Skocz do zawartości

mst

Użytkownicy
  • Zawartość

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez mst

  1. Witam! Tym bardziej, że to mój pierwszy post Odnośnie problemu. Mogę używać serwerka który został postawiony na PLD. Mam do niego pełny dostęp, więc postanowiłem wreszcie dotrzeć do przyczyny niektórych problemów. Konfiguracja: Apache + php jako skrypt cgi + mysql + suphp Jako stronkę używam Joomla. Wszystko ok, tylko komponent galerii po dodaniu zdjęć i kliknięciu zapisz wisi ponad 5min. Po kilku sekundach od naciśnięcia "zapisz" galeria jest dostępna, można oglądać a w zapleczu proces wisi. Zrobiłem testy na kilku innych serwerach do których miałem dostęp, łącznie z moim synology, na serwku postawionym na windzie i wszędzie wszystko śmiga. Testy robiłem na kopi ściągniętej z serwera PLD i wszystko wszędzie chodzi pięknie a u mnie nie. Mam jakąś orientację w linuxie, ale ugrzęzłem w tym serwerku. Konfigi znam już prawie na pamięć, zrobiłem mnóstwo różnych prób i ciągle nie mogę zdiagnozować gdzie jest problem. Może jakieś sugestie? Ostatnie moje odkrycie to to, że skrypt cgi umieszczony w katalogu dedykowanym /bin-cgi/ nie wykonuje się tylko wyświetla. Może to jest gdzieś przyczyna, ale przecież skrypty Joomla działają.... Będę wdzięczny za każdą sugestię. A jutro postawię sobie PLD na lapku i zobaczę na czystej instalacji i konfiguracji. P.S. Właśnie mi się przypomniało, że wszystko zaczęło się po dodaniu suphp
  2. OK. Pokombinowałem, pomieszałem, poskładałem z linkiem który podałeś. Raczej klęska. Chyba dokończę PLD na lapku i będę na nim testował. Dzięki. Potestuje też mod_ruid, choć mam wrażenie, że problem jest gdzieś z cgi a nie suphp.
  3. U mnie <IfModule mod_suphp.c> będzie <IfModule mod_suphp.so> suphp.conf [global] ;Path to logfile logfile=/var/log/httpd/suphp_log ;Loglevel loglevel=info ;User Apache is running as webserver_user=http ;Path all scripts have to be in ;docroot=/home:${HOME}/public_html/httpd/html ;Path to chroot() to before executing script ;chroot=/mychroot ; Security options allow_file_group_writeable=false allow_file_others_writeable=false allow_directory_group_writeable=false allow_directory_others_writeable=false ;Check wheter script is within DOCUMENT_ROOT check_vhost_docroot=false ;Send minor error messages to browser errors_to_browser=true ;PATH environment variable env_path="/bin:/usr/bin" ;Umask to set, specify in octal notation umask=0022 ; Minimum UID min_uid=500 ; Minimum GID min_gid=1000 [handlers] ;Handler for php-scripts x-httpd-php="php:/usr/bin/php.cgi" ;Handler for CGI-scripts x-suphp-cgi="execute:!self"
  4. ?? Że jak ?? A poważnie. Po czym wnioskujesz, że nie korzystam z suphp? (pytam, bo nie jestem znawcą tematu) Próbowałem pozbyć się suphp ale wtedy wszystko stoi. Z tego co udało mi się tu i tam poczytać (uczę się w ciągle w wolnych chwilach) suphp jest po to aby rozwiązać problemy z własnością plików (Ty to penie wiesz) bo na serwerku niedawno jeszcze było kilka domen. Postaram się jednak jeszcze raz to sprawdzić.
  5. vhost: <VirtualHost *:80> ServerName www.gloriacrucis.pl ServerAdmin webmaster@gloriacrucis.pl DocumentRoot /home/wwwgc/public_html/httpd/html <Directory /home/wwwgc/public_html/httpd/html> Options None AllowOverride All Require all granted </Directory> # LogLevel trace6 ErrorLog logs/www.gloriacrucis.pl-error_log TransferLog logs/www.gloriacrucis.pl-access_log </VirtualHost> <VirtualHost *:80> ServerAlias gloriacrucis.pl RedirectPermanent / http://www.gloriacrucis.pl </VirtualHost> Co do uprawnień, to wszystkie katalogi 755 pliki 644. a co do logów, to niby jest OK. Co dokładnie pokaząć?
×