wiecej. Niestety nie odpowiedziales nadal na pytania;

 

Co jesli biznes Ci nie wyjdzie

 

Wiec jak ktokolwiek ma Cie traktowac chociaz w czesci powaznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak nadzieję że w granicach 1000zł miesięcznie znajdą się jakieś serwery zagraniczne

 

Jasne, że się znajdą i to nawet całkiem porządne, ale bynajmniej nie z dedykowaną rurką 100 mbit.. ten biznes możesz zacząć mając powiedzmy 10k miesięcznie w zapasie - co jak sądzę jest mało realne, dlatego wcale nie chcąc dawać Ci kopniaka po prostu stwierdzam - nie, nie za te pieniądze.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja odpowiem, pojawia się kilka nowych postów.

 

Jeśli nie wyjdzie... nie po to wszystko planuje żeby nie wyszedł. Serwis jaki planuje stworzyć jeszcze nie istnieje! Planuje więc rozesłać trochę informacji prasowych i pozyskać wielu użytkowników tym sposobem, nie tylko z polski.

 

Wiele serwisów może nie wypalić, ten jednak jest pewniakiem.

 

Nie wierzycie? Wasz problem. Ja z pewnością nie podam tak o co to za serwis, nie chce tracić wszystkiego tylko dla tego że ktoś nagle w parę dni zrobi serwis i ogłosi go światu parę dni przed moim startem.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany zaoferowaniem mi hostingu, proszę pisać, dowie się on również na czym serwis ma polegać. Jeśli ktoś jest nastawiony tak jak Wy, niech może poprostu nic nie pisze.

 

1000zł może nie wystarczy w polsce... ale w niemczech?

 

Na start może wezmę jednak 500GB miejsca i transfer wiadomo... Ile muszę na takie coś więc zebrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie wyjdzie... nie po to wszystko planuje żeby nie wyszedł.

 

I to jest bardzo dobre nastawienie! Jednakze dobry PR to tylko czesc sukcesu. Pytam po prostu aby dowiedziec sie czy bedac hojnym oddajac Ci do dyspozycji server z wymaganiami ktore Cie interesuja moge liczyc na zaplate za server po wspomnianych przez Ciebie 2 miesiacach. Bo jesli nie to wole wydac pieniadze na obiady pajacyka.

Przynajmniej dzieciaki na swieta nie beda glodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh skoro nasz problem, to nie wiem po co tu zadajesz takie pytania. Twoje wymagania są niewspolmierne do pieniędzy jakimi dysponujesz. Powodzenia w szukaniu Mercedesa wartego tyle, co 2 bagietki. Nawet zezłomowanego za tyle ci nie sprzedadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałem że to forum od pomagania a nie kopania...

Weź sobie to i nie marudź. :) Nikt przy zdrowych zmysłach nie da Ci za darmo 100 mbit/s w Polsce "bo może mu zapłacisz za dwa miesiące jak będziesz miał z czego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie wyjdzie... nie po to wszystko planuje żeby nie wyszedł.
...gdyby tylko kazdemu kto tak twierdzi wychodzily plany :)

 

Poza tym osmiele sie stwierdzic, ze nic tak naprawde sobie nie zaplanowales. W ~2h nagle zmienilo Ci sie:

- 100mb/s w Polsce na 100mb/s gdziekolwiek,

- 100GB HDD na 500GB HDD.

...nie mowiac juz o tym, ze z pierwszego postu wynika, ze tak naprawde to nie chcesz/chciales 100mb/s tylko 10x tyle :)

 

Nie zrozum mnie zle. Jesli Twoj pomysl wypali to bede wiecej niz pod wrazeniem, jezeli wrocisz tu za 2 miesiace i pochwalisz sie nazwa serwisu i kilkudziesiecio tysiecznym userbase. Poki co, jestem po prostu pewien, ze nie zrobiles rozeznania na rynku i tyle :)

 

Serwis jaki planuje stworzyć jeszcze nie istnieje!
1) Jestes tego na 100% pewien?

Podam tutaj przyklad mojego znajomego, ktory jakis czas temu stworzyl naprawde fajne urzadzenie. Wszyscy byli przekonani, ze takie cos nie istnieje, bo na rynku nie mozna bylo znalezc nawet podobnych rzeczy. Co wiecej, urzadzenie bylo na tyle fajne i moglo byc sprzedawane w takiej cenie, ze praktycznie kazdy z grupy docelowej powinien byc nim zainteresowany. Co sie jednak okazalo? Venture Capital, ktory mial w ten projekt zainwestowac sporo pieniedzy, zrobil badanie rynku i okazalo sie, ze na rynku amerykanskim istnieje firma oferujaca takie (lub bardzo podobne) urzadzenie, na ktore jednak nie ma zadnego popytu.

2) ...nawet jesli nie ma, to co z tego? Unikalnosc nie gwarantuje sukcesu.

