Skocz do zawartości
websign

Własne Ip

Polecane posty

Witam

 

Mam pewnie głupie pytanie, ale cóż. Jeśli w ofercie mam napisane, że dostaję własny adres ip, to czy to oznacza, że pod tym samym ip nie będzie podpiętych żadnych obcych domen?

 

Przykład: pinguję sobie swoją domenę, którą podpiąłem do konta na tym serwerze, zwraca mi to ip. Gdy pinguję domenę nie swoją też widzę to samo ip. Czy tak powinno być czy może coś jest nie tak i jest tu jakaś niezgodność z ofertą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak powinno byc, ze na indywidualnym IP obslugiwane sa tylko Twoje domeny. Oczywiscie mozna teoretycznie zastanawiac sie czy na wstepie nie ma jakiegos load balancera, a wlasciwy serwer dziala na indywidualnym IP, tylko wtedy pojawia sie pytanie na co komu taki indywidualny adres IP.

 

Byc moze taki adres IP jest uruchamiany na zyczenie?

 

A moze ta druga domena zostala po prostu skierowana na dane IP (co moze zrobic kazdy), co jeszcze nie znaczy, ze jest obslugiwana po stronie tego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy czasem adres IP zwracany przez ping, to nie IP serwera DNS ?

NIE!

 

Czy tak powinno być czy może coś jest nie tak i jest tu jakaś niezgodność z ofertą?

To, że dwie domeny mają ten sam adres IP jeszcze nic nie znaczy (każdy może przypisać swojej domenie dowolny adres IP). Jeśli jednak dodatkowo ta druga domena jest obsługiwana przez serwer (czyli po wpisaniu adresu w przeglądarkę, strona wyświetla się), wtedy faktycznie dzielisz z nim IP. Jeśli w ofercie napisane jest, że Twój adres IP ma być dedykowany tylko Tobie to możliwe, że jest coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Okazało się, że o własny adres IP trzeba było poprosić - standardowo nie jest on aktywowany do konta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×