Skocz do zawartości
maiko

Pomoc Dla Laika

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich na forum. Chcę z tego miejsca prosić o pomoc.

Już opisuję co mnie gryzie.

Od dwóch lat prowadzę serwis: www.japonka.pl

Strona od dawna bardzo dynamicznie się rozwija. Hostuje mnie - aż boję się wypowiedzieć to słowo - superhost.

Oczywiście już nie chodzi tutaj o fakt awaryjności, zero pomocy, moje zszargane nerwy. Wiecie jak to jest. Laik. Do tego kobieta. Można mi wmówić wszystko. Wydzwaniałam do firmy dniami i nocami. Ciągle mi nawalali. Ostatnio ciągle zwiększam pakiety, bo ponoć przeciążam serwer. Nic tylko się cieszyć, bo świadczy to o wzroście zainteresowania, ale już mnie nie stać na samodzielne utrzymanie serwisu. Postanowiłam mówiąc brzydko ściągać dobrowolny haracz z dzieci. Do tej pory nie otrzymałam ani jednej wpłaty - czego się można było spodziewać, bo dzieciaki wolą wydawać pieniądze na gry i takie tam :)

Nie chcę jedna zamykać tej strony, bo to całe moje życie i włożyłam w nią ogrom pracy. Zrobiłam wszystko sama i poniekąd jestem z siebie dumna.

Ale do rzeczy. Firma ostatnio zaproponowałam mi już konto resselerskie. Niestety nie stać mnie na to, to 200 zł miesięcznie.

Moją największą bolączką jest teraz, mam nadzieję, że czegoś nie przekręcę: transfer - ok 35GB miesięcznie (pewnie się zwiększy) i rzekome obciążenia, ale tu firma nie podaje parametrów więc nie wiem co zrobić. HDD jest niewielkie i nawet nie trzeba o tym wspominać.

Proszę was o polecenie hostingu, który sprostał by moim oczekiwaniom. Ja po prostu się już poddałam. Nie wiem w ogóle jak przeniosę ten serwis bez wymaganych w tym obszarze umiejętności, ale muszę to zrobić. Gdzie się udać, co wykupić?

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Kłaniam się.

Maiko - kobieta zrozpaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś doradzić bez dokładniejszych danych. Skrypt wygląda na moodle, ile ludzi online zwykle naraz jest? Forum phpbb - może zmiana na smf albo punbb (mniej obciąża).

 

Widzę 67 online na forum ostatnio było. Zmiana skryptu może pomóc bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha... Maksymalnie 10 zauważyłam :) Zazwyczaj stale ktoś jest obecny, ale jest to 2-5 osób. To nie powinno być to.

Ja już zreszta starałam się rozmawiać z ludźmi "moodla".

Dla superhostu nawet moje forum generuje obciążenia. http://forum.japonka.pl

 

-----

Jakie 67 osób. To boty pewnie, albo już nie wiem co. Nie mam pojęcia skąd się wzięła ta liczba. Zazwyczaj jest ok 5 osób.

Co oznacza zmiana skryptu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha... Maksymalnie 10 zauważyłam :) Zazwyczaj stale ktoś jest obecny, ale jest to 2-5 osób. To nie powinno być to.

Ja już zreszta starałam się rozmawiać z ludźmi "moodla".

Dla superhostu nawet moje forum generuje obciążenia. http://forum.japonka.pl

 

-----

Jakie 67 osób. To boty pewnie. Zazwyczaj jest ok 5 osób.

 

Tak pisze na twoim forum. A czy boty czy goście to nie ma znaczenia - wszyscy generują obciążenie. Jeśli boty to robots.txt można je zatrzymać ale wtedy nie zaindeksują stron w wyszukiwarkach.

 

Zmiana skryptu forum na np. punbb to instalacja nowego forum i konwersja bazy danych aby wszystkie posty itp były na nowym forum. Tak np. wygląda punbb http://punbb.org/forums/

Mniej obciąża więc napewno mniej problemów będzie z hostingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no albo skrypt jest wadliwy albo chcą Cie naciągnąć .. bo to jest nierealne bo jak mówisz siedzi na stronie 10 userów i to generuje transfer 35 gb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam się na tych zabezpieczeniach :)

A hosting i tak muszę zmienić, bo nie wyrobię finansowo. Nie pozostaje mi nic innego jak wynająć kogoś, kto pomoże mi z tą optymalizacją i zmianą hostingu. Ja już w zasadzie sama się sporo nauczyłam, ale zaczyna mnie to przerastać...

 

------

djmcmarco : transfer mogę przeżyć, bo są wirtualne serwery, które dają np 900GB rocznie - to wystarczy, ale jak ja mam sprawdzić te obciążenia :)

Jednocześnie może i mało osób siedzi, ale mam ok 1000 wejść miesięcznie, co łącznie może i generuje taki transfer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radze zmianę hosta'a na np. neteasy.pl i zmienie skryptu forum na smf lub jakąś małą konfigurację systemu ale dobrze by było jak byś do tego pro php codera :) zatrudniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z przeniesiem nie będzie problemu bo zazwyczaj bok nowej firmy ci pomoże :) a co optymalizacji tu sie kłania programista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maiko i to definitywnie wynajmij kogoś.. tylko tez sensownie.. nie żadnego rusela, czy coś.. heh

 

a o wirtualkach z 900Gb transferu (że niby home.pl?) nie mów i nie myśl... weź jakość w rozsądnej cenie, a nie syf, który Cię wyrzuci po 3 miechach, "bo generujesz cośtam"... heh.. i sprawdź sobie w panelu (chyba jest tam jakiś panel w tym supershi.. ee.. superhoście?) ile Ci to naprawdę zajmuje i generuje ruchu.. heh

obciążeń raczej nie sprawdzisz.. nie sama.. a SH bym nie ufał..

