Skocz do zawartości

Activisio.pl

Użytkownicy
  • Zawartość

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Activisio.pl


  1. czyli można u Was zakupić oprogramowanie sklepu (np łącznie z kompleksową obsługą firmy) w celu dalszej odsprzedaży, dzierżawy lub rozdania?

     

    Ed

     

    teoretycznie mógłbyś, ale wtedy pozbawiłbyś się dostępu do aktualizacji systemu i gwarancji na rok czasu ;)

    Jesteśmy fair wobec klientów - dostają porządny system i w razie czego nie muszą być zależni od nas.

    Wątpię by jakaś firma handlowa po to zlecała sklep internetowy za 2 - 3 tys zł netto żeby potem go rozdawać za darmo na prawo i lewo tym samym pozbawiając się wsparcia. Jakieś zaufanie w biznesie musi być.


  2. nie wrzucaj linków do forum sprzed 3 lat. wtedy był całkiem inny silnik, inna bajka w ogóle.

     

    Żeby nie było, że jestem forumowym obrońcą sote, po prostu kupiłem licencję na początku wersji 5 jakoś w lutym 2009 roku. Sklep działa do dnia dzisiejszego bez najmniejszego problemu.

     

    Witam, to chyba nie zauważyłeś że jeden link był z kwietnia 2010, drugi z marca 2009 i dwa linki z 2007 roku, co pokazuje że z sote nadal są problemy

     

    Jeżeli dobrze rozumiem twoje oprogramowanie e-store 3.0 jest to darmowy 'opencart' spolszczony z poinstalowanymi dodatkami. Może nawet napisałeś jakieś dodatki.

     

    Pozwolisz, że zapytam na forum publicznym: Ile kosztuje goła licencja twojego sklepu? Bez grafiki, bez instalacji, bez wdrożenia, bez pozycjonowania, bez 'badania użyteczności' - cokolwiek to jest :) Jeżeli to nie jest tajemnica handlowa oczywiście :)

     

    Zmian w e-store 3.0 w porównaniu do opencart była cała masa wymienię te które przychodzą mi do głowy:

     

    nowy system szablonów

    przebudowane i zoptymalizowane modele i kontrolery

    znaczne odchudzenie kodu źródłowego

    uporządkowanie sytuacji z językami, spolszczenie oprogramowania

    zmiany w bazie danych: (innodb: obsługa kluczy obcych, optymalizacja i zmiana wielu tabel)

    nowe opcje produktów (cechy - te z opencart nadawały się na śmietnik)

    nowe moduły i funkcjonalności - np aktualności, opisy producentów, zarządzanie opcjami i wartościami opcji

    dynamiczne tworzenie własnych modułów wysyłki i wiązanie ich z modułami płatności

    nowe ustawienia konfiguracyjne

    wybór wysyłki w koszyku, skrócony i przebudowany etap zamawiania produktów

    zmiany w grupach rabatowych, kuponach, promocjach

    przebudowany routing, automatyczne generowanie przyjaznych linków (seo friendly), optymalizacja pod pozycjonowanie

    integracja z systemem ratalnym Żagiel

    uniwersalny synchronizator / integrator potrafiący jednorazowo lub codziennie pobierać i aktualizować ofertę w XML w formacie ceneo, nokaut - możliwa rozbudowa pod dowolny format xml dowolnej hurtowni

    integracja z porównywarkami cen (ceneo, nokaut, skapiec, radar, okazje.info)

    możliwość integracji z programami F/K (subiekt gt, raks sql, wf mag, dzięki współpracy z e-mo.pl i protonsoft.pl)

     

    do tego można dodać całą masę drobnych usprawnień, poprawek błędów opencart-a, poprawek związanych z użytecznością systemu po stronie frontendu jak i backendu.

     

    Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie o cenę licencji bo to nie nasz cel by sprzedawać sam system,

    oferujemy pełną i kompleksową obsługę firmy która się do nas zgłasza, od wymyślenia nazwy dla sklepu, stworzenia loga, szaty graficznej, projektów wizytówek, ulotek, wdrożenia sklepu internetowego, jego integracji np z hurtowniami i innymi systemami, poprzez całą obsługę reklamową (pozycjonowanie, adwords itp). Ponieważ prowadzimy własny sklep internetowy oferujemy klientom "rozkręcenie" sklepu który dla nich wdrożymy.

