Skocz do zawartości
yacenty

Jeden Mocniejszy Dedyk Czy Lepiej Dwa Słabsze

Polecane posty

Witam,

na ten moment mam w hetznerze ds9000 - opteron 1218 4gb ramu i 300gb dysku za 149E, z racji nowej ofery chce wymienic ten sprzet na cos nowszego i duzo tanszego.

Doradzcie co zrobic? Oecny serwer w okolicach 18-22 dostaje zadyszki - wtedy mam do 400osob online na forum i 250 w galerii co jest najwieksza moja usługą na tym serwerze (wszystko to stoi na IPB+IPG).

reszta to kilka prstych stronek o odwiedzalnosci rzedu 2-3 osoby online korzystajacych z SMF, Joomli czy WordPressa.

 

Co byście zrobili na moim miejscu? rozdzielili konta w sensie jeden serwer tylko na forum i galerie a drugi na wszystko pozostałe, czy może podzilili wg typu usług? na jednym www, poczta, dns itp a na 2. tylko bazy danych?

 

oba kompy byłyb pokroju athlona x2 6000, 6-8gb ramu, dysk 750gs sata.

 

Które podejscie bedzie lepsze?

Pozdrawiam

 

YacentY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co byście zrobili na moim miejscu? rozdzielili konta w sensie jeden serwer tylko na forum i galerie a drugi na wszystko pozostałe, czy może podzilili wg typu usług? na jednym www, poczta, dns itp a na 2. tylko bazy danych?

 

pierw sprobowali zoptymalizowac mysql+php oraz przejrzec ustawienia calego serwera. Ja mam akurat "pod soba" parenascie serwerow z owiele wieksza iloscia jednoczesnych uzytkownikow zalogowanych i jakos serwer zadyszki nie lapie;) Wiec mysle ze pierw sprawdzic obecny serwer a dopiero potem zastanawiac sie nad nowym dedykiem- chyba ze masz duzo wolnego czasu i masz ochote sie bawic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już paru kozaków probowalo sie dobierac do mojego serwera i jakos rewelacji nie ma - przyjmij prosty przelicznik 1 user w galerii 4 na forum!!!, wtedy to juz tak slicznie nie wyglada - chlopaczek który mi to robi juz i tak dosc duzo wyciagnal - jakies 30% wiecej niz wczesniej bylo.

 

co do zmiany sprzetu jestem zdecydowany juz na 99% tylko jeszcze nie wiem jako to podzielic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×