Skocz do zawartości

foto

Użytkownicy
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O foto

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Łódź
 1. Aruba Cloud

  Jak chcesz wsparcie błyskawicznego to sprawdzaj/używaj w innej firmie znacznie droższy VPS . Może nie 24/7 ale support poinformował o luce CVE-2017-1000253. Testuje/używam Arubę od ponad roku(DC-DE z końcówki długiej promocji). Na początku panel działał wolno, snapshot trzeba było planować z wyprzedzeniem bo tworzył się po kilku godzinach lub dłużej. Mysql na ustawieniu domyślnym przed korektami dobijał czasem do 4GB pamięci tymczasowej i serwer działał. Zawiesiłem go dopiero wymuszeniem przerobienia zdjęcia o zbyt dużej rozdzielczości (kilkadziesiąt Mpix) w systemie galerii Piwigo. Średnie roczne zużycie procesora 5% patrząc w Munin. Na domową stonkę internetową z Nginx i Cloudflare z małym ruchem wystarcza (Piwigo + Wordpress) .
 2. VPS nazwa.pl

  Nie mamy Pańskiego płaszcza Limit operacji dyskowych (zapis/odczyt, IOPS) 10 000 Przejrzałem swoje statystyki z munin (+ zapis, - odczyt) IO/sec tydzień -202.54m/+3.7 roczne -376/+502.33 Jak poprawnie zinterpretować te "liczby" na sekundę ? i jeden pik widoczny w skali miesięcznej (odczyt z rysunku) +2.0 M write -1.2 M read i rocznej +150 k write -100 k read Przy nagłym nieprzewidzianym obciążeniu wyłączyli by VPS na miesiąc ? Mały ruch do ~30GB, miesięcznie (Piwigo, Wordpress, analityka Piwik) Parametry nazwa.pl znacznie przewyższające Aruba small, cena bez promocji naprawdę wcześniej była 12,29zł ? Fakt nie ma kopii https://pomoc.nazwa.pl/baza-wiedzy/produkty-i-uslugi/serwery-vps/informacje-ogolne-o-serwerach-vps/czy-na-serwerach-vps-wykonywane-sa-kopie-bezpieczenstwa/ tylko we własnym zakresie. O nawet symboliczny 2 dniowy Snapshoot w Arubie to dobre rozwiązanie na chwilowe eksperymenty .
 3. Założenie strony www dla fotografa

  Jaką dziure ? 1. Profil na FB, tam zamieszczasz dobre zdjęcia swojego miasta (popularnością cieszą się nasycone hdr'y, wschody zach słońca), okolicy i tego co czym możesz sie gdzieś podpiąć aby być zauważony, i pozostałe prace i ew G+ Lokalna władza lubi cytować zdjęcia 2. Zdjęcia zamieszczasz w średniej rozdzielczości HD 3. Profil Flickr flog swiatobrazu optyczne i inne fotozbiorniki i forum tematyczne twojego sprzętu 4. Popularność rośnie możesz przekierować ruch na swoją stronkę przez cytowanie swoich prac na profil FB i zbierać zamówienia przez zakładkę kontakt 5. Wczęśniej własna strona to strata czasu chyba że lubisz sobie dłubać dla własnej satysfakcji i tworzysz archiwum które odwiedza tylko google.
 4. Aruba Cloud

  Powolność zależy chyba od pory dnia, obciążenia, i wartości wybranych opcji... ? Na początku z IE po logowaniu wrzucało na regiony teraz Firefox kilka razy proszę czekaj i jest na ostanio uzywanym. Jeszcze lepiej byłoby gdy była opcja jaki serwer ma otworzyć bezpośrednio do zarządzania np: dla zwykłych użytkowników z jednym VPS Intuicyjność ? Po przeczytaniu tego wątku i pomocy każdy chyba może VPS uruchomić ? Może zagmatwane nieco dodanie statystyk od Aruba na początku (raz zadziałały ale po reinstalacji systemu już nie) i irytujące są osobne dane do logowania w BOK.
 5. Aruba Cloud

  A co pokazuje firefox+flagfox ? Od początku zawsze miałem flagę niemiecką, po zmianie DNS na Cloudflare raz zawiesił się i pokazał serwer Cloudflare Hamburg więc to chyba nie region w Rumunii. Google faktycznie pokazuje także Rumunie w wynikach ale też nagłówki "IP Aruba DE" Sprawdź może tutaj ? https://www.maxmind.com/en/home Jednak jest Rumunia, ale ujawnia się tylko przy połączeniu Azja - Pacyfik. http://www.monitis.com/traceroute/
 6. Założenie strony www dla fotografa

