Skocz do zawartości

clays

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O clays

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. nie bardzo, serwer przeskanowany i nic nie wykryło, nic też nie wskazuje na to by coś gdzieś latało - inaczej oberwał by bezpośrednio sam serwer i byłoby to zauważalne. W momencie gdy na konfiguracji hosta zdalnego rdp w konfiguracji przestawię te przekierowania http://imgie.pl/image/wN3dm (jak opisałem powyżej) to dostaję komunikat "Do rejestru systemu zostały wporwadzone zmiany konfiguracji, jednak aktywna sesja użytkownika połączenia RDP-Ttcp nie zostanie zmieniona." http://imgie.pl/image/wN1YD Restart serwera nie pomagał przy zatwierdzeniu tej konfiguracji. Edit: Problem z FTP został rozwiązany. Nie ma on związku z powyższym.
 2. Witam, Posiadam Windows Server 2008R2 wpięty do domeny. Żadne polisy GPO nie są ustawione w taki sposób aby domena blokowała jakiekolwiek czynności, na innych serwerach nie ma problemu. Na serwerze pojawił się od ok. tygodnia problem z jego prawidłowym funkcjonowaniem. Serwer służy jako serwer SQL. Aktualnie na serwer przy próbie łączenia się przez RDP nie da się kopiować ze schowka, nie przenoszą się drukarki ani inne rzeczy związane z łączeniem terminalowym. Zaznaczam od razu, że w ustawienia RDP(Windows) mam ustawione aby przekierowywały się te rzeczy, oraz tak samo ustawione na serwerze w Konfiguracji Hosta Sesji Usług Pulpitu zdalnego na tym połączeniu także mam ustawione te przekierowania. Dodatkowo zablokowały się porty wychodzące i nie mam dostępu do FTP(port 21) - gdzie wysyłane są kopie. Z logów nie nic nie wskazuje na przyczynę takiego zachowania. Do pewnego czasu było ok, a teraz takie problemy gdzie te rzeczy są mi niezbędne. Spotkał się ktoś z czymś takim?
 3. Domena nazwa - nie dochodzą maile

  Sprawdziłem wynik wyszedł 4/10 prezentuje się tak https://ibb.co/ibg57b Aczkowlwiek spróbowałem, teraz wysłać maila testowego na adres, który daje zwrotkę prosto z serwera nazwy (poczta.nazwa.pl) i żadna zwrtoka nie przyszła. Dlaczego? Zaraz będę się łączył z klientem i sprawdzę jeszcze raz wysyłkę od niego, ale jest to dziwne zachowanie.
 4. Witam, posiadam domenę pocztową w nazwa.pl Mam tam utworzonych wiele adresów i pojawił się w zeszłym tygodniu problem z jednym adresem zamowienia@ - wysyłane maile z tego adresu do jednego odbiorcy kończyły się zwrotką Wysyłanie maili z innych kont pocztowcyh (ta sama domena!) nie powoduje takiej zwrotki... Problem w piątek z tego adresu przeszedł na kolejnego odbiorcę. Sprawdziłem czarną listę i domena widniała na jednej z list, lecz zaraz ją wyczyściłem i jest ok. Pomiomo tej operacji problem nie ustąpił. Spotkał sie ktoś z czymś takim? Da się to rozwiazać, czy należy założyć nowe konto ? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ z tego maila wychdozi wiele zamówień i jest to trochę kłopotliwe.
 5. Dzięki wielkie, pomogło. Pytanie jeszcze, czy można zdefiniować za pomocą iptables czy samego server.conf aby nie rutował sieci dla konkretnego adresu? Przyznam szczerze, że certyfikaty mam wrzucone dla ok 40 użytkowników i łączenie się z nimi i dodawanie reguły do configa będzie trochę meczące.
 6. Robiłem to i po tej czynności nie ma możliwości podłączyć się serwerów, które są w sieci OVPN Po zakomentowaniu tego powinno skonfigurować się jakieś reguły iptables, tak myślę... pierwszy raz to robię i nie mam jeszcze takiego doświadczenia z tym
 7. Plik konfiguracyjny .ovpn wygląda tak
 8. Witam, mam postawiony serwer OpenVPN na ubuntu. w obecnej konfiguracji działa tak, że sieć 'rutuje' się przez serwer. Jest to kłopotliwe ponieważ po podłączeniu VPN tracę swój adres DSL a widzę adres serwera OpenVPN. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób wyłączyć przekierowanie całego ruchu na OVPN a najlepiej jak wskazać aby dany adres 1.2.3.4 nie kierował swojej sieci przez serwera ovpn, a pozostałe inne (klienci) owszem. Przegrzebuje fora lecz nie potrafię znaleźć odpowiedzi na to.
×