Skocz do zawartości

Flaming Bird

Użytkownicy
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Flaming Bird


  1. Nie tak dawno dowiedziałem się o tzw.: "MICROSOFT PRIVATE-LABEL HOSTED SOFTWARE SERVICES"

     

    Czy ktoś mógłby mi dokładnie wytłumaczyć o co w tym chodzi?

     

    Czy tutaj chodzi tylko o sam hosting pod własną marką dla aplikacji firmy Microsoft, czy również o sprzedarz aplikacji odpowiednio przemodelowanych pod własną marką (customized & branded) - tak, ażeby nie wyglądały jak aplikacje Microsoft?

     

    Dziękuje z góry za wszelkie informacje!


  2. Powtarzajcie takie bzdury na forach....

     

    To nie na Urzędzie Skarbowym spoczywa obowiązek wykazania źródła przychodów a na podatniku . Prosta sprawa jestes bezrobotnym kupujesz cokolwiek co kosztuje 5-6 cyferek typu nowe auto/nowy dom. Możesz zostać wezwany celem przedstawiania dowodów potwierdzających żródło twoich dochodów.

    Niczego bym nie kupił na osobę prywatną, ale wszystko na firmę. Co do wykazywania źródła przychodów przez podatnika to się zgodzę. Jednak kiedy spółka posiada osobną osobowość prawną od swego właściclela, to właściciel nie ma obowiązku wykazywania czegokolwiek ze spółki LLC w swoich zeznaniach podatkowych:

     

    "Spółka typu LLC stanowi syntezę najlepszych cech spółek kapitałowych i osobowych. Podobnie jak spółka kapitałowa, LLC posiada (...) odrębną osobę prawną od swego założyciela, więc jej majątek nie jest wykazywany w jego zeznaniach podatkowych i nie podlega opodatkowaniu w Polsce." Pan mecenas Robert Nogacki

     

    Moim zdaniem firma w raju podatkowym dla rozliczen w Polsce sie nie oplaca. Oczywiscie wszystko zalezy od profilu dzialalnosci przychodow i tym podobnych spraw.

    Ja osobiście bym się koncentrował na krajach nie UE.

     

    Moj wlasny przypadek : Swoja firme w raju mam juz kilka lat uzywam jej glownie do rozliczen z Amerykancami

     

    +place roczny podatek

    +nie musze kombinowac z anglojezycznymi fakturami(cztery-piec lat temu w Pl byl z tym problem)

    +dla klientów nie stanowi to zadnego problemu

     

    Oszczędzam na tym sporo (glownie ze wzgledu na podatek dochodowy).

    Po za tym rocznym podatkiem (250 USD?) nic więcej Pan nie płaci w USA?

     

    To samo Polska :

     

    Tutaj mam zwykla dzialalnosc gospodarcza dzieki czemu :

     

    +wrzucam duzo rzeczy w koszty

    +w papierkach mam wszystko w porzadku w razie jakiejkolwiek kontroli moge spac spokojnie

     

     

    W przypadku 50 faktur opiewajacych na kwoty 3-4 cyfrowe oferowalem klientom fakture z firmy w Panamie tlumaczac ze wyjdzie taniej. Zaden z nich nie chcial faktur z zagranicy , bo to klopot , bo nie wiadomo co z tym zrobic, bo ksiegowa nie wie itd...

     

    Tak wiec firma w raju podatkowym w moim przypadku w Pl calkowicie sie nie sprawdza.

    Co do angielskojęzycznych faktur, to mogę się zgodzić, że chyba wielu w Polsce nie wie co z nimi zrobić.

     

    Co do moich przejsc z urzedem skarbowym to bylem juz wzywany przynajmniej 3 krotnie : raz odnosnie interpretacji vatu, raz w zwiazku z podatkiem dochodowym , raz w zwiazku z otrzymanymi darowiznami.

    Jak u Pana wyglądała sytuacja z sprawa z podatkiem dochodowym i darowiznami?


  3. Nazwę "Karta Przedpłacone" już gdzieś słyszałem, ale nie wiedziałem, że one nie zawierają informacji o właścicielu i danych rachunku (anonimowe).

     

    W sumie posiadając taką kartę, można spokojnie przelać na nią pieniądze zarobione w spółce LLC i płacić nimi np. rachunki i robić zakupy w sklepach, itd..


