Skocz do zawartości

camikazee

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez camikazee

 1. NCGroup, Livenet.

  Wszystkim, wszystko działa?
 2. NCGroup, Livenet.

  Znów to samo. Nie dość, że pad, to od 3 miesięcy całą pula IPkow livenetu wisi na spamhausie.
 3. NCGroup, Livenet.

  Jakby nie było jestem wiele lat z livenetem i pomijając małe zgrzyty, to i tak byłem zadowolony. Tylko takie sytuacje jak ta dają mocno do myślenia.
 4. NCGroup, Livenet.

  Mi nie działa serwer od popołudnia, albo i wcześniej. Pisałem wszędzie gdzie mogłem i dzwoniłem.
 5. NCGroup, Livenet.

  Czy dzisiaj miał ktoś problemy z działaniem serwerów?
 6. Rozsyłanie spamu

  Mam takie lamerskie pytanie odnośnie rozsyłania spamu poprzez exima. Korzystam z DA, jakiś czas temu serwer rozsyłał spam, zupdatowałem całego DA, exima, zmodyfikowałem config i wymusiłem autoryzację. Od prawie miesiąca nie było problemu. Nagle wczoraj dostałem powiadomienia, że znów trafiło IP na blacklisty. Przeanalizowałem mainloga i są próby logowania z fałszywych adresów z domeny, wszystkie kończą się "incomplete'm". Teraz już sam nie wiem, czy rzeczywiście spam wyszedł z mojej maszyny. Czy jeżeli tak by było, to w logu byłby komunikat completed, czy jest opcja by odbyło się to poza logiem lub mail by poszedł a komunikat byłby mylący (incompleted).
 7. Rozsyłanie spamu

  Dzięki za odpowiedź Aczkolwiek mam problem, ponieważ sprawdzając listę maili na http://support.clean-mx.de/clean-mx/publog?ip=IP i porównując je z logami nie widzę wiele prób (dziesiątki) logowania na te adresy pewnie poprzez telnet, ale tam wszystkie próby są odrzucone. Wykluczam nieautoryzowanych użytkowników i zhackowane konto roota. Raczej gdzieś mam dziurę, której namierzyć nie mogę. Teoretycznie gdybym miał dziurę, to na tą ilość prób ataków, wysłanych maili byłoby więcej. Gdy nie miałem włączonej autoryzacji, to boty wysyłałay dziesiątki maili na sekundę, teraz wysłanych 3 stycznia było z dziesięć i wczoraj jeden.
 8. Z: NCGroup, Livenet.

  Livenet padł
 9. NCGroup, Livenet.

  Jak pingi u was? Niby wczoraj jeszcze szalały, później było w miarę ok, ale dostaje sygnały, że serwery głosowe przycinają :/
 10. NCGroup, Livenet.

  I to jest najgorsze. Gdybym wiedział chociaż, do kiedy będzie awaria. Oni odbiorą jeden telefon, ja odbieram ich dziesiątki. Co ja mam mówić, poczta nie działa, maszyna leży :/ Wiem wiem, zaraz ktoś napisze "masz to za co płacisz", jednak gdy livenet nie ma awarii chodzi bardzo zadowalająco.
 11. NCGroup, Livenet.

  Dziś po godzinie 2 padła mi maszyna. O 8:48 dopiero to zauważyłem i wysłałem informację na BOK, jest 11 nie mam odzewu, na infolinii ciągle wisi informacja, że brak miejsca na nowe wiadomości. Chciałbym się dowiedzieć, czy to tylko u mnie jest ten problem, czy to jakiś ogólny. Wiem, że 8go miała być jakaś konserwacja zasilania, ale dziś mamy 12.
 12. Ja bym polecał telesten. Mieli/mają na sieci np serwer CSa http://cs.bydgoszcz.pl/forum. Korzystam od siedmiu lat z ich łącza, mają niezłe symetryki np z netii.
 13. Witam! Mam webmaila w katalogu /var/www/html/mójwebmail. Teraz chcę by po otwarciu strony poczta.mojadres.pl otwierał się mój webmail. W DA stworzyłem subdomenę, która utworzyła podkatalog poczta, do niego zrobiłem dowiązanie symboliczne, które kieruje na /var/www/html/mójwebmail. Niestety to nie działa i szukam błędu logicznego który popełniłem.
 14. Wolałbym uprościć do granic możliwości ten adres, to jest dla ludzi, dla których łatwiej zapamiętać poczta.cos.pl niż łamane na coś
 15. Powód jest prosty, zrobię jakąś zmianę w webmailu i trzeba będzie modyfikować pozostałe. Co do tych praw już patrzę co i jak.
 16. poszukiwany dobry tani dedyk

