Skocz do zawartości

Geiger13

Użytkownicy
  • Zawartość

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez Geiger13


  1. Mogę Ci polecić płatny staż w OVH https://www.ovh.pl/careers/world.xml?ref=stazysta&type=pl

     

    Szczególnie, jeśli chcesz zetknąć się z "prawdziwą" pracą, czyli nie na zasadzie "stażysta to niech robi kawę". Jeśli stawiasz na rozwój to warto ;)

    Niestety ale Wrocław to jest mój późniejszy "target" w trakcie studiów polowałbym na pracę w Warszawie.

     

    A co do C# to nie zamierzam rezygnować z technologii MS cały czas chcę się w tym kierunku rozwijać - zresztą połączenie asp.net core mvc + linux ma duży potencjał.


  2.  

    I tak i nie. Python ma dość nietypową składnię i nie każdy szybko przerzuca się na nią ze składni C, js natomiast to głównie paradygmat funkcyjny który również nie każdemu łatwo jest opanować. O ile napisanie prostej pętli czy instrukcji warunkowej nie będzie większym wyzwaniem to niestety jakaś większa praca nie jest tak prosta.

    Pomijam już tutaj zapoznanie się z całym ekosystemem w okół języka, biblioteki niestety są diametralnie różne, a już na pewno w porównaniu do .netu w którym wszystko jest w miarę sensownie poukładane.

     

    EDIT:

    Zauważ jak niewielu programistów potrafi dobrze kodować w więcej niż jednym języku. Powiedziałbym nawet że niektórzy w ogóle nie potrafią kodować w języku w którym pracują i twierdzą, że go znają.

     

    Pythona trochę znam, ale jakoś nie przypadł mi do gustu - to pewnie ta składnia. .NET jest sensowny ale od pewnego czasu MS szaleje i dodaje dużo ficzerów do tego bardzo dziwne numerowanie wersji, które chyba nie jednego już zmyliło ;)

    A co do tej znajomości języków to masz rację, wiele osób po studiach jedyne co potrafi to napisać jakieś proste pętle zawierające warunek, a OOP to dla nich czarna magia. Warto dodać, że teraz ciężko być "czystym" backendowcem, albo frontendowce - gdzieś to się przenika. Kiedyś taki JS był stricte frontendowy, a teraz wraz z frameworkami jest używany po obu "stronach".


  3. Jeśli chodzi o administrację do bardziej przydaje się wiedza z programowania w językach skryptowych (bash, python, node.js ewentualnie jakiś php).

    Generalnie z roku na rok próg wejścia w IT jest coraz większy, kłamstwem jest, że jest ileś tysięcy miejsc pracy w branży IT ponieważ są to miejsca tylko i wyłącznie dla specjalistów. Nawet w programowaniu już jest minimalne zapotrzebowanie na tak zwanych klepaczy kodu.

     

    Dokładnie, mówi się o 50k miejscach w IT i w sumie to tyle - nikt nie wspomina, że to w głównej mierze mowa o co najmniej midach czy tam regularach.

    Co do tych języków to przejście na pythona czy js'a to tylko nauczenie się syntaxu, czyli kilka dni.


  4. Cześć.

    Chciałbym się Was zapytać jak to jest z tą pierwszą pracą, ale zacznę od początku.

    Od października ide na studia - zaoczne i chciałbym samodzielnie je sobie opłacać (niezależność i samodzielność ;)). Do tej pory trochę programowałem - większych projektów raczej nie robiłem ale administracja również mnie interesuje, najwięcej miałem styczności z linuxowymi serwerami, a sam koduje w kobyle MS - c#. Dostać pracę jako programista jest dosyć ciężko, nawet na takiego juniora wymaga się doświadczenia, a do tego znajomość technologii i frameworków przyprawia o ból głowy.

    Tak więc chcę się spytać jak to jest w administracji? Jakie są wymagania dla zaczynających swoją przygodę z administracją? Znajomość programowania na pewno się przydaje i w moim przypadku może być atutem, jednak co jeszcze taki junior admin powinien umieć i gdzie takiej pracy szukać? Może sa jakieś firmy co chętnie przyjmują na "doszkolenie"?


  5. Hej,

    jak to jest z tą administracją serwerami (linux)? Jeżeli chciałbym wiązać z tym swoją przyszłość to co powinienem umieć?

    Przez dłuższy czas próbowałem zająć się programowaniem, poznałem w jakimś tam niewielkim stopniu c++ i nieco większym c#, jednak wydaję mi się, że to nie jest zabawa dla mnie. Kiedyś bawiłem się właśnie w różnego rodzaje administracje, stawiałem prywatne serwery gier i właśnie to dawało mi poczucie spełnienia (?), na prawdę lubiłem to.

    W tym roku kończę technikum informatyczne, wszystkie egzaminy pozaliczane. Po szkole chciałbym właśnie znaleźć jakąś pracę, ewentualnie jakiś ciekawy staż (studia nie są jakimś moim głównym celem, ewentualnie zaoczne wchodzą na dzień dzisiejszy w grę). I właśnie tu rodzi się moje pytanie, co powinienem potrafić aby znaleźć pracę w "branży" po technikum? Jakie języki programowania, bo zapewne bez tych się nie obejdzie.

    Co najlepiej szkolić, tzn co warto postawić na takim VPS'ie? (Postfixy? TS? jakieś serwy gier?, po prostu co jest warto znać). Oczywiście jak wygląda jeszcze zapotrzebowanie na rynku na takich "administratorów", ciężko jest o pracę? Jaka dystrybucja? Ubuntu podobno coś tam odwala ostro ostatnio ;) Debian? CentOS?

    Nie chodzi mi tu tylko o zarobki, po prostu chciałbym robić coś co sprawia mi w jakimś stopniu frajdę, a jednocześnie jest wyzwaniem. Programowanie niestety mi nie pod pasowało, a podchodziłem do tego wielokrotnie - oczywiście zdaję sobie sprawę, że taki administrator musi nieco znać programowanie, ale nie jest to raczej pisanie kilku tysięcy linijek kodu tylko jakieś skrypty sortujące z reguły jednolinijkowce (tak? :D).

     

    Wydaję mi się, że zapytałem się o wszystkie istotne czynniki. Liczę że pomożecie mi i nie będziecie zbyt surowi w stosunku do mojej osoby ;)

×