Skocz do zawartości

migus

WHT Pro
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez migus

 1. My używamy dockera na dev i prod z powodzeniem. Jakbyś coś potrzebował to klepnij PW ?
 2. Zaglądnij w logi co się dzieje, ale prawdopodobnie ktoś puka bruteforcem do SSH na twoim vpsie. Zmień port lub zainstaluj sobie coś co będzie blokować takie próby np. fail2ban.
 3. DMARC - stosowane w Polsce?

  W Polsce mało kto ma DMARC i na obecną chwilę raczej to praca na darmo. Jeżeli jednak twój mailing będzie wędrował poza PL to zdecydowanie Ci się przyda.
 4. Jakich zasobów potrzebujesz ?
 5. [16:37] -bash /tmp . cat << EOF > /tmp/twoj.plik > tu wklej tresc > EOF [16:38] -bash /tmp . cat /tmp/twoj.plik tu wklej tresc
 6. Nameserwery

  Uzyskaj nazwy "nameserwerów" od swojego hostingu i podaj je xyz.pl Skonfigurować nową domenę u swojego dostawcy (swoim hostingu), powinieneś to zrobić przed punktem powyżej (chyba, że dostawca xyz.pl nie weryfikuje poprawności konfiguracji strefy dns) Jeśli dobrze skonfigurujesz obsługę domeny ABC.xyz.pl u obu operatorach i dopiszesz odpowiedniego rewritea to powinno zadziałać. M.
 7. MongoDB i limit RAM

  W brew pozorom mongo nie zagarnia dużo pamięci dla siebie, tylko rezyduje w VM. Jeżeli OS lub inny proces będzie potrzebował pamięci to mongo ją odda. FYI mongo najlepiej postawić na dedykowanym serwerze. Jeżeli nie masz takiej możliwości to możesz spróbować przyciąć go cgroupsami (ale może się to dla niego źle skończyć) lub VPS. Zasadnicze pytanie to jakie dane chcesz trzymać w mongo ?
 8. mega zapytania bazy mysql

  Pokaż wynik zapytań show status like '%connect%'; show variables like 'max_connections'; status; show full processlist; Ten ostatni podczas występowania problemu.
 9. Nie odnaleziono serwera

  Masz racje u mnie też nie działa... ...a na poważnie może podaj domenę ? Bez tego ciężko stwierdzić cokolwiek.
 10. linux w szkole

  Pamiętaj o zabraniu dostępu do sudo (które w twoim łubudu jest domyślnie włączone) bo twoje blokady pójdą w piach...
 11. Czy przypadkiem poprzednia firma p.M nie została oddana również KRDC ?
 12. Backup bazy a dostępność bazy

  Taniej wyjdzie 2x VPS i replikacja lub po prostu "dumpy tabelowe" (choć to też nie jest idealne rozwiązanie).
 13. Z pewnością tak ! Zdecydowanie polecam !
 14. Hmm... błędy z DA wystąpiły dopiero po przepięciu DNS'ow ? nie przetestowaliście konfiguracji DA przed całą operacją ?
 15. Backup maili

  Nie trzeba być właścicielem hostingu aby użyć imapsync'a.
 16. [szukam] taniego vps

  Zawsze możesz użyć links/lynx pozdro.
 17. [Zlece] Zainstalowanie rtmp

  Sprawę prawdopodobnie umorzą z powodu małej szkodliwości. Zaliczkę powiadasz... z 50zł Jeszcze trochę to 50 zł będą na raty spłacać.
 18. Masterhost - the end

  To dużo wyjaśnia czemu zwija interes... Jeszcze trochę to firmy do ofert będą dokładać sześciopak.
 19. Ustawienia karty w maszynie

  jaki OS ?
 20. Przy instalacji możesz sobie wybrać jak ma zostać podzielony dysk lub skorzystać z domyślnej dla ovh tablicy partycji.
 21. Nauka administracji, VPS

  pomysł z ircem genialny, tylko logi z rozmów by się przydały ris może wystaw je pod domeną zanim powstanie forum? Znając życie jak powstanie forum/wiki to o kanale ircowym 99% osób zapomni...
 22. Zapytanie od małodoświadczonego.

  może nie doszedł przelew (w sobotę banki różnie realizują przelewy) sesje Po konkretne informacje powinieneś raczej to uderzyć na bok az.pl
×