  Witam! Szukam "dobrego" serwera dedykowanego. Główne przeznaczenie to hosting, więc i DA brałbym. Transferu dużo, chciałbym jednego TSa i VT postawić, ewentualnie ze dwa serwery Q3 i CS 1.6. Procek minimum czterordzeniowy, tak by zapas był i żadnego zamulania. Cena tak do 300zł m-c. Myślałem o OVH (tylko pingów nie znam), livenet, superhost. Wolałbym by maszyna stała w Polsce by były małe opóźnienia. Raczej przy tej cenie negocjować warunków umowy nikt nie będzie chciał. Co możecie mi polecić. Zależy mi również na dobrym kontakcie, fv na czas, odbierane telefony, odpowiedzi mailowe bez opóźnień tygodniowych.
 17. poszukiwany dobry tani dedyk

  Nie opisałem parametrów, bo liczyłem, że wystarczy określić potrzeby, a koledzy już "na oko" będą wiedzieli jaka maszyna potrzebna będzie. Chciałbym minimum 2GB ramu i 500GB dysk(i), transfer >= 2TB. Czy mi superhost odpowiada nie wiem, bo może nie znam wszystkich ofert konkurencji. a Anie chcę skakać z dedyka na dedyka, tylko jak wybrać to na długo. Chcę być pewien wyboru.
 18. [opinie] jor.pl

  Ja od dwóch miesięcy nie dostałem fv. Pierwszą dostałem po kilku upomnieniach. Zastanawiam się czy kontynuować współpracę, skoro nikt mi na maile nie odpisuje i dodzwonić na biuro się nie mogłem ostatnio. Tam w ogóle ktoś pracuje?
 19. I ja się troszkę tym nakręciłem, ale widać, że lokalizację DC mają w Piasecznie pod Warszawą.
 20. W Bydgoszczy raczej nie ma firmy świadczącej takie usługi. Znam kilka hostingów, gdzie kompy stoją w mieszkaniach (firmy) Moja maszyna np. jest u znajomego w serwerowni, podłączenie do bydmana 100Mbit. Nic lepszego raczej nie znajdę i jak przedmówca wspomniał ja już zrezygnowałem z myślenia o "maszynie podręcznej" i powoli szukam kolokacji poza miastem.
 21. Witam! Szukam dobrej oferty serwerów dedykowanych. Mam dostęp do naszego bydgoskiego bydmana (100Mbit), jednakże pingi nie są zbyt rewelacyjne(gry). Z tego powodu szukam dodatkowego zewnętrznego serwera najlepiej na węźle atmana. Chciałbym się dowiedzieć ile mogę maksymalnie odpalić serwerów np. CS16 na maszynie zbliżonej do Quad Core 2,5GHz 2-4GB RAM, ile żarłyby transferu oraz czy nadaje się ona wtedy również na udostępnienie innych usług - www. Na chwilę obecną mam 4 serwery CSa (lacznie slotow: 90), Q3 (lacznie slotow: 70), kanał TS i Ventrilo na maszynie P4 3,2GHz 1GBRAM (dokładam 3), obciążenie niewielkie bo niewielu graczy. Jednak chciałbym pójść dalej i dołożyć lepszą maszynę dla bardziej wymagających graczy. Dlatego szukam dostawcy. Ważne dla mnie by opłata instalacyjna nie była zbyt wygórowana, bo jak się nie sprawdzi to trzeba będzie zmienić. Abonament miesięczny powiedzmy 400zł. Dużo transferu, niskie pingi. Na koniec dodam, że to nie żaden krzak, nie pobieram opłat za usługi, a jeżeli zacznę, to mam działalność i na wszystko będą rachunki. Wiem jestem wymagający
 22. Poszukiwany dedyk

  Już w pierwszym poście zaznaczyłem, że z krzaczkami i kaczkami mam mało wspólnego Mi serwer potrzebny w celach reklamowych/zarobkowych(może). Kwestia tego, że jeżeli chciałbym sprzedawać serwery gier, to z czystej kalkulacji jest to nieopłacalne. Przy założeniach Michała, że na maszynie uruchomię 200 slotów i załóżmy, że będą to 6zł sloty (tak pośrednio priv i pub), to 1200zł wchodzi do kasy na m-c. Odejmijmy koszty utrzymania serwera i podatek. Wynik nie jest oszałamiający Więc cała idea tego chyba polega na posiadaniu tanich maszyn lub upychaniu większej ilości slotów lub to i to. Na oku mam kilka firm od których chyba zacznę. Pomysły są, a reszta wyjdzie w praniu. Napiszemy jakieś dobre skrypciki, podszkolimy się i może jakiś profit wpadnie.
 23. Poszukiwany dedyk

  Dla ścisłego zrozumienia, mówię o opłacie miesięcznej. Bo z tych ofert co przeglądałem, nie wydaje mi się abym za 800zł miał słaby sprzęt na średnim łączu
 24. Poszukiwany dedyk

  Czyli już wiemy, że cena moja jest zaniżona. W takim razie zwiększamy budżet 600-800zł. Za taką cenę mogę już wymagać? I co z możliwościami przejścia ze słabszej maszyny na mocniejszą?
×