Skocz do zawartości

DantePANKRACY

Użytkownicy
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O DantePANKRACY

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Rozumiem Państwa podejście do "nowego", który nie ma pojęcia z czym się mierzy, ale też nie rozumiem zarzucania mnie takimi tekstami. Czy ja robię komuś coś złego, że napiszę na forum ze swoimi wątpliwościami? Czy Panowie łapiąc się za takie tematy byli od razu wyposażeni w "niezłe podejście biznesowe"? Są dziedziny naszej branży, w których mam większą wiedzę i jak dostaję hasło - nie umiem zrobić rzeczy A, to staram się jakoś wytłumaczyć, albo w ogóle się nie odzywać, a nie strzelać tekstami rodem z wykopu: "usuń konto i zatrudnij administratora".
 2. Serdecznie przepraszam za ten "politologiczny slang". Zrobiłem wcześniej wspomniane przekierowanie dokupionej domeny na adres IP serwera. W godzinach nocnych chyba się zaktualizowało, bo nie mogę teraz dostać się, ani do phpmyadmin i co za tym idzie również do panelu presty - timeouty. Zrobiłem wszystko wedle twoich wytycznych najpierw dla istniejącej dokupionej domeny oraz dla example.com. Na example.com działa wszystko bez zarzutu, strona się wyświetla. Na dokupionej domenie cały czas wyskakiwała strona z gratulacjami, że wykupiono domenę. Po przekierowaniu dostaję teraz timeouty (załącznik1), ale pinguje mi z konsoli komputerka normalnie i powiem nawet, że po IP serwera takim jak powinno, czyli przekierowanym (załącznik2). Już teraz nabieram podejrzeń, że coś jest nie tak z tą dokupioną domeną... Pytanie też mam co do phpmyadmin i panelu presty. Czy po przekierowaniu domeny szlag trafił całą bazę danych, panel presty, itd.? Czy wystarczy je jakoś przekierować? Bo w /sites-enabled/ są dwa pliki konfiguracyjne, a w nich nie ma ani ServerName ani ServerAlias. Niestety po dodaniu danych z nowej domeny w ServerName i ServerAlias nic się nie dzieję, dalej timeouty (załącznik3). Cały serwer również resetowałem, ale cudu brak Kurdę czuję, że już jestem niedaleko, ale dalej niestety nie wiem w którym kościele...
 3. No i cholera nie działa : D Ja to mam szczęście... Stworzyłem dodatkowy index.html wedle poradnika i też niestety nie podmienia. W ovh "przekierowałem" DNS, coś mi się te pliki konfiguracyjne nie podobają. Chyba już w zaciszu domowym usunę tę domenę z apacha i spróbuję jeszcze raz...
 4. No właśnie "siadłem" na tym etapie z /sites-available/ i nie mogłem przejść dalej z aktywacją. Już sprawdzam czy to zabangla. Dzięki.
 5. Czyli sugerujesz, że wystarczy do tego pliku konfiguracyjnego nowa_domena.conf wystarczy wkleić: <VirtualHost *:80> ServerAdmin nowa_domena@localhost ServerName nowa_domena.com ServerAlias www.nowa_domena.com DocumentRoot /var/www/prestashop <?> ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined </VirtualHost> Bo ten dokument konfiguracyjny nowa_domena.conf posiada zawartość, czyli rozumiem, że mam to wkleić na sam dół dokumentu? (Bo niestety nie ma tam nawet śladu o takich frazach)(załącznik1). Jeżeli chodzi o DocumentRoot mam od razu określić index.php z dokumentu Presty? Wydaje mi się to logiczne, ale wolę się zapytać Jeżeli pomyliłem jakieś pojęcia to przepraszam, ale cholera ta pre-instalowana presta miesza mi tutaj cały układ...
 6. Może troszkę graficznie temat rozjaśnię: według tego tutoriala na stworzenie Virtual Hosta powinienem mieć plik 000-default.conf - rozdział 3. Niestety podejrzewam, że podczas automatycznej instalacji Presty został podmieniony/zmodyfikowany i wyszedł z obiegu. Niestety przy tworzeniu nowego hosta są z tego co rozumiem potrzebne dane w nim zawarte i tutaj pojawia się problem jak mam je ponownie wykorzystać do nowej domeny (załącznik1). Po analizie plików zawartych w /sites-available/ jeden z nich, a dokładnie prestashop.conf posiada podobny układ fraz zgodny z wymaganym do edycji (wyśledziłem jak ten plik ma wyglądać w internetach)(załącznik2). Czy jest możliwe, że ten defaultowy plik się podmienił? Czy w takim przypadku mogę skopiować zawartość pliku prestashop.conf do nowa_domena.conf i będzie to hulało? Przepraszam znowu za ewentualne herezje
