Skocz do zawartości

dellos

Użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O dellos

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Marcin
 1. Serwer dedykowany dla Biznesu

  Nie wiem oczekuję konkretnych ofert i/lub innych propozycji. Równie dobrze możemy przenieść zasoby na VPS'a lub na Dedykowanego Clouda. Nie upieram się nad serwerem dedykowanym, upieram się by było to szybkie, działające i sprawdzające się dla naszych zastosowań. Czyli obsługa wielu FTP, wielu DB (MySQL), wsparcie dla PHP / *ustawienie wg. domeny/subdomeny, nielimitowana liczba maili, etc. Skoro posiadamy dopiero zajęte 20GB to pewno SSD, też nie będzie złym pomysłem. Główne zastosowanie: to serwisy internetowe bazujące na wskazanych aplikacjach + maile firmowe.
 2. Serwer dedykowany dla Biznesu

  Z tego co wiem jest tam: Xeon 4x 3,4GHz, zakładam że jest to Intel Xeon E3-1231v3 3.4 GHz ale oczywiście mogę się mylić. Jest 32GB Ram'u. Mamy aktualnie 2x IP ale rozważamy 3-4x IP Jakiś system poczty WWW przez Roundcube i jest ok Może dodam kilka danych z Admin Panelu: baz danych MySQL: 198 kont ftp: 49 domeny: 59 subdomeny: 13 adresów email: 65 Największa baza danych 15GB - Miesięcznie dochodzi 2-3tyś maili lekko Rozważamy albo lepszy serwer albo nawet 2 serwery dedykowane + ich obsługa. Tutaj myślałem o rozdzieleniu części serwisów pomiędzy 2 serwery. Główne wykorzystanie od aplikacji: Wordpress (chyba największa baza 200mb) PhpBB (max 1,2GB / baza) SMF (największa baza ma 15GB) Zakładam, że aktualna informacja (20GB / powierzchnia dysku) jest informacją dokładną (wg. danych DirectAdmin), no ale nigdy nic nie wiadomo.
 3. Niestety po zmianie właścicieli usługi dedykowane działają coraz gorzej. Wydaje się, że pojawiają się co jakiś czas coraz to nowe małe ale uciążliwe usterki. Można by wszystko "wybaczyć" gdyby jakość obsługi klienta pozostała na najwyższym poziomie. Aktualnie niestety zgłoszony problem dziś o godzinie 14 nadal tj. o godzinie 19 nie jest rozwiązany. Jako, że mamy wykupiony "serwer dedykowany" i już wkrótce będziemy kupowali 2gi oczekujemy dobrej obsługi przede wszystkim sprawnej i szybkiej. Oczekiwanie 5h na naprawę działania / szybkości ładowania się strony firmowej jest dla nas równoznaczne ze stratą potencjalnych klientów (nie mogą dostać się na stronę). Tego typu sytuacje mogą dziać się na tanich usługach hostingowych (chodź nie powinny) ale na pewno nie na dedykowanych rozwiązaniach. Niestety od dłuższego czasu problem z szybkością reagowania na zgłoszenia występuje czas więc rozważyć migrację do innej firmy.
 4. Niestety od jakiegoś czasu (chyba przejęcia) firma [pewna Polska] przestała działać ekspresowo a usługi niestety nie działają już tak stabilnie jak wcześniej. Nie wiem skąd wynika ww. sytuacja ale dochodzimy do decyzji o zmianie firmy od której zakupimy rozwiązania dedykowanego serwera (lub 2 dedykowanych rozwiązań). Tutaj poszukuję porady, gdzie przenieść swoje "zabawki"? Oczekujemy: 1) Pomocy przy migracji z 1 na 2 serwer dedykowany 2) Dobrej oferty na serwer dedykowany 3) Ciekawej i sprawdzonej oferty na sprzęt + obsługę tego sprzętu 4) Dostęp do DirectAdmin (unlimited users / reseller) 5) Wsparcia technicznego 24/7 - szybkiego a nie zgłoś problem i po 10h może ktoś zareaguje / oczekujemy wpisania terminów umownych dla czasu usunięcia podstawowych usterek 6) Brak ograniczeń jeśli chodzi o transfer, pojemność, ilość domen, ilość subdomen, kont ftp, kont email, baz danych SQL 7) Gwarancję na zmianę sprzętu na nowy co 24mc 8) Pełną obsługę odnośnie administrowania serwerami, ochrony, backupu etc. Aktualnie oscylujemy między 20 a 30 GB powierzchni dyskowej, jednak szybko rośnie poczta i dodatkowe pliki. Aktualnie serwer działa na 32GB RAM, więcej info mogę przesłać wkrótce jak ogarniemy temat sprawdzenia co jest zainstalowane. Aktualnie mamy jakieś 3-4tyś maili wysłanych i podobnie odebranych na serwerze ale rośnie to aktualnie o 1-2k/mc a pewno będzie szybciej rosło.
×