  4. Maestro debetowa - mam taką - nie ma posiadacza karty na niej i nigdzie w transakcjach kartą nie pojawiają się dane właściciela karty czy rachunku. Są jeszcze karty podarunkowe - możesz taką kartę doładować określoną kwotą i podarować komuś lub sam ja wykorzystać.

    ... a to ciekawostka :). Zawsze myślałem, że MUSI być nazwisko posiadacza karty i dane rachunku...

     

    Gdzie mogę znaleść większe informacje na temat takiej karty?


  5. Jeszcze inny cytat odnośnie nie płacenia podatku dochodowego w Polsce przez spółkę LLC zarejestrowaną w Delaware, USA:

     

    "Podatki Spółki, Podatki wspólników.

     

    Ponieważ Spółka jest odrębną osobą prawną od jej udziałowców podatki spółki rozliczane są osobno od podatków wspólników. Podatek dochodowy spółka płaci w kraju jej rejestracji naliczany procentowo w stosunku do jej dochodu. I tak w Polsce Spółki płacą 38% podatek dochodowy. Spółki zarejestrowane w rajach podatkowych płacą niższe stawki podatkowe jak np. na Cyprze 10% podatku lub płacą go w formie zryczałtowanej jak np. US$100 rocznie niezależnie od wielkości obrotu i dochodu firmy zarejestrowane na wyspach Bahama. Po zapłaceniu podatku dochodowego lub ryczałtu reszta dochodu może być przeznaczona na działalność firmy albo wypłacona jej udziałowcom w postaci dywidendy. Należy pamiętać, że w chwili wypłacenia dywidendy osoba otrzymująca ją uzyskuje przychód, który może być obciążony podatkiem dochodowym. Generalnie uzyskanie dywidendy przez osobę zamieszkałą w Polsce jest jej dochodem i powinien on być zgłoszony do opodatkowania w zeznaniu podatkowym a co za tym idzie powinien być uiszczony podatek. Ponieważ władze podatkowe nie są w stanie kontrolować danych finansowych firm zarejestrowanych w typowych rajach podatkowych nie są również w stanie udowodnić ewentualnego ukrycia dochodu przez osobę otrzymującą taką dywidendę. Taki przypadek jednak jest naruszeniem przepisów prawa podatkowego i w związku z tym tego nie polecamy. Natomiast o ile firma nie wypłaca dywidendy a zyski przeznacza na swoją działalność w sposób uznany przez dyrektorów za właściwy na jej udziałowcach nie ciąży żaden obowiązek podatkowy."

     

    Źródło: http://www.offcen.pl/


  6. Fundusz do działania nie jest potrzebny - rejestrujesz, opłacasz ryczałt w wysokości $250/rok i wedle prawa stanu DE jeśli nie prowadzisz działalności w USA i nie posiadasz stamtąd dochodów to wszystko jest OK. W pełni legalne i zgodne z polskim i amerykańskim prawem.

     

    Pozostaje kwestia wydatkowania funduszy zgromadzonych przez spółkę LLC i tu wykorzystuje się różnego rodzaju kombinacje z funduszami i fundacjami - ale to nie zmienia faktu, że działanie takiej firmy jest w pełni legalne.

    Jak czytam różne rzeczy, to też mi się wydaje, że sama spółka LLC bez różnych dodatków wystarczy, ażeby legalnie funkcjonować - tylko jak fiskus się dowie, że Polak jest właścicielem takiej spółki to może stwierdzić, że to jest "nielegalne", unikanie płacenia podatków w Polsce, itd.

     

    Nadal się zastanawiam, jak mogę wykorzystywać zarobione pieniądze w Polsce bez wchodzenia w konflikt z fiskusem.


  7. Chodzi tu o kwestię wydatkowania funduszy zgromadzonych przez firmę offshore. Ale to inna kwestia. Na początku tej strony podałem przykłady które umożliwiają wydatkowanie funduszy firmy z DE.

    Jednym słowem nie potrzebuję funduszu dla legalnego działania firmy LLC zarejestrowanej w Delaware, USA. Jest on jedynie potrzeby do tego jeśli chcę wydawać zarobione pieniądze - są również i inne opcje.


