Skocz do zawartości

davee

Użytkownicy
 • Zawartość

  43
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Wszystko napisane przez davee

 1. Wymiana plików dla firm

  owncloud / nextcloud?
 2. VPN jako bramka serwera WWW

  Możesz nie robić VPNa i dać na VPS2 nginx rev proxy. Ruch idzie na VPS1 ale klient końcowy widzi tylko VPS2. Odpowiednia konfiguracji nginx i firewalli i po sprawie.
 3. Rzuć okiem sobie tutaj: https://www.backblaze.com/blog/backblaze-hard-drive-stats-q1-2020/
 4. Polski VPN nie wykrywany

  Istnieje. Problem w tym, że cena może Ci się nie spodobać. Info na PW.
 5. Tani dedyk Debian do nauki ?

  Moze na początek kup sobie jakiś VPS albo nawet zainstaluj VirtualBox na swoim komputerze.
 6. Jest parę darmowych hostingów, np. 5v.pl 7m.pl. Wątpię, że ktoś Ci od tak udostępni serwer.
 7. Zobacz sobie jak tu jest napisane: https://www.cyberciti.biz/tips/using-nginx-as-reverse-proxy.html
 8. Problem z połączeniem się z serverem TS3?

  jaki masz system na VPS?
 9. Streamowanie z VPS?

  Jeżeli chodzi Ci o odpalenie gry na VPSie to raczej nie da rady. VPSy zazwyczaj(na 100% w tej cenie) mają emulowane karty grafiki, które nie są przystosowane do geir. Nawet jeśli udałoby się coś takiego skonfigurować to gra byłaby ciężka z racji opoźnienia jakie występuje między tobą a serwerem.
 10. [Szukam] Posiadacza VPS/Dedyk

  a ilość RAM/CPU?
 11. http://www.webhostingtalk.pl/topic/57359-wht-zostalo-sprzedane-nazwapl/?p=491058
 12. Nie chce tutaj nikogo bronić, ale webhostingtalk.com ma zabronioną "szeptankę" i jakoś działa. Swoje produkty można reklamować jedynie przez podpis i w odpowienim dziale. Co do usunięcia negatywnych opinii i argumentowanie tego, że to na pewno kokurencja bo użytkownik się nigdy więcej nie zalogował jest niewystarczające. To mógli być klienci, którzy zostali źle obsłużeni lub świadczone usługi nie spełniały ich wymagań. Na wystawieniu opinii skończyli swoją przygodę z forum. Po prostu chcieli powiedzieć co o tym myślą.
 13. Zapytanie do bazy danych

  SELECT count(*) FROM host_table, row_table WHERE row_table.host_id = host_table.id AND row_table.date = "tuttaj data" AND host_table.cont_id = twoje_id; Chyba chodzi o to, pewny nie jestem. ZObacz sobie i daj znać.
 14. [shared?] Elementarny monitoring

  na takim vps mozesz zainstalowac cacti albo zabbix
 15. [shared?] Elementarny monitoring

  W hetrixie możesz ustawić max 5(za darmo) monitorów czyli np.: 1 serwer ale dwa monitory bo masz www+mysql. To byś max załatwił 2 serwery przy założeniu, że masz na nich tylko dwie usługi. Wracając do opcji, że zrobisz coś sam. To nie wiem czy zwykły hosting współdzielony załatwi sprawę. Wydaje mi się, że do monitorów będzie potrzebny cron. Widziałem hostingi, w których możesz sobie dodawać zadania do crona, ale chyba co 5 min czy nawet rzadziej. Chyba najlepszą opcją będzie kupienie jakiegoś najtańszego vps(aruba, buyvm) i tam postawienie narzędzia do monitoringu.
 16. [shared?] Elementarny monitoring

  Do monitorowania usług są całkowicie darmowe narzędzia. Ja korzystam z https://hetrixtools.com/. Nie dawno na tym forum był watęk o monitorze usług http://www.webhostingtalk.pl/topic/57170-uptime-monitor/
 17. Uptime Monitor

  https://hetrixtools.com/ jesli zrobicie to co na tej stronie to się przeniosę Przy czym nie chodzi mi o wszystkie funkcje ale min: próba połączenia z różnych źródeł/lokalizacji i po różnych protokołach.
 18. Serwer MySQL gdzie?

  najtańszy VPS OVH Warszawa kosztuje chyba koło 15zł/mies
 19. szukam dobrego dedyka

  Xeon d-1520 to procesor zintegrowany z plytą, ma mniejsze TDP. Dlatego ma niższą częstotliwość.
 20. szukam dobrego dedyka

  Zakładając, że obciążenie jest równomierne względem czasu masz rację. Realnie pewnie jest połowę odwiedzin między 18.00-0.00
 21. W takim wypadku możesz sobie paptrzeć komentarze o hostingach VPS i coś wybrać. VPS chyba będzie lepszą opcją dla Ciebie gdyż mają one większe SLA.
 22. Podłączasz do niego 20 osób i wszystko działa płynnie?
 23. Są takie mniejsze serwery dedykowane, ale wątpie czy chciałbyś na nich odpalać Windows Server, a następnie podłączać 20 osób. Nie wiem jakie aplikacje chcesz odpalać i je udostępniać, myślę jednak 6GB i dwa rdzenie to stanowczo za mało. Policz sobie tylko, że każda z tych osób wejdzie i odpali sobie przeglądarkę to już masz jakieś 200MB + narzut windows 100MB na użytkownika. W sumie 6GB na użytkowników plus system. Również pojedynczy dysk twardy uniemożliwy przyzwoitą pracę.
 24. Chyba mylisz VPS z serwerem dedykowanym. Jeżeli kupisz serwer dedykowany dostajesz fizyczną maszynę. Natomiast jeżeli kupisz VPS to dostajesz jakąś cześć maszyny fizycznej.
×