Skocz do zawartości

Lejman

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Normalna

1 obserwujący

O Lejman

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Co do licencjonowania będziesz potrzebował licencji na MS Windows Server Standard, dodatkowo licencje CAL i RDS CAL(użytkownicy domenowi wraz z dostępem do pulpitu zdalnego). Z tego co wiem to w Comarch można zakupić tańszą wersje serwera bazy MSSQL(chyba się to u nich nazywa Retail), czyli wg ich licencji możesz go używać tylko i wyłącznie z oprogramowaniem Comarch ERP Optima/XL itd. Nie jestem w 100% pewny czy do tej wersji SQL potrzebne są licencje SQL CAL, więc dołącz je do kalkulacji kosztów w rezerwie. Co do maszyny to najlepiej serwer dedykowany z możliwością rozbudowy, a nie VPS. Przy Twojej liczbie 4-5 użytkowników myśl o serwerze z procesorem E3/E5, 16GB RAM i dużą ilością miejsca(to będzie biuro rachunkowe czy inny rodzaj działalności?) Lepiej kupić od razu większe dyski, ponieważ nie masz pewności, czy będziesz dał radę dołożyć dyski w przypadku braku miejsca w przyszłości, w ostateczności będzie się to wiązało z migracją całej zawartości maszyny na inny większy serwer. Wraz ze wzrostem liczby użytkowników będziesz potrzebował coraz więcej ramu, no i zakup kolejnych licencji CAL/RDS CAL/SQL CAL. Przekalkuluj sobie również czy lepiej wyjdziesz przy zakupie serwera dedykowanego u kogoś czy mając maszynę fizycznie u siebie.
 2. Tak jak wyżej napisał zainstalować screen. Następnie wywołać serwer cs takim poleceniem: screen -A -m -d -S csgo ./srcds_run -game csgo -console -usercon +game_type 0 +game_mode 1 +mapgroup mg_active +map de_mirage +sv_setsteamaccount Zmienna -S odpowiada za nazwę screena. Zamiast csgo może być inna nazwa. Dzięki tej zmiennej, jeżeli mamy więcej aplikacji uruchomionych w screen nie musimy szukać po wszystkich uruchomionych screenach. Po naciśnięciu Enter nic się nie pojawi. Aby sprawdzić czy działa aplikacja w screen wpisujemy: screen -ls Aby się podłączyć do konsoli uruchomionego serwera w screen to używamy polecenie: screen -r csgo Lub jeżeli została nadana inna nazwa dla screen to wtedy zmieniamy csgo na inną Aby wyjść z aktywnego okna screen wykorzystujemy skrót klawiszowy: CTRL+A a następnie CTRL+D
 3. Wybór wordpress na silnik strony

  A są tutaj firmy, które korzystają z Wordpressa?
 4. Witam, Nie wiem czy dobry dział. Jeżeli nie to proszę moderatora o przeniesienie. Potrzebowałbym uzyskać informację jak to jest z Wordpressem jeżeli chodzi o silnik CMS. Jest to często używany CMS pod strony? Czy sami używacie i jesteście zadowoleni? Dostałem kiedyś info, że dużo osób wychodzi z WP na rzecz innych CMS(przeważnie autorskich). Jak to w końcu jest?
 5. Właśnie szukałem czegoś takiego i nie mogłem znaleźć. Kombinuje dalej.
 6. Witam. Zainstalowałem sobie i skonfigurowałem serwer poczty Exchange 2013. Mój problem polega na tym, że na moją maszynę został przekierowany port zdalny 8080, a na maszynę lokalną port 80, na której pracuje serwer IIS z Exchange 2013 i gdy wpiszę adres www do OWA Exchange(http://mojadomena.com:8080/owa) zamiast otworzyć mi się okno logowania przekierowuje mi adres na taki http://mojadomena.com/owa/auth/logon.aspx?url=... ,mówiąc w skrócie pomija ten port. Gdy dopiszę do tego drugiego adresu port 8080 mogę normalnie się zalogować. Jak to można naprawić aby działało wszystko dobrze po wpisaniu adresu http://mojadomena.com:8080/owa
 7. VPS z kartą graficzną

  Tylko mi chodzi o bota do robienia refów do LOL-a. Ja szukam VPS-a tak do 150-200zł.
 8. VPS z kartą graficzną

  Dokładnie to chodzi o bota do gry LOL. Odpala się bot, on odpala launchera z klientem i sam już wszystko robi. Muszę mieć dedykowaną kartę graficzną z pixel shader 2.0 i direct3d. Jeżeli chodzi o parametry VPSa to 2-3GHz i 2-3GB Ram i Windows. Łącze nie ma znaczenia.
 9. VPS z kartą graficzną

  Piszę wszędzie ale na VPS nie ma szans, jedynie serwer dedykowany i tam włożyć jakąś kartę graficzną.
 10. VPS z kartą graficzną

  Witam. Poszukuje VPS z kartą graficzną do bota do gry. Jest szansa znaleźć taką maszynę czy dedyka i pisać o włożenie jakiejś karty graficznej. Gadałem też ze znajomym(ma własną firmę) i mi mówił, że zrobiłby taką maszynę ale mnie koszty nie puszczają. Jeżeli ktoś byłby chętny na złożenie się na takiego dedyka to proszę o PW. Pozdrawiam.
 11. Ontersi.pl

  Jak skorzystać w tego formularza? W nazwa firmy co mam wpisać? W NIP/Pesel mam wpisać swój pesel czy nip firmy?
 12. Serwer Dedykowany

  A coś z większa ilością transferu?
 13. Witam. Mój znajomy szuka serwera dedykowanego pod Serwery Gier. Szukamy coś w lokalizacji Warszawa. Min. parametry jakie musi mieć to procesor Intel Quad(albo 2x Intel Quad), ram 8GB(lub 16GB), dysk dość pojemny, łącze 100/100. najlepiej z dużym limitem transferu. Co polecalibyście i jakie ceny.
 14. Witam Szukam dedyka z taką specyfikacją: Maksymalnie mogę dawać za niego 500zł. Pozdrawiam.
 15. Serwer www na VPS

  A jakiś tutek jak zrobić na tym nginx albo na lighttpd. PLS
×