  8. "Spółka typu LLC stanowi syntezę najlepszych cech spółek kapitałowych i osobowych. Podobnie jak spółka kapitałowa, LLC posiada (...) odrębną osobę prawną od swego założyciela, więc jej majątek nie jest wykazywany w jego zeznaniach podatkowych i nie podlega opodatkowaniu w Polsce." Pan mecenas Robert Nogacki

    Dokładnie ! To co pisałem.

    Dlatego właśnie nie rozumiem, dlaczego niektórzy prawnicy twierdzą, że dodatkowo trzeba zakładać odpowiednie fundacje, ażeby legalnie uniknąć opodatkowania w Polsce.


  9. Nie do końca... Obowiązek podatkowy powstaje w momencie gdy osoba fizyczna osiągnie dochód w formie dywidendy/wynagrodzenia wypłaconej przez spółkę LLC - która jest osobnym podmiotem prawnym posiadającym osobowość prawną. Same dochody spółki LLC nie są obarczone podatkiem na terenie RP.

    "Spółka typu LLC stanowi syntezę najlepszych cech spółek kapitałowych i osobowych. Podobnie jak spółka kapitałowa, LLC posiada (...) odrębną osobę prawną od swego założyciela, więc jej majątek nie jest wykazywany w jego zeznaniach podatkowych i nie podlega opodatkowaniu w Polsce." Pan mecenas Robert Nogacki


  10. 1. Poprzez pożyczkę od firmy w DE - np. na okres 100 lat

     

    2. Wypłacasz w formie wynagrodzenia - odprowadzając do polskiego US odpowiednią kwotę podatku

     

    3. Wydajesz kasę za pomocą karty płatniczej olewając polski US

     

    Są jeszcze inne sposoby ale bardziej skomplikowane.

    Co do punktu 1: pożyczki i kredyty jak najbardziej nie są opodatkowe. Czy ktoś sprawdza, czy taka pożyczka została spłacona :)?

     

    Co do punktu 3: w sumie pomimo tego, że pieniądze będą wypłacone w polskim bankomacie, nikt nie jest w stanie sprawdzić, gdzie zostały one użyte lub wpłacone.

     

    Zastanawiam się, czy posiadając taką firmę w Delaware, USA można samemu wystawić wizę do USA... ?


  11. Można z deka na Polski ? Bo Google Translate to da niezrozumiały dialekt ...

    Podany przeze mnie cytat mówi o tym, co powiedział już Saint - ale nie co szerzej. Jeśli nie jesteś rezydentem lub obywatelem Stanów Zjednoczonych i posiadasz zarejestrowaną spółkę LLC w Delaware, a swoją działalność prowadzisz przez internet (czyt.: nie prowadzisz fizycznej działalności na terenie Stanów Zjednoczonych); to nie musisz płacić podatku od zarobionych pieniędzy ze sprzedarzy towarów lub usług Amerykanom.

     

    Na innym forum jest również prowadzona dyskusja na temat zakładania spółki LLC w Delaware. Tutaj jest bardzo ciekawy post:

    http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?p=146394#146394


  12. Dochód firmy, której właścicielem jest non-resident lub obywatel innego kraju niż USA jest traktowany zawsze jako dochód osiągnięty poza USA nawet jeśli został osiągnięty na terenie USA.

    Znalazłem coś takiego na stronie VALIS International:

     

    "3. Tax Issues

     

    LLC TAX ISSUES:

    Any single member LLC, where that sole member is a foreign person for U.S. tax purposes (meaning he or she is not a US citizen, does not have a U.S. green card or who does not reside in the U.S. for more than a month or so each year) - the LLC is ignored for U.S. and most states income tax purposes. Accordingly, any income earned is treated as earned directly by the foreign person. Such income is not subject to U.S. taxation so long as the foreign person did not perform his services or sales activity in the U.S. himself or thru an employee or agent. This means no person (the foreign person, employee of the foreign person or agent thereof) is physically present in the U.S. while earning the income. It is apparent that many, if not most of the single member LLCs are conducted purely over the internet with no physical presence in the U.S.

     

    For example: If a French citizen, the owner of Internet business that sells goods over the internet receives an order from a U.S. citizen. The order is received, goods shipped and invoice sent by the French sole member of a U.S. LLC. The Sole member never sets foot on U.S. soil - nor did he have any employees or agents conducting his business on U.S. soil.

