Skocz do zawartości

quick123

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O quick123

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Ale istotne jest, czy wysyłanie jest w opcji MULTIPLE, czyli kilka plików. Czy taki test był robiony? Raz home.pl napisało,że robiono testy, ale logi na serwerze nie wykazały wywołania powiązanych plików.. Uploadify jest wersją Flash, więc nie będzie działał na mobilnych. UploadiFive rozumiem? Ten na serwerze działa bez ssl cały czas. Proszę przesłać ten błąd firmowym kanałem komunikacji. Ja tylko dodam, że przeniesienie środowiska na inny serwer, bez zmian nie tworzy problemów, dlatego też nie sądzimy iż wina w tym przypadku stoi po stronie skryptu lub kodów. Oraz fakt, że działa na Androidach. Administratorzy już kilka razy wskazali na błąd/logi, które nijak był związane z częścią i problemem, a wynikiem testów developerskich. Niestety odbijamy tą piłeczkę jakiś czas. W temacie certyfikatów komentarz wstawiony będzie później gdy będą możliwości czasowe oraz z faktu, że umowa z managerem była na rozwiązanie problemów do piątku lub zaoferowaniem alternatywnych rozwiązań.
 2. Nie zrobili aktualizacji na początku sierpnia jak obiecali. Obiecali na połowę (na dniach). Kolejno na koniec sierpnia i też nie ma. Będzie w najbliższym czasie.. Wiecie co z nimi zrobić? ..manager home.pl zmusza do opisania tej historii z detalami i dziurami..a potem dziwić się, że milionowe zenetyboty się po nocach adminach śniją
 3. Jednak winny okazuje się home.pl i ich konfiguracje serwera.. 1. Przekierowana domena z home.pl na nazwa.pl 2. Przeinstalowany certyfikat HomeSSL działa na nazwa.pl (i tam rating dla SSL A) a na home.pl nie działa jak trzeba. 3. Przeniesione biblioteki uploadu Na nazwa.pl wszystko działa. W home.pl dalej problemy z certyfikatami, z instalacją, z pośrednimi, z ratingiem itd.. Pomoc premium w home.pl = lipa Pozdrawiam home.pl Ciekawostką jest czatowanie z supportem nazwa.pl i kojarzenie osób z home.pl "Migrują klienci i zespół"..
 4. Cześć, 1. Czy ktoś spotkał się z problemem ładowania plików (w trybie multiple - kilka na raz) na urządzeniach Apple (smartfony,tablety) w przypadku wykorzystywania SSL przez JS/PHP? - kiedyś był już z tym problem na iOSach itp ograniczenia Przez długi czas nie udawało się znaleźć problemu, który był i nie był. Jak się okazało na home.pl źle były skonfigurowane certyfikaty - pośrednie (widać u nich częsty problem przeglądając różne fora). 2. Gdy już home.pl uporało się z faktem wytypowane zostały urządzenia Apple z iOS 9.3.2 np. z logów iPhone OS 9_3_2 like Mac OS X AppleWebKit/601.1.46 (KHTML, like Gecko) Version/9.0 Mobile/13F69 Safari/601.1 - na iOS jest problem w każdej przeglądarce (Safari,Chrome), więc to nie problem przeglądarki (nie udało się namierzyć MAC'a) //Apple każe się stosować do wymagań nawet z weak cipher suiter, które jest włączone - na Androidach nie ma problemu 3. Rating B - problem home.pl obiecuje poprawić.. ale za miesiąc (problemy już są ponad miesiąc) https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=www. 4. Szyfrowanie - problem 128 kluczy szyfrujących - serwer nie jest dostosowany do 256, ma być za miesiąc (nie wiadomo czy to pomoże) 5. Mowa w sumie o 2 serwerach typu Business Cloud Unlimited i testowo jest w sumie kilka certyfikatów na 2 różne domeny na przemian a) HomeSSL = AlphaSSL CA - SHA256 - G2 (GlobalSIgn) - wg info na stronie home.pl kompatybilny z urz. mobilnymi b) RapidSSL SHA256 CA (GeoTrsut) - niekompatybilny/lub brak takiej z urz. mobilnymi podobno.. 4. Biblioteki uploadu - w żadnej opcji z SSL nie działa poprawnie upload w trybie kilku plików graficznych na raz (np. 2-5 zdjęć) - testowane na kilku bibliotekach do uploadu opartych o JS - czasem za 1razem 1 plik zadziała, kolejny nie itp przypadki + bez SSL wszystko działa jak należy a) https://gist.github.com/dvdpearson/5584867 b) https://github.com/blueimp/jQuery-File-Upload https://blueimp.github.io/jQuery-File-Upload/basic-plus.html - tu działa c) http://www.uploadify.com/download/ - uploadifive Jeśli ktoś ma serwer na home.pl z SSL i może się pofatygować skopiować te biblioteki do siebie na test pod iOS i np. przesłać wiadomość prywatną z linkiem to super, może zadziała i coś w tych wszystkich okolicznościach zostało przegapione i uda się wyciągnąć wnioski lub ew. odkryć również problemy na swoich serwerach.
×