  Nie wiem czy Aruba VPS 4zł jest sensownym wyborem. Narazie działa, za kilka miesięcy będę mógł coś napisać więcej czy wystarcza pod www. Panel samej Aruby działa znośnie ale jest to najatańsza wersja przez co np: przez snapshot czasami jest od ręki a niekiedy po kilku godzinach. Wiadra pomyj nie wylewają się na forum na Arubę jedynie na pingi narzekają/li przy komunikacji głosowej a tej przez Cloudflare chyba się nie przeprowadzi. PHP 5.7 naprawdę przyśpiesza i zmniejsza zużycie pamięci. Na słabym cba.pl php 7 odczuwalnie przyśpieszyło mi działanie zaplecza administracyjnego tak jak na wykresach . Więc jest to ważny parametr, Ale chyba już każdy hosting to ma. Wszystko co zadowoli się ~1GB RAM . Czytając inny wątek vps'ów prawdopodobnie jest to "overselling" w mniejszym lub większym stopniu. Zakończyli promocyjne10€ więc luz wypełnili z nadwyżką. Nie oczekuje cudów . Traktuję to na spokojnie jak często będzie nieczynny to przeniosę się w inne miejsce. Narazie VPS nieobciążony, trwa część "porządkowa" samego Linuksa, większość linków z profili nie zmnieniona pod VPS, gwt: google, bing, yandex, baidu nie włączone. Munin dopiero zaczął zbierać dane. DNS i cały bezpłatny pakiet Cloudflare pokazuje główną stronę w 2s, w czasie przeglądania stron większe zdjęcia wysyłane są już chyba z VPS, w oparciu tylko o Arubę i DNS od rejestratora witryny 3s.
 7. Założenie strony www dla fotografa

  Ehe, raczej dla amatora, ja tylko strzelam fotogniotki , fotograf nie musi robić sam sobie strony www, Pypytałem firmy i przejrzałem sporo ofert do 100 zł i w większości jak większy limit ilości plików to mniejszy transfer albo php 5.6 lub inny element słabszy. Fakt pierwsza konfiguracja VPS trwa... gdy jest się zmęczonym po pracy ale mam to co chcę a ogranicza mnie tylko moja niewiedza a nie limity hostingowe podstawowych planów. Późną porą ?
 8. Założenie strony www dla fotografa

  Na początek są dość tanie domeny https://pl.tld-list.com/?sd=asc&s=crn&a=1 minimum to opcja whois. Z tańszych hostingów na mały ruch I-host, (sldc.ue?). Ale już blisko jest VPS od aruby za 4zł na miesiąc (bez promocji) trochę czytania i każdy postawi dość szybko swój serwer z apache2 + php5.x + mysql, inna opcja trochę więcej kroków = zmiana na nginx + php7.0-fpm + php5.7 wtedy jest optymalna wydajność. Na koniec automatyczne Cloudflare. Koken możesz sprawdzić jak wygląda w praktyce na hostinger dla kilku zdjęć w ramach testu - ale dość szybko można przekroczyć obciążenie serwera przy większej liczbie. Ewentaulnie piwigo i cba.pl na portfolio powinno na długo wystarczyć ale gdy będziesz je rozbudowywał z czasem może zabraknąć miejsca i irytujące przenoszenie. (koken na cba.pl free nie działał gdy testowałem) Równolegle zdjęcia w kilku popularnych foto-serwisach miejscach to optymalne rozwiązanie ; ). @SiXwishlist Tak koken świetnie wygląda ale szybkość / obsługa strony od panelu administracji mogłaby być na poziomie piwigo. (używałem na normalnym hostingu) Piwigo jest dość konserwatywne w wyglądzie choć też rwd, ale za to posiada wygodną organizacja zdjęć. Możliwe jest wykonanie dowolnie skomplikowanego uporządkowanego hierarchicznego drzewa katalogów przez FTP, a nie tylko wrzucanie przez panel i podział przez system dat i dopiero dalsze przesuwanie... .
 9. cloudflare.com jak tego używać

  Jestem pesymistą . Google nie pokazuję wiele informacji na temat "awaria cloudflare" czy "cloudflare is down" jedynie że czasem zwalnia strony. Więc perspektywa raczej stabilna.
 10. cloudflare.com jak tego używać

  Dziękuje usunąłem działa. Ale w razie awarii cloudflare będę musiał sam szybko dodać zapasowe wpisy w "Name servers" nie ma żadnej innej opcji awaryjnej ?
 11. cloudflare.com jak tego używać

