Skocz do zawartości

Miłosz

WHT+
 • Zawartość

  3878
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  109

Wszystko napisane przez Miłosz

 1. Hej hop Używacie/możecie polecić jakieś systemy? Nie chce wydawać nieskończonej ilości pieniędzy na takie coś. Dobrze jakby była możliwość rozbudowy w przyszłości. Na początek napewno rolety, czujki dymu, etc. Fajnie jakby była możliwość spięcia jakiegoś wyjścia alarmowego z Satelem, który dalej wygeneruje mi alarm i powiadomienie.
 2. Napisz do Wojtka: wojtek@mw-network.pl Ogarnia mikrotiki, ma chyba wszystkie certy I na co dzień administruje dziesiątkami takich routerków.
 3. Pytanie odnośnie RIPE

  Tak, można tak zrobić.
 4. Pieczątka firmowa

  To jak chcesz konkretnie to polecam Maltext w Tucholi. Robimy u nich wszystko co zwiazane z pieczatkami i reklama. Wysłane z mojego S41 przy użyciu Tapatalka
 5. Pieczątka firmowa

  omg.. poważnie? kryptoreklama zaraz będzie? PIerwsza z brzegu firma reklamowa w Twoim mieście lub mieście obok...
 6. Sam widzisz, że ruch wychodzi Ci globalem. A nie powinien, bo OVH jest w dwóch największych openpeeringach w Polsce. Więc tam powinien lecieć.
 7. Poka jeszcze tracert do serwera w wawie. I możesz sie zapytać swojego dostawce czemu ruch pchają globalem do OVH, a nie przez jakiś openpeering. Bo wygląda na to, że gradacja ruchu jest gdzieś na globalu.
 8. A cóż pod 6 jest? Napisz to jeszcze raz z przecinkami i kropkami, bo niewiele rozumiem.
 9. Pokażcie jak leci ruch, pewnie gdzieś jest jego gradacja
 10. Od siebie. Ruch do nich pcham Thinxem Wysłane z mojego S41 przy użyciu Tapatalka
 11. Akurat ruch do ich iperfa leci linkiem gdzie jest 1G do nich i więcej wolnego pasma nie było. Ale pewnie 1G zamknie bez problemu.
 12. Zgłoszenie do prokuratury

  30 dni?
 13. Nie potrzebujesz tam switcha L3, i nie powinieneś w ogóle o tym myśleć Jak wysycisz linki LACP, to będzie czas zrobić szkielet 10G.
 14. Do serwerowni switch agregujący, np jakiś D-Link DGS 3120-24SC. Masz w nim miedź i SFP. Ciskacza zapniesz po miedzi, a hpki po np 2 SFP w LACP. Dobrze by było jakby ten kabel miedziany miedzy serwerownią a ciskaczem był porządniejszy niż średniej klasy chinol. Możesz odrazu wcisnąć tam światło i na konwerterach przejść na miedziuche.
 15. Polskie IPTV

  To nie jest forum sharingu, więc temat zamykamy.
 16. klipsy na kable elektryczne 12v

  https://allegro.pl/listing?string=SZYBKOZ%C5%81%C4%84CZE%20SZYBKOZ%C5%81%C4%84CZKA%20ELEKTRYCZNA%20PRZEWOD%C3%93W&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-4-1003
 17. Polskie IPTV

  Evio, SGT, Metroport itp.. Albo bierz bezpośrednio od kontentodawcy
 18. klipsy na kable elektryczne 12v

  Takie coś: http://asmot.bydgoszcz.pl/306-1103-large/szybkozlacze-czerwone.jpg zwykłe szybkozłącze
 19. Zasoby Sieciowe

  VPN i samba?
 20. Iptables, a internet

  Co to za wpis? Może policy jest domyślnie na drop?
 21. Zmiana przestrzeni dyskowej

  a fdisk -l co mówi?
 22. Po co na obu jest ta sama adresacja? Co to ma dać? Na jednej wiacie zostaw adresacje 4.x (np tam gdzie jest Win Srv), a na drugiej 2.x. Między nimi dowolna połączeniówka z dowolnej adresacji. Ustaw na każdej routing statyczny co by wiedziały którędy do jakiej sieci lecieć.
 23. Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/101-mydevil-net/ Opinie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/101-mydevil-net/
 24. IPv10

  v6 jeszcze nie wdrożone, ale już są następne przymiarki: https://tools.ietf.org/html/draft-omar-ipv10-06
 25. IP i port wyłapiesz przez logowanie nowych połączeń przez iptables. Zapytanie o ip i port jest po to żeby powiązać pacjenta z abonentem u jakiegoś operatora ISP. ISPy logują właśnie taki zestaw danych nawiązywanych połączeń. U nas jest to kilka gb czystego tekstu dziennie
×