     

    Pozdrawiam Michał


  3. nigdy nie zdecydowałbym się na sklep z szyfrowanym kodem :)

     

    Sote w ostatnim czasie rozwija się w odpowiednim kierunku. Wersja 5 ma już prawie dwa lata (od stycznia 2009) Co chwilę sensowne aktualizacje, które działają! Jest to praktycznie jedyny aktualnie rozwijany sklep w Polsce. Świetny kontakt mailowy i telefoniczny z firmą. Dodatkowo pomocy można poszukać na forum gdzie wypowiadają się programiści firmy. Są w stanie wykonać praktycznie dowolną modyfikację za odpowiednią opłatą.

     

    Drobne modyfikacje można wykonać we własnym zakresie, a do tych bardziej skomplikowanych przyda się znajomość frameworka symfony lub trochę pieniążków :)

     

    Generalnie polecam :)

     

    witam, a to ciekawe co piszesz bo na forum ecommerce helion od lat wszyscy klną na sote i to strasznie:

    http://ecommerce.helion.pl/about1081.html

    http://ecommerce.helion.pl/about751.html

    http://ecommerce.helion.pl/about394.html

    http://ecommerce.helion.pl/about430.html


  4. 1. Jeśli firma upadnie to nawet niezakodowane źródła nie powstrzymają przed przesiadką na inny system, to tylko kwestia czasu bo PHP się cały czas zmienia. Znalezienie "opiekuna" do podtrzymywania "życia" oprogramowania może okazać się zbyt kosztowne. Także argument z księżyca nie poparty praktyką. Ponadto działam już od 7 lat i nie zamierzam "upaść"

     

    Jak się spojrzy na kod html i css dema kqs to ma się wrażenie że zatrzymał się w rozwoju właśnie 7 lat temu... kilkadziesiąt tabel w kodzie, brak jakiejkolwiek poprawności i przejrzystości kodu. Wdrożenie bardziej skomplikowanej grafiki musi być drogą przez mękę. Jeśli tak była pisana reszta sklepu, to nie dziwie się że ma zakodowane źródła.


  5. toi nie takie proste :)

     

    sklepy w fazie rozwijania wychodza znacznie lepiej przy rozliczeniach % od przychodu, oczywiscie ten stan rzeczy jest przeznaczony tylko do pewnego pulapu obrotu, najprostszy sposob rozliczen ma tu istore i etradepro, bardziej szemrany IAI (transfery, mioejsce itp)

     

    drugi rodzaj to abonament czyli sklepy typu redcart i 100sklepow.pl gdzie od kilkunastu zlotych do 99zl mozna miec sklep bez ograniczen

     

    koszt designu istnieje w obu przypadkach SaaS i pudelkowego, ten koszt pomijam

    nie zapominaj prosze o kosztach hostingu, ewentualnego vps czy dedyka dla wiekszych sklepow, administracji w tym przypadku - pudleko wychodzi taniej, ale nie jest to az tak istotna roznica, jest to raczej wybor pomiedzy iloscia siwych wlosow :)

     

    wiadomo, na początku koszt wejścia jest niski, tak jak piszesz. Ale np taki % od sprzedaży - to zupełnie jak allegro... a właśnie po to tworzy się sklep internetowy by nie płacić prowizji :) Abonament natomiast, jak się zobaczy lidery rynku IAI to wcale nie jest kolorowo :)

    ogólnie to zapraszam na forum http://ecommerce.helion.pl


  6. jelsi idziesz tak w zaparte i koniecznie skupiasz sie na kliencie ktory nie bedzie grzebal w kodzie ale chcial miec aktualizacje to do tego najwygodniejsze sa rozwiazania SaaS gdzie klient nie musi nawet robic instalacji, zero kodu, zero kodowania(etradepro % od sprzedazy, 100sklepow kilka zlotych abonamentu)

     

    Zgadza się Software as a service to dobre rozwiązanie dla firm które nie chcą się o nic martwić i mają zasobny portfel :) wystarczy policzyć np 3 - 4 lata funkcjonowania sklepu, abonament + przeróbki (grafika, kodowanie) jakie to są koszty.


