Skocz do zawartości

maras

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

2 obserwujących

O maras

 • Ranga
  Czasami na forum

Metody kontaktu

 • Strona WWW
  http://www.lh.pl

Informacje profilowe

 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  karting, nowe technologie
 1. Hosting na serwis WordPress, ok 200 000 UU/msc

  Witam, nadal szukasz hostingu? Obecnie mamy duże nadwyżki mocy niewykorzystanej mocy obliczeniowej. W cenie 120 zł / m-c możemy zaoferować VPS w chmurze ze macierzą z dyskami SSD o parametrach: - 1 rdzeń CPU Intel XEON E5 - 2GB RAM - 100GB SSD - direct admin Usługa jest nieporównywalna z jakimkolwiek shared hostingiem i większością serwerów dedykowanych/vps. Hostujemy ponad 10 000 stron, np: - www.gandalf.com.pl - www.softwareone.com - www.volkswagen-poznan.pl - www.testujemy.biedronka.pl (uderzenia ruchu do 0.5 mln uzytkownikow po newsletterze) - www.grantthornton.pl - www.carry.pl Gwarantujemy uptime ~100%.
 2. Hehe, też dzięki Do zobaczenia przy następnej okazji
 3. Dostałem takie wyjaśnienie: Z kimś jeszcze platnosci.pl / PayU się kontaktowały w tej sprawie?
 4. Gdybyście gdzieś na piwko lecieli to dajcie cynka, może dołączę
 5. Cała sprawa jest dla mnie absurdalna... Całkiem możliwe, że nrm ma rację i ktoś w PayU dał ciała i wrzucił web hosting z file hosting do jednego worka.
 6. Otrzymaliśmy informację z PayU, że konieczna jest rejestracja w Mastercard (kosztuje 1000 usd rocznie), by móc kontynuować współpracę w płatnościach kartami. Podobno dotyczy to całej branży hostingowej, stąd mój post na WHT. Czy ktoś zna jakieś szczegóły/powody? PayU na konkretne pytania odpowiada wymijająco.
 7. Darmowa domena? Albo sms.

  Tak samo w www.lh.pl. Darmowa rejestracja .PL jest jednak skierowana tylko dla firm.
 8. Stawiamy na sprawdzone rozwiązania. Dodam, że node'y są głównie SuperMicro. Możemy dostarczyć "goły" system i klient może zainstalować dowolną aplikację panelową, np. cpanel lub parallels - wówczas abonament jest niższy, bo nie trzeba pokrywać licencji DA. Nie skazujemy nikogo na direct admin Chciałbym nadmienić, że cena 25 zł / 1h administracji jest promocyjna (z rabatem 50%) - w pierwszym okresie rozliczeniowym.
 9. Stosujemy PS6000X, jednak prawdopodobnie będziemy rozbudowywać infrastrukturę już o QSAN. Serwerownia: INTERNET AG we Frankfurcie nad Menem, Wiesenhuettenplatz 26. Opis pomocy tech: http://www.lh.pl/pom...ndard-a-premium . Zasadniczo obejmuje ona wszystkie czynności administracyjne, wyłączając kwestie programistyczne. Aktualnie zmiana parametrów wymaga restartu serwera (trwa to bardzo krótko), ale w dużej mierze wynika to z faktu, że standardowy OS nie potrafi sobie poradzić np. z dynamiczną zmianą storage'u, liczby rdzeni, itp.
 10. Ten problem został permanentnie rozwiązany w miniony weekend
 11. Zmiany w LH.pl

  Wygląda na to, że NASK usunął już awarię - zmiana DNS będzie możliwa.
 12. Zmiany w LH.pl

  Problem, o którym Pan wspomina, nie ma nic wspólnego z nowymi funkcjami do zarządzania strefą domeny. Od ok. południa trwa awaria w NASK (wysypał im się jeden router) przez co nasza sieć nie ma dostępu do serwerów Registry. Po naszej stronie jest wszystko OK. Czekamy na informację z NASK dot. usunięcia awarii - w chwili obecnej ich NOC nie jest w stanie podać terminu naprawy.
 13. serwery supermikro

  Korzystamy z serwerów DELL od ok. 3 lat, w sumie z 15 maszyn. Ani jedna nie uległa awarii, nie występują najmniejsze problemy w przeciwieństwie do platform intela SR1500 i SR2500, z których się wycofujemy.
 14. Zazwyczaj kolokując serwery podpisujesz stosowną umowę, w której obie strony się do czegoś zobowiązują, np. klient do dokonywania płatności. W tym przypadku opłatę za energię elektryczną pobiera się na końcu miesiąca, podobnie jak serwerownia reguluje płatności do dostawcy energii elektrycznej. Docelowo takie rozwiązanie obniża to koszty i zwiększa przejrzystość. Klient wstawia takie serwery, które pobierają mniej mocy (CPU low-voltage, zasilacze z wysokim współczynnikiem wydajności, np. +85%). Zgadzam się z Tobą, że nie ma to sensu w przypadku kolokacji jednego serwera. Korzystałem z serwerowni, które zarówno pobierają stałe opłaty jak i opłaty uzależnione od zużycia energii i uznaję tą drugą za lepszą dla obu stron umowy.
 15. Nie, bardzo często zdarza się, że klienci mają kilka serwerów. Wówczas założenie licznika na te maszyny jest uzasadnione.
×