Skocz do zawartości

mysmo

Użytkownicy
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O mysmo

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Darmowy SSL w OVH

  To super, że śmiga. Co do e-maili może dopytaj, bo u mnie jak ktoś wyśle do mnie wiadomość na błędny e-mail (literówka) ale w mojej domenie, to jest dostarczany na podany przeze mnie wcześniej lub na taki jakby główny/techniczny/mój serwerowy – nie wiem jak to ładnie wytłumaczyć.
 2. Darmowy SSL w OVH

  Ja mam zmieniony tylko wpis MX, ktory wskazuje na serwer gdzie mam skrzynke e-mail, czyli u Ciebie ionic (nie ovh). Wpis odwoluje sie bezposrednio do serwera, nie poprzez domene.
 3. Darmowy SSL w OVH

  Poradziłaś sobie?
 4. Darmowy SSL w OVH

  Na tyle na ile się orientuję, to u jednych będzie dostępna, a u innych nie, dopóki wpisy wszędzie się zaktualizują (do 72 h). Samo ovh robi to sprawnie ale nie jest powiedziane, że gdzieś na świecie, ktoś jak wejdzie na stronę w sobotę/niedzielę to mu się strona wyświetli.
 5. Darmowy SSL w OVH

  W zakładce Serwery DNS powinnaś wskazać serwery ovh, żeby to zadziałało. Potem w Sunrise wskazujesz dopiero serwer ionic (IP).
 6. Darmowy SSL w OVH

  A w zakładce Serwery DNS dla tej domeny masz adresy ovh?
 7. Darmowy SSL w OVH

  Certyfikat możesz wykupić w innej firmie niż ta, w której masz hosting. Może spróbuj w ovh przywrócić ustawienia początkowe (reset wpisów DNS) i spróbować jeszcze raz.
 8. Darmowy SSL w OVH

  Nie wiem jak Ci jeszcze pomóc. Korzystałaś z poradników OVH? https://docs.ovh.com/pl/domains/hosting_www_jak_edytowac_strefe_dns/ https://docs.ovh.com/pl/ssl-gateway/jak-zamowic-ssl-gateway/ https://docs.ovh.com/pl/ssl-gateway/korzystanie-ssl-gateway/ Może hosting zmień na taki, gdzie certyfikat jest już w cenie pakietu? Przenosiny zwykle również są bezpłatne.
 9. Darmowy SSL w OVH

  Odpisuja ze nie pomagaja, bo usluga jest swiadczona bezplatnie i odsylaja do FAQ. Dlatego wyladowalem tutaj.
 10. Darmowy SSL w OVH

  Automat OVH sprawdza chyba tylko, czy zmieniłaś wpisy A i AAAA w strefie DNS domeny, reszta konfiguracji wydaje mi się, że ich nie interesuje, więc jeśli automat nie potwierdził, że wpisy te są zmienione, to anulował uruchomienie certyfikatu. Możesz mieć uruchomiony certyfikat w OVH, a nie wdrożony na stronie, a w OVH będzie on aktywny jeśli tylko wpisy są zmienione.
 11. Darmowy SSL w OVH

  nie, uzupełniasz tylko pole adres docelowy wartością z e-mail Pole AAAA musi wskazywać na domenę, bo chyba inaczej nie będzie działać. Potem w Sunrise dodajesz sobie domenę z www i bez www ze wskazaniem na serwer ionic.
 12. Darmowy SSL w OVH

  Coś za bardzo kombinujesz. :) Wpis AAAA dodajesz: Web->Domeny->[wybrana domena]->Strefa DNS->Dodaj rekord->AAAA->[adres docelowy z e-mail]->Dalej Nie wiem jak i gdzie chcesz dodać rekord AAAA dla domeny z www i bez.
 13. Darmowy SSL w OVH

  Wpis AAAA dodaje się samodzielnie w panelu domeny OVH z wartością jaką ci przysłali na e-mail. Potem czekasz aż się zaktualizują (dość szybko) i dopiero możesz działać dalej, czyli w Sunrise przekierować domenę na serwer ionic.
 14. Certyfikat SSL, Domena z OVH

  Działa, działa, rozszerzenie tematu tu: https://www.webhostingtalk.pl/topic/58352-darmowy-ssl-w-ovh/ Właśnie to mnie odrzuca w OVH - nieaktualne treści w poradnikach i błędne linki do nich w ich własnych powiadomieniach, komunikaty raz po francusku, raz po polsku itd. A to FAQ to chyba nie dotyczy tej usługi SSL Getway.
 15. Darmowy SSL w OVH

  ok, super, generalnie działa, dla adresu https://www.qazwsx.pl teraz jeszcze żeby przekierowywało z http i bez www. Wstawiłem taki fragment kodu do .htaccess w public_html Jest napisane żeby zmienić 302 na 301 jeśli wszystko będzie działać prawidłowo. Działa przekierowanie z http na https ale nie działa przekierowanie z adresu xyz.pl na https://www.qazwsx.pl RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. RewriteRule ^(.*)$ https://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=302] RewriteCond %{HTTPS} off RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=302] albo taki? może lepszy ale też nie działa RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.(.*) [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [L,R=301] RewriteEngine On RewriteCond %{HTTPS} !=on RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] Ok, darowałem sobie te przekierowania, pogrzebałem jeszcze w Sunrise i śmiga. Trzeba włączyć Redirection HTTPS oraz utworzyć jeszcze domenę bez www
×