  7. Ustalmy jedno, klient ma mieć dostęp do aktualizacji (nowych wersji) oprogramowania czy niech się sam martwi o rozwój swojego sklepu? Chodzi rzecz jasna o rozwiązania pudełkowe.

     

    Nie chodziło o aktualizacje, tylko co z systemem gdy firma (np jednoosobowa - takich producentów oprogramowani jest pełno) upadnie albo nie chce wdrożyć jakiegoś rozwiązania? Wtedy zlecenie można przekazać innej firmie... która z zakodowanym źródłem nic nie zrobi....


  8. Dla aplikacji użytkowych jest to dla wszystkich oczywiste.

    Ale dlaczego u licha nie jest to oczywiste dla serwisów webowych?

     

    Bo aplikacje webowe (zwłaszcza sklepy internetowe) wymagają bardzo dużej ingerencji i indywidualnego podejścia do branży w której działa konkretny sklep internetowy. Każda branża ma swoje charakterystyczne cechy, inaczej będzie przy sklepie z oponami, inaczej z zegarkami, rowerami, ubraniami itp. Do tego każdy właściciel sklepu ma inną wizję, inne wymagania, pomijam kwestie integracji z innymi systemami bo wtedy zaczyna się zabawa.


  9. Panie Michale,

    Jest Pan w 100% przekonany do tego co pisze? Jeszcze jest szansa się z tego wycofać.

     

    Witam, tak jestem przekonany. Co w takich 2 wymienionych sytuacjach klient może zrobić ze sklepem który ma zakodowane źródła?

    Przypuśćmy chce dodać pole w bazie danych które będzie reprezentować typ produktu np damski / męski który będzie potrzebny do sortowania na liście produktów i co wtedy?

     

    Większość pudełkowców pozwala zmienić via ACePe grafikę.

     

    To jeśli chce ktoś pielęgnować i dopieszczać, to niech zdecyduje się na dedykowane pod siebie rozwiązanie i je pielęgnuje. A jak bierze pudełko, to zadowala się tym, co mu daje do zabawy via ACP to pudełko.

     

    Dobrze ujęte - zmieniać grafikę, lecz jakieś bardziej skomplikowane przeróbki silnika sklepu (nawet na własną odpowiedzialność) odpadają bo często zabrania tego licencja, de facto jest się uzależnionym od dobrej woli producenta oprogramowania, który nie koniecznie będzie je rozwijać po myśli właściciela sklepu internetowego:) Jak się chce być całkowicie niezależnym to dedykowane rozwiązanie, minus taki że wtedy jest drogo


  10. Większość użytkowników komputerów jest użytkownikami a nie programistami więc po co ukrywać kod windowsa, Office, Total Commandera, The Bat,............. i tak bez końca można wymieniać więc ten argument jest całkowicie od czapy.

     

    KQS koduje kod bo wybrał taki model biznesowy i NIC wam do tego.

     

    A czy ja bronię komuś kodować źródła, jak chce niech koduje.....

    Natomiast z punktu widzenia właściciela sklepu, gdy np z wykonawcą źle układa się współpraca albo firma zniknie z rynku, to co ma zrobić z zakodowanym źródłem?

    Nawet nie zleci jakiś poważniejszych przeróbek czy poprawek...

     

    Porównanie do windowsa czy office'a jest nie trafne, gdyż z aplikacje internetowe wymagają stałego pielęgnowania - bycia na czasie z grafiką, dostosowania systemu do klientów itp


  11. Witam, większość właścicieli sklepów internetowych to handlowcy, więc sami nie grzebią w źródłach, wiec dlaczego ukrywać kod źródłowy systemu?

    Pewnie dlatego, że jest przestarzały i system jest nieciekawie napisany, bo jeśli trafi się chociaż 2% klientów którzy mają jednak jakieś pojęcie... resztę dopiszcie sobie sami :)

     

    Nasza firma nigdy nie szyfrowała kodu i jakoś nie było z tym problemu.


  12. 1. Jaki skrypt? Napiszę czego oczekuję: model licencyjny, skrypt szybki, bezpieczny, z możliwością wdrożenia własnej grafiki, z możliwym logowaniem przez SSL. Ilość towaru to ok. kilkaset do tysiąca pozycji w przyszłości. Przyjazny dla wyszukiwarek, SEO. Mam dwa typy, ale nie chciałbym tego na razie zdradzać. W przypadku zainteresowania tematem, chętnie to wyjawię. Kwota do 2tys.

