Skocz do zawartości

hakeryk2

Nowy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O hakeryk2

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Miałem memcached - nie pomogło. Korzystam z opcache (tak wiem, że to coś innego, ale dla mnie jest wystarczające) i tak jak stwierdziłem wcześniej - problem leży po stronie usuwania plików których jest mnóstwo na kombinacji apache + nginx.
 2. Dlaczego nie mogę edytować swojej wiadomości?Mniejsza z tym. Powód podany powyżej był tylko cząstkowy. Sytuacja stała się ponownie i ten błąd po strace dotyczy ogólnie całego folderu cache niezależnie od wtyczki tak więc pakiet apache + nginx ma problem z kasowaniem plików cache by robić to jakoś ultra szybko i dostaje zwiechę. Nie wiem jak to rozwiązać. To co na screenie to leci jak szalone Na chwilę obecną pomaga usunięcie folderu z konsoli przez rm -rf sciezka_do_foldery_cache i szybciej sam sie odbudowuje niż zdąży się odpytać czy usunęło.
 3. Korzystając z strace pobrałem id php-fpm i ustaliłem, że przyczyną był zacięcie się odczytu cache z wtyczki socialsharing. Proces wpadał w pętle przy próbie odczytu.Nie znam jeszcze przyczyny dokładnej.
 4. wszystkie usługi php-fpm: pool nazwadomeny.pl i każdą grep auxem sprawdzałem po id procesu i podpinałem pod strace ale nic nie wywnioskowałem. Jakieś porady co wtedy robić gdy proces żre 100% i jak sprawdzić co mieli? Aha i cały czas rosła wartość np standardowo jest: Tasks: 51, 90 thr, 3 running, a przy zawieszeniu się jest około Tasks: 52, 150 thr, 3 running i wartość thr rośnie sobie z czasem zawieszenia się. Włączyłem również logi dla php-fpm ale dalej nic nie logowało. Jedynie logi np z apache to czasami pojawiające się 503 (104)Connection reset by peer: [client ************** ] AH01075: Error dispatching request to : adres url oraz Failed to read FastCGI header którego kompletnie nie ogarniam skoro nie korzystam z fastCgi dla tej domeny.
 5. Dopiero pół roku siedzę w temacie i robiłem coś takiego. Czytałem wszystkie logi każdej aplikacji - nic z nich nie wynikało. Restartowałem najpierw każdą usługę po kolei i sprawdzałem czy może wtedy to wstanie: apache, nginx, php, php-fpm, mysql. Nic się nie działo, serwer dalej 100%. Restart wszystkich naraz poprzez && - serwer wstawał na sekunde i zawieszał się dalej na 100%. Dopiero kompletny reboot pomaga. Próbowałem strace podpiąć pod php, php-fpm i mysql i nic nie wywnioskowałem z nich. Moje tylko małe spostrzeżenie jest następujące. Kiedyś na tej konfiguracji chciałem mecached zaisntalować, zainstalowałem ale nie dawało to wielkiego kopniaka więc przeszedłem na opcache i jest znacznie lepiej, jednak tak mniej więcej od momentu zainstalowania memcached i wywalenia go po wielu problemach zaczęły się te problemy za zacinaniem się serwera, tak więc nie wiem czy to właśnie memcached nie macza w tym wszystkim paluchów.
 6. Mam dokładnie ten sam problem tylko, że na słabszej maszynie. apache 2.4, event mpm + nginx proxy, php-fpm i opcache Od czasu do czasu zdarzają się właśnie takie zawiechy że wszystkie rdzenie stoją na 100% i tylko podwójny lub potrójny reboot całego VPS przywraca wszystko do życia. Żadnych błędów w logach aplikacji.
×