Skocz do zawartości

Arch71

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O Arch71

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  FPP
 • Imię
  Artur
 • Nazwisko
  Durzy
 1. Serwer VPS Ubuntu 18.04 (OVH)

  Tak z ciekawości - czym nadzwyczajnym wg Ciebie w temacie wyżej opisanych serwerów wyróżnia się OVH na tle innych firm hostingowych?
 2. Zmiana uprawnień użytkownik

  Witajcie, dzisiaj znajomy zadał mi zagwozdkę - w jaki sposób zmienić uprawnienia użytkownika, aby miał uprawnienia roota. Teoretycznie komenda: usermod -a -G sudo <nazwa_uzytkownika> powinna dodać go do grupy sudo, wiec teoretycznie powinienem mieć z poziomu tego użytkownika dostęp chociażby do apt, ale niestety nie mam. plik sudoers: Czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje? Dzięki!
 3. Myślę, że klasyczny klient (ja nim akurat nie jestem) oczekuje gotowego, działającego rozwiązania wg przekazanej listy wymagań. Z kolei który plik był otwierany/edytowany, może powiedzieć naprawdę sporo.
 4. Żeby była jasność - zlecenie dotyczy konfiguracji serwera roboczego (testowego). Historia nie musi być dokładna i kompletna, chodzi o odtworzenie czynności na serwerze produkcyjnym we własnym zakresie. "Śmieszne" komendy są mi znane, tak samo jak dziury w MTA i idące za tym przykre konsekwencje. Rozumiem, oddałbyś serwer produkcyjny do instalacji usług komuś obcemu z "zewnątrz" ?
 5. Witam, zlecę instalację i konfigurację usług poczty Postfix + Dovecot na VPSie z Ubuntu 18.04 przy następujących założeniach: - protokoły (E)SMTP, IMAP, POP3, obsługa StartTLS oraz SSL/TLS, (porty 25,587,465). - domeny/użytkownicy wirtualni, trzymani w bazie mysql (baza będzie "wystawiona"), autoryzacja w bazie itd. - możliwość ustawienia quoty dla użytkownika - obsluga SSL dla domen - DKIM - ClamAV + SpamAssasin - RBL WebMail oraz panel administracyjny do obslugi poczty nie będzie potrzebny (wszystkie operacje i konfiguracja związana ze skrzynkami @ będzie odbywać się w bazie danych). Zlecenie zdalne poprzez SSH, najchętniej w taki sposób, aby dostęp był do historii komend/poleceń (historia powłoki). Wszystko skonfigurowane z najwyższą starannością, zgodnie "ze sztuką", dbałością o zabezpieczenia usług. Zależy mi na współpracy z kimś, z kim będzie kontakt po zakończonym zleceniu i będzie mógł mi odpowiedzieć na ewentualne drobne pytania. Proszę o oferty. Pozdrawiam!
 6. Witajcie, no niestety przyszedł taki moment, że muszę prosić o pomoc, może ktoś zasugeruje rozwiązanie. Problem banalny, ale mimo kilku interwencji i konsultacji nadal nierozwiązany. Posiadam serwer dedykowany, UBUNTU 16.04.4, postfix + dovecot, konta vmail. MTA skonfigurowane pod smtp, smtps, submission. I teoretycznie wszystko działa jak należy, oprócz jednego drobiazgu. Okazuje się, że mam open relay w ramach skrzynek w domenach na tym serwerze. Tzn. mogę wysłać bez autoryzacji dowolny email sam do siebie, lub na dowolną skrzynkę w ramach tego serwera. Natomiast autoryzacja działa poprawnie w przypadku wysyłania emaili na zewnętrzne skrzynki. Korzystałem z różnych konfiguracji postfixa, zmieniając głównie parametry smtpd_helo_restrictions/ smtpd_sender_restrictions/ smtpd_relay_restrictions/ smtpd_recipient_restrictions ale mimo różnych efektów problemu nie udało się rozwiązać. Będę wdzięczy za sugestie. Moja obecna konfiguracja: postconf -n master.cf dovecot -n
×