    Witam, polecamy nasze oprogramowanie e-store, 2 miesiące temu wyszła nowa wersja. Wdrażaliśmy 2 sklepy z zabawkami:

    http://www.pingoo.pl i http://www.ekajtek.pl (w trakcie towarowania)

    PS prawdopodobnie jako jedyna agencja interaktywna prowadzimy sklep na oprogramowaniu które oferujemy: http://www.delizia.pl

     

    2. Wiem, że hosting należy wybrać pod konkretny skrypt i przewidywany ruch, ale w morzu ofert i reklam łatwo utonąć. Oczywiście jako początkujący zainteresowałem się ofertą jednego z liderów (przynajmniej jeżeli chodzi o ilości reklam w prasie i w necie) ale właśnie dzięki tutejszemu forum postanowiłem sprawdzić inne propozycje.

    Z czystym sumieniem możemy polecić serwery http://www.iq.pl - są niezawodne, sami korzystamy z tego serwera, a także większość naszych klientów. Takie firmy jako home.pl i nazwa.pl lepiej omijać szerokim łukiem.

     

    3. Mam zarejestrowane na potrzeby sklepu domeny .pl .com.pl i .eu Czy w przypadku wyboru hostingu w innej firmie muszę te domeny przenieść do niej? Pytanie pewnie lamerskie, ale wolę się upewnić...

    Domeny możesz mieć w innej firmie hostingowej, najtaniej będzie http://www.masternet.pl

    pozdrawiam Michał


  13. Witam, również dołączę się do pozytywnych opinii o serwerach iq.pl.

    Nasza firma wdraża sklepy internetowe, sami korzystamy z serwera iq.pl ale również polecamy naszym klientom - obecnie ponad 50% naszych klientów również korzysta z iq.pl.

    Nigdy nie było żadnych problemów z hostingiem ani BOK-iem, panel serwera jest bardzo przyjazny i intuicyjny, jest wiele przydanych opcji np ustawienia php, których na wielu serwerach konkurencji nie można znaleźć.

     

    Pozdrawiam Michał / Activisio.pl


  14. Witam, chciałem zwrócić uwagę na naszą ofertę dotyczącą projektowania sklepów internetowych.

     

    To co odróżnia nas od konkurencji:

    1. z zaprzyjaźnioną firmą prowadzimy sklep internetowy z kawami: delizia.pl - oferujemy rozwiązania z których sami korzystamy

    2. oferujemy kompleksową obsługę graficzną (projekty graficzne stron, loga, animacje flash, projekty wizytówek, plakatów, katalogi pdf)

    3. oferujemy kompleksowe wsparcie reklamowe i marketingowe (pozycjonowanie, obsługa kampanii adwords, doradzamy gdzie i jak się reklamować, które sposoby są najkorzystniejsze dla danej branży)

    4. zajmujemy się projektowanie użyteczności sklepów internetowych

    5. oferujemy możliwość integracji naszego oprogramowania e-store z programami magazynowymi Subiekt GT i WF-Mag

    6. dzięki specjalnie zaprojektowanemu integratorowi, możemy ulepszyć dowolny sklep oparty o oscommerce (przeniesienie bazy produktów i klientów) do naszego oprogramowania

     

    Niedawno wyszła kolejna wersja naszego oprogramowania e-store 3.0, jest to profesjonalnie przebudowana, dostosowana do polskich warunków oraz spolszczona komercyjna wersja systemu opencart.

     

    Jeśli chodzi o dyskusję, który system sklepu jest najlepszy / najgorszy - nie da się tego określić. To powinni oceniać indywidualnie klienci, każdy klient ma różne potrzeby i wymagania, różny budżet, dla każdego coś innego, tak jak z samochodami - jeden woli pick-upa a drugi auto sportowe.

     

    W Polsce jest wiele firm oferujących porządne oprogramowanie sklepu internetowego, poza samym systemem nie zapominajmy, że ważne jest też podejście danej firmy do klienta oraz wiedza na tematy związane z e-commerce.

×