Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Forum Miasta

Polecane posty

Witam!

 

Jako, że w moim mieście funkcjonują 2 fora dyskusyjne, lecz praktycznie nie ma na nich ruchu, mam zamiar otworzyć swoje forum, ogólnotematyczne(na tamtych forach jest może ze 3 działy, a w nich więcej spamu niż postów użytkowników) dotyczące mojego miasta. Jakiś czas już jestem użytkownikiem WHT i z pomocą tego forum wybrałem odpowiedni serwer, skrypt forum oraz domenę.

Teraz czas na promocję mojego forum. Jako początkujący webmaster zwracam się z prośbą do starych wyjadaczy WHT o rady dotyczące promocji tego forum w moim mieście. Pozdrawiam, Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przyda się dobra pozycja w google, bo to tam ludzie będą szukali forum miasta. Na pewno warto o nią powalczyć zanim zaczniesz je reklamować.

Możesz wybrać do tego profesjonalną firmę, wykupić punkt w programie adder (więcej info na PM) lub robić wszystko na własną rękę.

Kolejny krok to już promocja forum i to zależy tylko od Ciebie. W internecie może być ciężko, ale możesz zaprosić jakieś kluby, puby itp do współpracy. Niestety ta opcja wymaga potem dużego poświecenia (do póki nie znajdziesz pomocników).

 

Sam jestem ciekaw co napiszą inni ;)

 

 

PS> jeśli interesuje Cię adder, to daj znać na PM. Mam do niego dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij jaki wybrałeś skrypt i serwer. Skrypt chyba SMF ale hosting to już nie wiem.

 

Samo SMF genialnie się samo pozycjonuje ;)

 

Jak to ma być pierwsze forum w mieście to pozycjonowanie nie będzie wysokim kosztem. Addera sobie daruj bo to już dawno wypadło z obiegu i nikt się tym na poważnie już nie zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, skrypt to SMF, a narazie stoi to na resellerze w XXL-WEB z opcją traffic-flat. Tego hostingu używałem do tej pory i mnie nie zawiódł. Myślę, że narazie powinno wystarczyć, a jak forum "urośnie" to zainwestuje w coś z gwarantowanymi zasobami typu platforma luna w kei.pl lub dedykowana maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o tym jest temat :)

BOSS dlaczego Adder "wypadł z obiegu"?? Ostatnio go używałem i jak na automat całkiem nie źle sobie radzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO nadaje się na sam początek 'zabawy'. Wklepujesz dane, a on dodaje do dużej ilości katalogów (w porównaniu do ręcznego dodawania). Testowa strona jest po 2 miesiącach na 1 miejscu w jednej i na 5 w drugiej frazie. PR 1. Nie znam się na SEO, ale to chyba nie taki zły wynik, szczególnie, że pominięto dodawanie do WP ( i co chyba oczywiste do phpBB).

 

Przy odpowiedniej konfiguracji adder nie spamuje tak, jak to niektórzy opisują. Dodaje po 1 wpisie do katalogu.

 

Po takim linkowaniu można spokojnie 'bawić' się dalej. Takie jest moje zdanie. Jeśli się mylę to chętnie dam się wyprowadzić z błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, jutro sprawdzę dokładnie i dam znać, bo 'link:' nie do końca działa prawidłowo (znam parę stron, które na 100% były indeksowane i posiadają link do strony, a nie są wyświetlane).

Dla mnie liczy się wynik, a ten nie jest wcale taki zły. Nie znam innego automatu, który spisywałby się lepiej. Co w takim razie polecasz na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×