     

    Would the income earned be taxable in the U.S. or require a return to be filed in the U.S.?

     

    The answer is NO...no reporting of the income nor are payments of any taxes required. I hope this is clearer. This rule only applies to the Single Member LLC.

     

    TAX ISSUES SUMMARY:

    You would not have to file a federal LLC tax return if there is no activity in the USA and you meet the rest of the criteria discussed above. If there is more than 1 owner/member then this rule doesn't apply and you will have to file a U.S. LLC return.

     

    If you anticipate 2 or more owners, then you can form either an LLC or a CORPORATION. You will have to file a US LLC or Corporate income tax return each year even if the profit is $0. However, there are several tax mitigation strategies you can employ to legitimately reduce any U.S. taxable income. Paul will be happy to discuss these with you on a client by client basis.

     

    We can recommend an accountant for you if you are interested in having help with your year end statements (or anything else), just email us with this request and we'll send you the details and cc. the accountant so they are expecting you."


  13. Zastanówcie się o czym piszecie. Po pierwsze raj podatkowy to nie miejsce gdzie nie ma podatków, ale miejsce gdzie te podatki są niskie lub nie ma ich wcale w różnych okolicznościach natury. Po drugie nie wszystko jest takie oczywiste trzeba mieć odpowiednią wiedzę aby nie wdepnąć w jakieś g... najogólniej mówiąc jeśli ktoś zakłada firmę w Delaware bo uważa, że jej prowadzenie jest proste, a sam nie zna przepisów to jest w ogromnym błędzie.

     

    Osobiście mam już trochę doświadczenia w te klocki ponieważ założyłem swoim klientom już jakieś 56 takich firm w Delaware i nie we wszystkich przypadkach sprawa była taka prosta jak się mogło wydawać, zwłaszcza jeśli idzie o profil działalności jakie klienci chcieli prowadzić.

    Myślę, że mogę się zgodzić. Ja planuję dokonać założenia własnej firmy za pośrednictwem Skarbiec.biz. Możesz mi odpowiedzieć na moje pytanie w poprzednim poście :P? Dziękuję.


  14. Dochód firmy, której właścicielem jest non-resident lub obywatel innego kraju niż USA jest traktowany zawsze jako dochód osiągnięty poza USA nawet jeśli został osiągnięty na terenie USA.

    Mam rozumieć, że mogę legalnie sprzedawać przez internet (e-business) towary i usługi amerykańskim klientom (wtedy można mówić o dochodzie osiągniętym na terenie Stanów Zjednoczonych) i nie narazić się na płacenie podatku?


  15. Witam,

     

    Chcę oferować swoje usługi informatyczne poza granicami Polski i dlatego poszukuję firm oferujących outsourcing i posiadających znajomość języka angielskiego. Poniżej podaję listę moich oczekiwań. Nie jest wymagane, ażeby każda firma spełniała wszystkie wymagania. Mogę nawiązać współpracę z kilkoma firmami, gdzie jedna specjalizuje się w jednej rzeczy, a druga w innej:

     

    01. tworzenie www - poczynając od małych i prostych stron (mogą być tworzone na oprogramowaniu open source), a kończąc na wyspecjalizowanych bazach danych i systemach. Jeśli chodzi o technologie to wszystkie obecnie dostępne i powszechnie używane (.net, ajax, javascript, python, itd.).

     

    02. obsługa klientów:

     

    - udzielanie wszelkich informacji klientom odnośnie usług oferowanych przez moją firmę.

     

    - odsyłanie zapytań ofertowych do firm webdesignowych itd. współpracujących z moją firmą i odsyłanie ich odpowiedzi do klientów.

     

    - część usług mojej firmy to odsprzedarz (reselling) usług innych firm pod moją własną nazwą. Ich wsparcie techniczne wygląda następująco: Reseller będzie musiał przekazywać swoje wiadomości do wsparcia technicznego w imieniu swoich klientów. Zespół pomocy technicznej będą następnie przekazywać swoje odpowiedzi do resellera, który musi odsyłać je do swoich klientów. Tak więc, potrzeba osób, które by pośredniczyły w wymianie wiadomości pomiędzy moimi klientami, a firmami, których jestem resellerem.

     

    Pozdrawiam!

×