Pozwole sie cofnac tutaj ladnych pare lat wstecz. Bylo sobie ICQ. Bardzo fajny komunikator z mnostwem opcji i spora liczba uzytkownikow na calym swiecie. W Polsce popularny ale raczej wsrod bardziej 'zaawansowanych' uzytkownikow. Pojawia sie GG (po 'upgrade' z SMS-Express). W porownaniu do ICQ nie oferuje niczego wiecej. Umozliwia tylko przesylanie wiadomosci i wysylanie SMS'ow. Tyle. Nie mniej jednak w Polsce zdobywa taka liczbe uzytkownikow, ktora zaden inny komunikator nie moze sie pochwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...gdyby tylko kazdemu kto tak twierdzi wychodzily plany :)

 

Wiesz p, dobry pomysl to klucz do sukcesu, chociaz przy obecnym nasyceniu rynku uslugami, produktami, promocjami, ofertami i innym dziadostwem bywa z tym cholenie ciezko (wiesz to Ty wiem to ja :) ) Znajduja sie jednak niewykorzystane luki - patrz np. nasza-klasa.pl Wystartowali bodaj rok temu a teraz portal przechodzi szczyt popularnosci. Szkoda tylko ze siedza na dedyku zezlomowanym w netdirekt. Tak czy inaczej zdarzaja sie ludzie ktorzy maja pomysl, kto wie moze Michal tez ma hit w zanadrzu, wiec nie killuj go od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@michal - pamietaj, że możęsz wydać nawet 100000 na serwer, ale bez odpowiedniej kampanii reklamowej, itp będą to zmarnowane pieniądze.

Nie powinieneś rzucać się od razu na głęboką wodę i zacząć od jakiegoś "lżejszego" dedyka i w miarę zdobywania userów w serwisie przenosić się na wyższe opcje. Tym bardziej, że Twój serwis jeszcze nie istnieje ! Więc nie wierzę, że w pierwszym miesiącu więcej, niż 10'000 userów zbierzesz, zastanawiam się nawet nad 5000 :) no, ale to Twój biznes plan :)

 

Oczywiście - Powodzenia.

Będziemy trzymać kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, ale to Twój biznes plan :)

Małe szanse, ze ma jakikolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrz np. nasza-klasa.pl Wystartowali bodaj rok temu a teraz portal przechodzi szczyt popularnosci. Szkoda tylko ze siedza na dedyku zezlomowanym w netdirekt. Tak czy inaczej zdarzaja sie ludzie ktorzy maja pomysl, kto wie moze Michal tez ma hit w zanadrzu, wiec nie killuj go od razu :)
Prosze, nie podawaj jako przykladu naszej-klasy, bo:

1) To nie jest ani pomysl nowy, ani unikalny (vide: reunion),

2) Jest to projekt na zaliczenie (sorry, ale inaczej tego nie moge nazwac :)), ktory calkiem przypadkiem stal sie mega popularny. Watpie, aby Maciej przygotowywal wczesniej jakis biznes plan. Zreszta widac to po tym jak dziala caly serwis (a raczej... po tym jak dzialac probuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo kampanii... klikalność w bannery jest na poziomie 1%, mailingi też na wiele się nie zdają. Obie te formy kosztują dużo, a przesłanie interesującej informacji prasowej do serwisu który ma dziennie kilkadziesiąt tysięcy odwiedzin już równa się bardzo dobrej reklamie, za darmo.

 

Dlaczego uważam że serwis ma potencjał? Wyjdźmy z założenia, jakich programów najczęściej używamy na komputerze. Komunikator, pakiet office i pochodne, obsługa poczty. Jest jeszcze program którego niektórzy nie potrafią nie włączyć... A nie istnieje internetowy odpowiednik takiego programu. Dlatego więc chyba na temat powodzenia w serwisie mówić nie muszę, tym bardziej że planuje nie stworzyć serwisu tylko po polsku, lecz w wielu językach, na domenie .com. Sprawdzałem w Google czy istnieje taki serwis, wpisałem podstawowe jego słowo kluczowe, nie ma nic.

 

Waszym dylematem jest "co jak nie zapłacę". Otóż jestem zdecydowany zrobić wszystko co możliwe, aby być w pełni wypłacalnym. Jeśli jednak nie uda się... cóż mam jeszcze serwis eVortal.pl za którego myślę że mógłbym otrzymać jakieś większe pieniądze. Pracuję nad nim od dawna, jest dla mnie jak dziecko, ale nowy projekt jest dla mnie najważniejszy w chwili obecnej i nie zawahałbym się w ostateczności nawet go sprzedać.

 

Pomysł na biznes plan mam prosty...

1. stworzyć ten serwis

2. rozesłać informacje prasowe do największych polskich i angielskich serwisów

3. patrzeć na statystyki oglądalności i raporty Google AdSense

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż tego serwisu evortal i wpakowanie tej kasy w nowy projekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×