Skocz do zawartości

KulawyMo

Użytkownicy
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

KulawyMo wygrał w ostatnim dniu 23 Czerwiec 2017

KulawyMo ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

2 Normalna

O KulawyMo

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. SELF SPAM z własnego IP w Home?

  Możesz dać jakiś wycinek z logów? Cokolwiek?
 2. Czy domena .pl nadal jest atrakcyjna ?

  Nie ma co ukrywać, że rynek jest w stagnacji - od kilku miesięcy liczba domen .pl systematycznie spada, co wynika przede wszystkim z dziwnej (w zasadzie znikomej) polityki NASKu oraz uszczuplania portfoliów przez wielu domeniarzy. Jednak odpowiedź na Twoje pytanie jest jedna - tak, jest to domena dalej warta uwagi, głównie przez rozpoznawalność i przetarcie przez rynek. To zależy również od tego co planujesz z nią zrobić. Są co prawda jeszcze różne końcówki, które weszły jakiś czas temu ale one raczej się nie sprawdziły, choć z drugiej strony można gdzieniegdzie wyrwać dobre promo np. na .xyz czy .online.
 3. Gdzie VPS poza grupą H88

  J.w. - celują w klientów z większym portfelem, a przy tym chcą ograniczyć koszty. Wbrew pozorom klient, który kupuje masę usług za grosze sam jest bardzo dużym kosztem i 8 zł/mc za VPS nie jest w stanie tego zrekompensować realizacji jego zgłoszeń, narzekać, problemów, nie wspomnę już o utrzymaniu poziomu usług. Lepiej przyzwyczaić się do takich cen
 4. Gdzie VPS poza grupą H88

  Sprzęt + obsługa + adminka to koszty i sprzedawanie usług z zerowym zyskiem po prostu mija się z celem. Od wejścia H88 widać jak na dłoni, że przed Excelem siadł u nich jakiś analityk i przeliczył co trzeba. Wzrost cen nie powinien dziwić, w końcu chodzi o wygenerowanie jakiegoś zysku, a nie obsługiwanie 100 klientów i zamknięcie firmy po pierwszym większym kryzysie. Ja sam jestem w szoku, że są na rynku jeszcze VPSy w cenie kilku jogurtów.
 5. Sprawdziłem przed chwilą na moim starym koncie czy i do mnie dotarła piękna faktura - nic z tego Sprawdź, czy twój adres email nie jest gdzieś na listach mailingowych lub dostępny w Google. To, że masz w adresacie kilka adresów wskazanych nie musi oznaczać wycieku tylko po prostu Twój adres jest dostępny dla każdego spamera. BTW. O ile się nie mylę to od roku home oferuje jakieś "uczące się" antyspamy - wystarczy oznaczyć wiadomość jako spam i filtry na serwerze zaktualizują się automatycznie. Nie wiem co prawda jak tam ze skutecznością, ale może warto spróbować?
 6. Podpiecie vps'a pod domene

  Zainstaluj sobie lepiej Vestę (jeden wiersz poleceń wedle instrukcji) i tam w 2 minuty ogarniesz konfigurację DNS.
 7. [dyskusje] webh.pl

  Skala awarii ma swój przelicznik x minut po stronie hostingu = x minut po stronie klienta x 10
 8. Dużym zdziwieniem dla mnie jest, że tak duże (wręcz korporacje, wg. większości rankingów) firmy jak (kolejność losowa): Home i Nazwa nie stosują się do tych przepisów. Niestosowanie się to jedno, a dwa że pewnie dostosowanie systemu sprzedaży do stawek podatkowych nie składa im się biznesowo i zagraniczni klienci to u nich mały procent - zapewne 100% spraw tego typu prostują ręcznie. Czas pokaże, czy przyjdą zmiany na lepsze ale nie bez kozery strony WWW największych polskich hosterów są tylko w języku polskim.
 9. Dodatkowe opłaty w nazwa.pl

  home również nie pobiera o ile kupisz SSLa u nich - instalacja przez panel to kwestia kilkunastu sekund. Przy zewnętrznym SSLu opłaty są już pobierane. Takie usługi stają się powszechną normą i nic w tym dziwnego - operatorzy chcą po prostu zarobić na "mirkach z IT", którzy pisali lub dzwonili codziennie z prośbą o "najświeższą kopię danych na FTP" lub logi - to na pewno w jakimś stopniu generowały koszty obsługi przez adminów a branża zmierza ku temu, że takie koszty przechodzą na klienta i nie będą wartością dodaną usługi. Tak na upartego - ile razy prosicie o backup np. maili w ciągu roku w takim home lub nazwie? Bo ja raz w ciągu kilku lat.
 10. Nie lepiej zakupić jakiś hosting w promocji na rok u któregoś ze sprawdzonych dostawców z zapleczem? home - 12 zł/rok, w nazwie też są za 20 zł, w kylosie musiałbyś dopłacić do 49 zł ale to też lepsza i pewniejsza opcja. W Webd też jest za 39 zł. Jeżeli to "projekt" na więcej niż rok to pierwsze dwie opcje raczej odpadają, ale jeśli potrzebujesz czegoś na krótki czas - czemu nie?
 11. [dyskusje] ovh.pl

  No parametry techniczne "nie urywają". 2 vCores dopiero w najwyższym pakiecie? Samego Pleska bym jednak nie przekreślał.
 12. Fajna oferta, robi wrażenie i dobrze widzieć kolejne oferty o charakterze elastycznym Pytanie zasadnicze - jaką mam pewność, że nie stosujecie overbookingu i np. za pół roku nie poczuję spadku wydajności i problemów natury sprzętowej? No wiecie, macie niby backupy do 21 dni wstecz i do tego robione co godzinę. Przy konkretnej ilości danych może być srogo z obsługą takich kopii, a ta cena to chyba wyjątkowo atrakcyjna po zebranie klienteli?
 13. [dyskusje] Hitme.pl

  Dokładnie "Panie ja tu miliony monet tracę". Serwery rzecz martwa - lubią się psuć. Wazne, aby firma była przygotowana do działania, miała zdolność natychmiastowej reakcji.
 14. Jaka dobra szukajka domen?

  Korzystałem z kilku szukajek zagranicznych, ale każda z nich miała wadę w postaci szybkości i była toporna. W Polsce korzystałem zazwyczaj z wyszukiwarki na Hekko, ale ostatnio regularnie używam tej na AZ.pl - https://az.pl/domeny/ . Ostatnio się chwalili jej funkcjonalnościami oraz "user experience" i coś w tym jest bo jest zwyczajnie fajna... Trochę jak taki iPhone wśród telefonów Głupie porównanie, ale faktycznie znajduje wolne domeny bardzo sprawnie wraz z alternatywami.
 15. Hosting dla firm

  Jakie konkretnie przeznaczenie? Esklep, strona typu wizytówka? Jaki budżet? Opisz trochę tego, bo jw. sporo firm na starcie spełni Twoje oczekiwania.
×