1000 wejść miesięcznie to śmieszna sprawa... heh

 

 

btw. fajny sajt.. to moodle, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę znaleźć pomocnika. Trzeba by może faktycznie zacząć od zmiany skryptu obsługującego forum.

Inni także polecają neteasy.pl? :)

 

---

sponsi: moodle

 

W chwili obecnej mam wygenerowane 45% transferu z 25GB miesięcznie. Czyli łatwo policzyć, że jeszcze w tym miesiącu trzeba będzie coś dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdź dokładnie ile miejsca zajmujesz i ile transferu generujesz.. i powiedz ile możesz dać miesięcznie za hosting.. daj cenę "idealną" i cenę "maksymalnie".. heh

to wtedy Ci podpasujemy coś.. Niemcy są dobre dla forumowiczów (do tego parametry spore i w rozsądnej cenie heh - vide owe neteasy)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie znam się na tych zabezpieczeniach :)

A hosting i tak muszę zmienić, bo nie wyrobię finansowo. Nie pozostaje mi nic innego jak wynająć kogoś, kto pomoże mi z tą optymalizacją i zmianą hostingu. Ja już w zasadzie sama się sporo nauczyłam, ale zaczyna mnie to przerastać...

 

------

djmcmarco : transfer mogę przeżyć, bo są wirtualne serwery, które dają np 900GB rocznie - to wystarczy, ale jak ja mam sprawdzić te obciążenia :)

Jednocześnie może i mało osób siedzi, ale mam ok 1000 wejść miesięcznie, co łącznie może i generuje taki transfer...

 

Obciążenie musi podać host. Może być dużo powodów problemów, od braku indexów w bazach po poprostu małą wydajność użytych skryptów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę w tym momencie zapłacić yyyy 800 zł rocznie? Teraz wyjdę pewnie na ciułacza :)

Jak coś zarobię, to będę mogła więcej płacić, ale z własnej kieszeni na więcej mnie nie stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę w tym momencie zapłacić yyyy 800 zł rocznie? Teraz wyjdę pewnie na ciułacza :)

Jak coś zarobię, to będę mogła więcej płacić, ale z własnej kieszeni na więcej mnie nie stać :)

 

Z takim portfelem masz dużo możliwości.

 

btw. Wam też jej strona tak słabo chodzi? Co chwila mi się strona nie otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pewnie, że luz.. 8 stówek może nawet wystarczy na coś mocnego w Polsce.. choć trzeba bardzo roztropnie..i słusznie ktoś zauważył, żebyś zdecydowała się to jednak podzielić na cztery i raczej szukaj hosta "za 200 kwartalnie".. to będzie OK.. no a teraz to godziny poszukiwań i w ogóle masakra, którą przeżywa wielu z nas...hehe.. witamy w świecie hostingu ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się pocieszyłam :)

Ja od dwóch lat cierpię z powodu superhostu. I jak każda baba ryczę jak mi się nie udaje :) No nic popatrzę na te wasze propozycję. W ogóle strasznie dziękuję za tak szybki odzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie zaraz Ci się ktoś zgłosi na priwa/mejla z chęcią pomocy, dlatego nie chciałem się oferować.. ale jeśli ostatecznie nikogo nie złapiesz, to zagadaj do mnie na milosz@webs8.net lub GG 901 974

nie jestem może jakimś bogiem hostingu, ale swoje wiem.. jak nie podziałam, to może więcej się dowiem i pogadamy o możliwościach, a potem wrócisz i spytasz resztę, czy te propozycje mają sens : )

 

to tak z zamiłowania do Moodle (i e-edukacji) i Japonii (ach te "Lost in Translation" ; )

 

Mi ta strona dobrze działa, może to przez to, że mam "zachodnie" Chello.. cały weekend (i widzę dzisiaj też) Chello znowu prowadzi(ło) mi sygnał przez aorta.net (a w weekend też telia.net), nawet do kei, home i nazwy tak chwilami było, więc chyba - o ile Superhost ciągle ma to swoje sławne Level3 - na Chello owy SH możliwe, że dzięki temu działa ładnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaa i zapomniałem że na forum ludzie też ci szybko pomoga z przenosinami ogólnie z wyborem hostingu odpowiedniego pod twoje potrzeby :) w sumie to albo neateasy albo prohost jak na chwile obecna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się prohost, bo ma całodobową pomoc, a ja zazwyczaj lubię być upierdliwa.

 

Ale i tak wszystko mnie przeraża. Głupia ja. Babie się zachciało. Co mi do łba strzeliło ^^

 

 

-----

Sponsi: chcesz lekcje z japońskiego? :)

Co do działania strony. Teraz zachowuje się ślicznie. Ale dwie godziny temu wcale nie działała i dostałam e-mail z pogróżkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+Plusem tego forum jest reakcja odp.

Neteasy.pl też ma support znając życie wpadnie tu @BOSS i będzie chwalił neteasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieee no nie mówi mi tu :P

To gdzie się podział obiektywizm?

 

Boss jest zadowolony z neteasy to poleca - tak samo inni ludzie inne firmy (zwykle jeśli są zadowoleni - bo jak nie to chyba nie polecają :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boss jest zadowolony z neteasy to poleca - tak samo inni ludzie inne firmy (zwykle jeśli są zadowoleni - bo jak nie to chyba nie polecają :) ).
Tu się niezgodzę dlaczego ponieważ jak firma napoczątku była no powiecmy słaba pod zwględem jakości itd. a teraz pierwsza klasa to dlaczego jak się zmieniło to ludzie (klienci) nie napiszą tego że jest OK. Ale jak by było źle to jadą równo jak po .....

 

Pozdrawiam i przepraszam że tak od tematu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×