 7. Ale nie mogę dla nowej domeny skopiować ustawień defaultowych, bo ich fizycznie w pliku nie ma W pliku sites-available mam: - 2 pliki konfiguracyjne do presy, - jeden z nową domeną, - default-ssl.conf Dzięki.
 8. Witam ponownie, mam pewną wątpliwość odnośnie Virtual Hosta na Apache. Od razu wspomnę, że korzystam z tego tutka: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-set-up-apache-virtual-hosts-on-debian-8 Jak to fizycznie ma się odbywać, gdyż mam już przeca postawioną prestę (niestety/stety administrator podczas zakupu VPS wykupił od razu z zainstalowaną prestą) i w folderze etc/apache2/sites-available/ posiadam pliki konfiguracyjne np. do presty (rozumiem pliki konfiguracyjne do usług/domen), a nie posiadam pliku np. 000-default.conf Przepraszam jak ponownie herezję prawię, ale nie pasuje mi kolejność: czy nie powinno się najpierw zainstalować virtual hosta na nową domenę, a potem na to Prestę? Już się pogubiłem...
 9. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Od razu nadmieniam, że to nie jest tak, że chcę zaoszczędzić i zrobić to samemu "byle by działało". To jest troszkę bardziej skomplikowane... Oczywiście zatrudnienia osoby, która by zajęła się również administracją nie wykluczałem i w dalszej perspektywie na pewno taka osoba znajdzie się przy moim boku Tymczasem zabieram się do "konfiguracji" serwera zgodnie z tym wcześniejszym poradnikiem - dzięki.
 10. Znalazłem taki ciekawy poradnik odpowiadający chyba na wszystkie podstawowe funkcje, które powinien na początek ogarniać serwer: https://www.digitalocean.com/community/tutorials/initial-server-setup-with-debian-8 Czy na początek to wystarczy? Zainstalowałem również firewalla UFW orac MC.
 11. Dzięki za odpowiedź. Właśnie nadrabiam moje braki w temacie. Na razie udało mi się zainstalować webmin i powoli działam w procesie zabezpieczenia serwera. Mógłbyś dokładnie określić o co chodziło Ci w haśle: - SSH(klucze!), - wyłącz dostęp do roota, A to narzędzie mc to skrót na pewno nie od MineCraft, a to mi google wyświetla Dzięki.
 12. Chyba się nie zrozumieliśmy: na tym serwerze VPS jest już wszystko zainstalowane Teraz tylko trzeba skonfigurować, tj. dodać virtualhost tej wykupionej domeny - tak to zrozumiałem. Nie wiem tylko jak z panelu OVH miałbym się tam dostać i jak dokonać tej modyfikacji.
 13. Witam serdecznie, na początek chciałbym zaznaczyć, że jestem totalnie nowy w tym temacie. Chciałbym rozwiązać temat przekierowania domeny tudzież VPS tak, aby było wszystko w porządku, ale po kolei: Zakupiłem serwer VPS OVH, który ma służyć jako sklep pod Prestashop. Tutaj instalacja przebiegła bez zastrzeżeń. Zakupiłem domenę również na OVH i w Preście ustawiłem wszystko pod tę domenę, niestety pierwszy zgrzyt, bo wyświetla mi stronę z gratulacjami... Wpadłem od razu na trop przekierowania, przestawiłem adres IP w pierwszym wierszu domeny na adres IP serwera VPS i czekam teraz na odświeżenie. W między czasie zadzwoniłem do konsultanta z firmy OVH zapytać się czy wszystko w normie i dostałem potwierdzenie, że pierwszy etap zakończyłem pomyślnie, ale jeszcze trzeba na serwerze VPS ustawić Virtualhost na zainstalowanym Apache. Niestety tutaj poległem z kretesem i nie wiem jak mam się w ogóle do tego zabrać. Przeczytałem gdzieś na forum, że można tego dokonać z panelu użytkownika VPS i faktycznie jest jakaś konsola gdzie można zalogować się pod Linuxa Debiana, ale niestety nie wiem czy dobrze celuję. Serdecznie proszę o ratunek z tej sytuacji! Z góry dziękuję.
×