  Zarejestrowałem domenę, przekierowałem na własny serwer VPS z stroną, wejście przez www.mojastrona.com i mojastrona.com. Dodałem zapasowe dns u rejestratora domeny i jako główny dns chcę ustawić Cloudflare pozycje 1 i 2. dnsowl (dns rejestratora). 1 i 2 Cloudflare. Ale Cloudflare przy konfiguracji "kazał" usunąć pozotałe nameserver... bo nie będzie działał. Choć odczytuje konfiguracje przekierowania na VPS ? Z tego co zauważyłem kilka razy pokazała się flaga USA w firefox/flagfox ale konfigurowałem nginx i czasem strona nie działała i wtedy strona była już bez cloudflare. Muszę usunąć pozostałe "zapasowe" serwery DNS ? Czy odczekać te 24h i będzie działać ?
 12. Aruba Cloud

  Jeszcze raz sprawdziłem w panelu (potem przez http://www.ipv4lookup.com) nie mam IPv6 a IPv4, nieczytelny symbol kłódki(?) mnie zmylił.
 13. Aruba Cloud

  Wdg tego forum wybrałem DE połowa czerwca z zaproszeniem 43 zł. (IPv6) IPv4 python speedtest-cli --share Retrieving speedtest.net configuration... Retrieving speedtest.net server list... Testing from Aruba.it (xx.xxx.xx.x)... Selecting best server based on latency... Hosted by SoftLayer Technologies, Inc. (Frankfurt) [0.00 km]: 16.334 ms Testing download speed........................................ Download: 766.51 Mbit/s Testing upload speed.................................................. Upload: 386.69 Mbit/s Share results: http://www.speedtest.net/result/5437961579.png PING wp.pl (212.77.98.9) 56(84) bytes of data. 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=1 ttl=53 time=22.7 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=2 ttl=53 time=22.7 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=3 ttl=53 time=22.8 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=4 ttl=53 time=24.9 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=5 ttl=53 time=22.8 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=6 ttl=53 time=22.7 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=7 ttl=53 time=22.7 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=8 ttl=53 time=22.7 ms 64 bytes from www.wp.pl (212.77.98.9): icmp_seq=9 ttl=53 time=22.6 ms Ale chyba pirx jest przeciążony ? wget http://noc.pirx.pl/500mb.bin --2016-06-28 19:26:20-- http://noc.pirx.pl/500mb.bin Translacja noc.pirx.pl (noc.pirx.pl)... 193.47.247.4, 2a02:2780:0:100::1:4 Łączenie się z noc.pirx.pl (noc.pirx.pl)|193.47.247.4|:80... połączono. Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK Długość: 524288000 (500M) [application/octet-stream] Zapis do: `500mb.bin' 500mb.bin 100%[=====================>] 500,00M 1,71MB/s w 5m 9s 2016-06-28 19:31:29 (1,62 MB/s) - zapisano `500mb.bin' [524288000/524288000] Do tej pory konfigurując Debiana 8 64bit nie zauważyłem tak niskiego wyniku, pakiety "od ręki" pobierały się. Szybkość ładowania przenoszonej strony na samym IP wdg google na tym samym poziomie co orginał na cba.pl, więc tragedii nie ma. Wydajność: szybciej generują się nowe miniaturki przeglądając strone www (Piwigo) cat /proc/cpuinfo processor : 0 vendor_id : GenuineIntel cpu family : 6 model : 63 model name : Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2650 v3 @ 2.30GHz stepping : 2 microcode : 0x31 cpu MHz : 2299.998 cache size : 25600 KB physical id : 0 siblings : 1 core id : 0 cpu cores : 1 apicid : 0 initial apicid : 0 fpu : yes fpu_exception : yes cpuid level : 15 wp : yes flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts mmx fxsr sse sse2 ss syscall nx rdtscp lm constant_tsc arch_perfmon pebs bts nopl xtopology tsc_reliable nonstop_tsc aperfmperf pni pclmulqdq ssse3 fma cx16 sse4_1 sse4_2 movbe popcnt aes xsave avx hypervisor lahf_lm ida arat epb pln pts dtherm bogomips : 4599.99 clflush size : 64 cache_alignment : 64 address sizes : 40 bits physical, 48 bits virtual power management:
 14. Aruba Cloud

  Chciałem właśnie o to zapytać Czy arubacloud 4zł / mc można wykorzystać na miejsce pod stronę www z PHP7 i MYSQL ? Ale Czy "Blacklisty IP" mają wpływ tylko na korzystanie z serwera jako punktu wychodzącego ? Google nie będzie obniżało wartości witryny ? Np tylko nie ściągnę Gimpa na serwer aruba z strony domowej programu tak jak to było kiedyś z TP ?
 15. Strona polecająca .tk chcieli oszczędnie ale nie działa... . Strona dopiero w top ~ 90 z "hosting" aktualna cena 69 zł - > choć podobne oferty są od + 100zł b/o ale większość podobnych dostawców wymaga aby pliki były powiązane z treścią strony .
×