Skocz do zawartości

riklaunim

Użytkownicy
  • Zawartość

    30
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Posty napisane przez riklaunim


  1. LAMP nie nadaje się do hostingu w chmurze. Gdyby się nadawał to byłoby to w każdej dystrybucji i byłoby do tego 50 książek co miesiąc... bo to teraz jest trendy :) Żeby coś dobrze działało w chmurze - musi się efektywnie w niej skalować i propagować. PHP ani Apache nie były projektowane z myślą o środowiskach rozproszonych bo ich nie było. Wystarczy poczytać o rozwiązaniach i limitach na GAE, żeby zrozumieć, że stworzenie chmurowego hostingu jest bardzo trudne.

     

    I nie należy mylić replikacji np. MySQL z "hostingiem MySQL w chmurze". W chmurze system sam dba o przydzielanie zasobów gdzie i komu trzeba, oraz o integralność danych. Nikt tam nie dostawia nowego serwera klientowi X bo mu mysql nie wyrabia na 3 serwerach i podpina replikację pod kolejny.


  2. Sprawdź to też na "współczesnej" dystrybucji Linuksa (Archu, rozwojowej wersji Ubuntu, Gentoo może gdzieś :)) Ogólnie 64 bitowy system będzie zużywa nieco więcej RAMu niż 32 bitowy, lecz nie powinno to generalnie dotyczyć aplikacji (na pewno nie tak że nagle żrą pamięć jak głupie). Problem może wynikać z używania starszych wersji kompilatora, czy bibliotek, które mogą by nie do końca dopieszczone (i np. mieć problemy z x86_64).


  3. RoR czy Django nie służą do stawiania jakiśtam stronek, ale konkretnych serwisów, które wymagają dużego limitu transferu i dobrego łącza bo są to konkretne serwisy o docelowej dużej oglądalności. W porównaniu do PHP są wydajniejsze (przynajmniej Django, które testowałem) bo m.in. kod Pythona kompilowany jest do bytecodu, który jest następnie używany (PHP - kompilowany za każdym żądaniem) + projektu w Django/RoR nie zrobi "programista" na poziomie instalowania Mambo. Ja swoich klientów wysyłam na http://www.webfaction.com/ i wszystko ładnie działa.

×