Skocz do zawartości
Taifun

Serwer: Direct Admin, Uczciwy, Bez Kantów

Polecane posty

Bo nic by nie znaczyła. Informacja ta coś mówi klientowi wyłącznie wtedy gdy ten wie ile w rzeczywistości potrzebuje jego serwis, a większość dostawców takich informacji nie podaje, a jeśli podają to i tak nie są to zwykle dane w 100% porównywalne. Zresztą opiszę to szerzej wieczorem, bo teraz brak mi niestety czasu.

No więc nie musi to być informacja jawna w tym sensie co napisałeś.

 

Wypełnienie formularza zamówienia przecież do niczego nie zobowiązuje, klient otrzymuje konto testowe ważne dwa tygodnie i może zdecydować, czy usługa mu odpowiada. Nie rozumiem więc zupełnie tego zarzutu.

Ja nic Wam nie zarzucam, lecz jeśli ktoś coś wymaga ode mnie do czego sam się nie stosuje. Akurat jeśli gdzieś tam kiedyś pisałeś o tym na forum to ok no ale tak czy inaczej jest to informacja "zakopana" ;)

 

Obciążenie cpu/mem generowane przez skrypty można policzyć z niemal 100% dokładnością. Z bazami już gorzej, bo mysql nie daje tu wielu pomocnych narzędzi a wszystko działa z uid bazy. Prawdziwe wyzwanie to szacowanie obciążenia podsystemu dyskowego per user. Co właściwie mierzycie?

Cpu per user. Mem to kwestia przepisania obecnego cpu na inne dane więc jak znajdę chwilę to dopiszę.. Ale IMHO w 100% nie pokrywa się to z rzeczywistością. Dlatego piszę przybliżone. Może coś źle robię, może w przyszłości będę robił inaczej co da 100% ocenę.

 

Z mojego doświadczenia skrypty jako takie prawie nigdy nie przeciążają serwera (a jeśli nawet to łatwo to wykryć),

No właśnie całkiem łatwo i to widać, szczególnie teraz kiedy namnożyło się pewnych skryptów.

 

prawdziwy problem do zarządzanie obciążeniem baz danych, bo to jest obszar który powoduje najwięcej problemów.

Jakiś miesiąc temu napisałem taki daemon. Nawet sam usuwa popsute zapytania z kolejki. Zajęło mi godzinę. Może chcesz kupić? :P

Hmm to fakt dlatego pracuję między nad tym co pisałem post wcześniej ale na PW możesz mi wysłać konkretną ofertę, zastanowię się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc nie musi to być informacja jawna w tym sensie co napisałeś.

Przecież nie kazałem Ci wpisywać tego do oferty. :D Po prostu zapytałem z ciekawości jak to u Was wygląda i nie chciałeś odpowiedzieć. ;) Ja takie informacje udostępniam każdemu chętnemu i zawsze udostępniałem, wystarczyło zapytać. Ale mniejsza o to.

 

Cpu per user. Mem to kwestia przepisania obecnego cpu na inne dane więc jak znajdę chwilę to dopiszę.. Ale IMHO w 100% nie pokrywa się to z rzeczywistością. Dlatego piszę przybliżone. Może coś źle robię, może w przyszłości będę robił inaczej co da 100% ocenę.

To się da zmierzyć bardzo dokładnie. Informacje o czasie procesora zużytym przez dany proces są w /proc/PID/stat. Jedyny problem, to procesy wykonujące się krócej niż wynosi interwał sprawdzania przez nasz program, należy wtedy przyjąć jakąś przybliżoną wartość (okolice kilku % interwału).

 

No właśnie całkiem łatwo i to widać, szczególnie teraz kiedy namnożyło się pewnych skryptów.

Czy ja wiem? Nawet Przemo zwykle jakoś specjalnie cpu nie obciąża tylko przede wszystkim zarzyna bazy.

 

Hmm to fakt dlatego pracuję między nad tym co pisałem post wcześniej ale na PW możesz mi wysłać konkretną ofertę, zastanowię się.

Żartowałem, nie będę handlował 200-tu linijkowymi skryptami. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyny problem, to procesy wykonujące się krócej niż wynosi interwał sprawdzania przez nasz program, należy wtedy przyjąć jakąś przybliżoną wartość (okolice kilku % interwału).

No i tym myślałem pisząc o szacowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tym myślałem pisząc o szacowaniu.

Ale to żaden problem. W /proc/stat masz całkowity czas procesora (dla całego systemu), wystarczy porównać jedno z drugim w jakimś dłuższym okresie czasu aby znaleźć właściwą wartość. Statystycznie uzyskany wynik będzie poprawny. Można jeszcze zastosować kilka innych rozwiązań, w tym takie, które dają absolutnie dokładny wynik, ale o tym innym razem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×